Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Dla wielu pracodawców szczytem prób tworzenie zespołu jest wyjechanie wspólnie z podwładnymi do hotelu, odbycie prelekcji i pozwolenie na wolną zabawę suto zakrapianą alkoholem.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Różni pracownicy, różne ćwiczenia

Dla wielu pracodawców szczytem prób tworzenia zespołu jest wyjechanie wspólnie z podwładnymi do hotelu, odbycie prelekcji i pozwolenie na wolną zabawę suto zakrapianą alkoholem.

Finałem takiego sposobu „integrowania” pracowników są często mniejsze lub większe skandale firmowe i co za tym idzie psucie atmosfery w miejscu pracy. Tym samym nie jest to droga, którą można osiągnąć coś więcej niż tylko kilka imprezowych wspomnień nie mających żadnego, pozytywnego wpływy na efektywność pracy zespołu. Jak zatem poprawić wydajność pracowników? Kluczem do tego są techniki ujęte w ogólnym pojęciu teambuilding.

W szerokim ujęciu integracja pracowników może dotyczyć tego, jak będą oni ze sobą współistnieli w prac, jak będą kształtowały się ich relacje towarzyskie i finalnie, jaką wytworzy to atmosferę w miejscy pracy. Tym samym nie są to wyróżniki, które mają bezpośredni wpływ na jakość wykonywanej pracy, a jedynie na jej otoczenie. Co za tym idzie, nawet najbardziej wyszukane imprezy firmowe nie będą przynosiły ani pracownikom, ani tym bardziej pracodawcy korzyści w postaci poprawy wyników.

Chcąc wykorzystać firmowy wyjazd do tego, by był on efektywnym źródłem poprawy jakości pracy zespołu konieczne jest użycie technik teambuildingu. Nie są one trudne, choć w swych najbardziej zaawansowanych etapach wymagają już pomocy specjalistów. Ich głównym założeniem jest jednak to, że pracownicy tworząc zespół wcale nie muszą być zintegrowani, tak jak rozumie się w tradycyjny sposób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:


Kluczem do dobrego, efektywnego wykorzystywania pracy zespołu jest wewnętrzna inercja energii, wspólne zaufanie oraz wiara w możliwości tak swoje, jak i kolegów z zespołu. Podobnie, jak drużyny sportowe, czy nawet jednostki wojskowe także zespoły pracowników muszą ten duch drużyny ćwiczyć, choćby uczestnicząc w grach terenowych organizowanych przez profesjonalistów zajmujących się teambuildingiem. Nie chodzi bowiem o to, by zgrywały się one w boju, ale były do niego przygotowane zarówno merytorycznie, jak i właśnie w sensie siły zespołu.

Warto zwrócić uwagę także na to, że ćwiczenia teambuilding nie są szczególnie trudne i mogą być wykonywane przez wszystkich pracowników niezależnie od wieku czy kondycji. Wszystko zależy jedynie od tego, czego oczekujemy od szkolenia integracyjnego i jakiego rodzaju pracownicy wykonują zadania. Dlatego też konieczne jest prawidłowe określanie zarówno własnych potrzeb menagera, jak i konieczności, którym podlegają sami pracownicy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

Najlepsi handlowcy mają bardzo dobre wyniki sprzedażowe, znacznie powyżej założonego targetu, gdy w tym samym czasie rezultaty tych „średnich” są dużo poniżej oczekiwań.

Czynnikiem, który najbardziej motywuje do pracy jest wynagrodzenie – takie wnioski przynosi analiza wyników ankiety przeprowadzonej przez serwis praca.wp.pl. Okazało się, że 50% ankietowanych wskazało pieniądze jako najsilniej motywujący bodziec do tego, by pracować.

Test 12 pytań Gallupa Instytut Gallupa przez ponad 25 lat prowadził wywiady z ponad milionem pracowników. Pytano o różne aspekty pracy, w celu wyłowienia najważniejszych kwestii decydujących o odpowiedzi na pytanie: co to jest dobre miejsce pracy?

Pomodoro to prosta metoda pomagająca w zarządzaniu czasem, zwiększeniu koncentracji i podniesieniu efektywności.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.