Team Building przez role playing

Uczestnicy wyjazdów integracyjnych u początku rozwoju kultury korporacyjnej w Polsce mieli przed sobą niewielki wybór: wyjazd na kręgle lub po prostu ognisko. W obecnych czasach firmowe wyjazdy integracyjne to jednocześnie ogromna i różnorodna oferta spędzania tego czasu w sposób produkcyjny i wpływający na integrację.

zdjęcie - (the_title())

Team Building przez role playing

Uczestnicy wyjazdów firmowych u początku rozwoju kultury korporacyjnej w Polsce mieli przed sobą niewielki wybór: wyjazd na kręgle lub po prostu ognisko.

W obecnych czasach firmowe wyjazdy to jednocześnie ogromna i różnorodna oferta spędzania tego czasu w sposób produkcyjny i wpływający na integrację, czyli budowanie zaufania w zespole, jego integrację oraz rozpoznanie w nim naturalnych liderów i outsiderów i wyznaczenie im ról zawodowych zgodnych z temperamentem.

Wśród popularnych obecnie form teambuildingu jest dostępne szkolenie w formie zabaw wykorzystujących role playing pozwalające na wcielenie się w trakcie wyjazdu w różne postacie.

Dużą popularnością cieszy się chociażby oferowana przez wiele firm możliwość wykorzystania fantazyjnych kostiumów i stworzenia własnych scenariuszy związanych z postaciami superbohaterów. Od dobrych kilku sezonów to oni wszak rządzą zbiorową wyobraźnią. Na ekrany kin powrócili nie tylko bohaterowie Marvela, ale i imperium komiksowego DC.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Superman, Spiderman, Batman, X-Meni, ale i niepokorny i kpiący z kreacji superbohaterów Deadpool czy bohaterka popularnego serialu Netflix – Jessica Jones – to postacie, które najczęściej są w stanie odkryć na co dzień skrzętnie ukrywane cechy osobowości pracowników korporacji, ale też pozwalają im odetchnąć od codziennych, dobrze znanych, ale i czasem nudnych obowiązków i narzuconych z góry ról.

Role playing na skutek popularności filmów o superbohaterach, komiksów i innych produktów popkultury, od dobrych kilku lat zyskuje także na popularności w Polsce.

Tego typu aktywność dla uczestników wyjazdu firmowego to możliwość stworzenia pełnej kreacji swojego superbohatera, nie tylko w trakcie wybierania udostępnionych uczestnikom kostiumow, ale też pełnego portretu psychologicznego tej postaci, aż po jej prezentację w trakcie wieńczącego wyjazd balu superbohaterów pozwalającego w pełni krasy pokazać ukrytą za maską i kostiumem część swojej osobowości.

Specjaliści od teambuildingu podkreślają, że tego typu zabawy eventowe pozwalają uczestnikom na podniesienie poczucia własnej wartości, pobudzenie ich kreatywności, a wreszcie: wzmocnienie pozytywnych emocji i relacji związanych z innymi uczestnikami zabawy. Umożliwia ona wyjście na moment ze sztywnych ram codzienności i oddanie się, jak w dzieciństwie, prawdziwe beztroskiej grze w przebrania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.