Skuteczna i ciekawa integracja

Integracja - na temat faktycznego znaczenia tej nazwy powstało już naprawdę wiele mitów i nieprawidłowych teorii. Większość osób kojarzy ten termin z zabawami dla pracowników, organizowanymi podczas wyjazdów integracyjnych i imprez firmowych.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Skuteczna i ciekawa integracja

Skuteczna i ciekawa integracja.

Integracja - na temat faktycznego znaczenia tej nazwy powstało już naprawdę wiele mitów i nieprawidłowych teorii. Większość osób kojarzy ten termin z zabawami dla pracowników, organizowanymi podczas wyjazdów integracyjnych i imprez firmowych.

Łatwo więc domyślić się tego, że teambuilding nierzadko traktowany jest z pobłażaniem i uznawany za zwykłą zabawę i rozrywkę, niemającą żadnego większego celu. Czy jest tak w rzeczywistości?

Zdecydowanie nie - integracja to potężne i skuteczne narzędzie, z którego chętnie korzystają najszybciej i najbardziej intensywnie rozwijające się firmy.

Największa zaleta to nauka pracy zespołowej. Żaden zespół nie będzie skuteczny, jeśli jego członkowie nie będą w stanie dogadać się i sensownie ze sobą współpracować. Podczas z pozoru nieistotnej zabawy, w zespole tworzą się schematy zachowań i tego, w jaki sposób pracują poszczególne osoby.

Jest to bardzo przydatne później, już podczas pracy - w razie sytuacji wymagającej szybkiego podejmowania decyzji każdy wie, w jaki sposób powinien się zachować, aby praca przebiegała szybko i sprawnie, a kryzys został opanowany.

Integracja służy zabawie, poznaniu grupy, a także - przede wszystkim - pracą nad nią. Każdy wie, że teoretyczne szkolenia z pracy w zespole lub zarządzaniu nim nie zawsze są skuteczne... a najczęściej nie są skuteczne w ogóle.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Wiedzę zdobytą w teorii ciężko jest przełożyć na realia faktycznie zaistniałych sytuacji. Teambuilding proponuje więc zupełnie inną metodę - podczas wspólnej aktywności, zespoły same uczą się, jak współpracować i w jaki sposób dzielić się między sobą pracą.
Tak zdobyta wiedza jest znacznie bardziej praktyczna i znacznie łatwiej jest z niej korzystać.

Skuteczne zajęcia z integracji to doskonała inwestycja. Pozwala na poznanie swoich pracowników, ich słabych oraz mocnych stron. Dzięki takim zajęciom liderzy zespołów poznają swoich podwładnych i mogą zauważyć, w czym każdy z nich jest dobry, a z czym nie radzi sobie najlepiej.

Wzrasta także zaufanie pomiędzy członkami grupy - wspólne dążenie do określonego celu i wspólna rywalizacja z innymi to doskonały sposób na przełamanie początkowej bariery nieufności i niechęci do współpracy.

Duże, szybko rozwijające się firmy przyznają, że znaczną część swojego sukcesu zawdzięczają właśnie teambuildingowi.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Metoda Open Space Technology to praca z dużymi grupami (do 2500 osób), która pozwala na efektywne wypracowywanie rozwiązań złożonych problemów biznesowych.

Diagram Ishikawy (inaczej diagram ryby lub wykres rybiej ości) to metoda zarządzania, które pozwala na zidentyfikowanie przyczyn pojawiających się błędów lub występujących niepowodzeń. Z tego względu diagram znany jest również jako wykres przyczynowo-skutkowy.

Metoda motywacji błyskawicznej Pantalona przekonuje, że nie warto koncentrować się na tym JAK wykonać jakieś wymagające zadanie, tylko skupić się na tym DLACZEGO powinno się je zrealizować. W ten sposób zdecydowanie łatwiej zmotywować siebie i innych do działania.

W badaniu „Rynek pracy 2015” aż 41% ankietowanych przyznaje, że często myśli o zmianie pracy! Na szczęście badania mówią również, co buduje przywiązanie pracownika do pracodawcy: praca w zgodzie z wartościami, rozwój, dobra atmosfera i sprawiedliwy przełożony. Rok 2015 i również nadchodzący 2016 upłynie pod wyzwaniem:, „Co zrobić, aby obniżyć bądź utrzymać poziom rotacji pracowników?”.
Ranking Gazety Finansowej pomaga HR’owcom wybierać spomiędzy 17 000 zarejestrowanych firm szkoleniowych. Ranking Gazety Finansowej wskazuje czołówkę firm szkoleniowych pod kątem generowanych obrotów, liczby klientów czy zakresu realizowanych szkoleń. Dla wielu firm ranking jest źródłem wiedzy pozwalającej poszerzyć grono firm współpracujących w obszarze szkoleniowym. (Gazeta Finansowa nr 42, 16-22.10.2015 r.)
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.