Sport to zdrowie

Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność team buildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Sport to zdrowie

Teambuilding - Sport to zdrowie

Nic tak nie buduje poczucia jedności i współpracy jak grupowe dyscypliny sportowe. Mają wszystko czego wymaga dobra aktywność teambuildingowa - uczą współpracy, wymagają polegania na sobie i uczą zaufania, należy budować strategię aby wygrać, dać z siebie wszystko, znać możliwości koleżanek i kolegów.

Co jednak zrobić żeby ten pomysł nie przekształcił się w nudną lekcję wychowania fizycznego? Postawmy przed zawodnikami jakiś cel. Niech będzie nim np. charytatywny mecz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc choremu dziecku z lokalnej społeczności. Pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie się fizyczne do meczu.

To będą wspólne spotkania podczas treningów, które pozwolą na podszkolenie techniki. Warto zainwestować w pomoc profesjonalnego trenera. Pracownicy będą bardziej zaangażowani pod okiem profesjonalisty, który pomoże im dostrzec ich mocne strony.

To z pewnością pomoże w zbudowaniu poczucia wspólnoty i rozwiązywania problemów - w końcu każdy zawodnik jest ważny i potrzebny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach żeby brać udział w meczu może pomóc w organizacji np. dopingu. To także sprawa wymagająca dużego zaangażowania. Kolejnym etapem będzie przygotowanie zaplecza - wynajęcie sali lub boiska, przygotowanie poczęstunku dla gości, wysłanie zaproszeń, kupienie drużynowych koszulek.

Może włączymy w organizację meczu firmę z nami konkurującą? Nawet politycy różnych partii lubią od czasu do czasu zjednoczyć siły w słusznej sprawie. To dodatkowo zmotywuje uczestników, będą w końcu grać nie przeciwko sobie tylko przeciwko realnemu rywalowi.

Jeżeli celem będzie pomoc choremu dziecku to osiągniemy same korzyści - pracownicy zjednoczą się, poczują wspólną więź, chore dziecko otrzyma pieniądze na leczenie, a firma zyska wizerunkowo jako taka, która angażuje się w problemy lokalnej społeczności.

Mecz można zakończyć piknikiem dla rodzin połączonym z grillem lub ogniskiem, zabawami dla dzieci. Wspólne działanie w słusznej sprawie cementuje relacje powstające wśród pracowników, to będzie ich wspólny sukces, niezależnie od wyniku meczu.

Aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach bardzo modna i w końcu dostrzegane są korzyści życia w ruchu. Pomoże w rozwiązaniu ewentualnych firmowych konfliktów, negatywne emocje podczas wysiłku zostaną rozładowane. Pracownicy będą mieli poczucie, że stworzyli coś sami.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Od momentu, kiedy w latach osiemdziesiątych na Uniwersytecie Stanforda zaczęto pracować nad włączeniem idei Design Thinking do biznesu minęło ponad 30 lat. Dziś  Design Thinking wspiera organizacje w dynamicznym rozwoju, działając w obszarach: strategii, komunikacji, marketingu i HR.  Metodologia ta pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania, które dzięki zrozumieniu potrzeb docelowego odbiorcy, kreują unikalne doświadczenia. Jak powiedział Oren Harari: Elektryczne oświetlenie nie jest skutkiem ciągłego ulepszania świeczek.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Z powodu epidemii koronawirusa wiele firm na całym świecie oddelegowuje swoich pracowników do pracy zdalnej. Jak dobrze zorganizować taką pracę? Jakie są jej wady, a jakie zalety?     

Widoczny od kilku lat trend dotyczący formy prowadzenia szkoleń wskazuje na coraz powszechniejsze stosowanie elementów gier, rywalizacji (grywalizacji), nowoczesnych technologii. Jest to spowodowane zderzeniem oferty rynkowej z oczekiwaniami współczesnych pracowników, których coraz bardziej liczną grupę stanowią przedstawiciele tzw. Generacji Z, czy też Millenialsów  korzystających od zawsze z mediów elektronicznych, portali społecznościowych, czy różnorakich form współczesnej technologii komunikacyjnej.

Szanowni Państwo!
Ponad 1000 absolwentów i studentów z pokoleń Y i Z zebrało się na spotkaniu na Arizona State University, aby zaangażować się w opracowywanie rozwiązań najbardziej palących problemów tych pokoleń. Ci studenci i absolwenci stworzyli nowe, konkretne i mierzalne plany, aby sprostać największym wyzwaniom ich generacji. Z przeprowadzonego w trakcie badania wynika, że pokolenia te są wyjątkowo sprawne w rozwiązywaniu problemów społecznych. W porównaniu z rodzicami są bardziej kreatywne (81% do 19%), otwarte (81% do 19%) i innowacyjne (79% do 21% ). Jak w takim razie skorzystać z tego, co oferują nam pokolenia Y i Z?

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

John C. Maxwell to amerykański mówca, coach i autor ponad 60 książek. Słynie ze swojej teorii przywództwa. W książce 5 Poziomów Przywództwa opisał szczegółowo każdy poziom dojrzałości przywódczej, uwzględniając jego wady i zalety.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.