Spotkania integracyjne

Budowanie zespołu (Team Bulding) jest procesem, którego nie da się przyspieszyć, ani też przeprowadzić w wersji minimalistycznej, czego mogliby oczekiwać początkujący liderzy. Nie ma tu jednak dróg na skróty - każdy etap jest istotny, ponieważ finalnie czyni zespół silnym i trwałym.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Spotkania integracyjne

Spotkania integracyjne

Budowanie zespołu (Teambuilding) jest procesem, którego nie da się przyspieszyć, ani też przeprowadzić w wersji minimalistycznej, czego mogliby oczekiwać początkujący liderzy. Nie ma tu jednak dróg na skróty - każdy etap jest istotny, ponieważ finalnie czyni zespół silnym i trwałym.

Bardzo ważne są spotkania integracyjne, które nie tylko wzmacniają grupę i budują pozytywne w niej relacje, ale także pozwalają świętować mniejsze i większe sukcesy, jak np. osiągnięcie wyznaczonego celu, czy też pokonanie dużej trudności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Spotkanie tego typu mogą odbywać się w biurze, restauracji, podczas wyjazdu służbowego, czy też w jeszcze innych warunkach, które dla zespołu są atrakcyjne i stanowią odskocznię od codziennych obowiązków.

Szczególnie często praktykowanymi przez doświadczonych menadżerów, formami spotkań integracyjnych są:

 • spotkania integracyjne w formie indoor, podczas których członkowie grupy głębiej się poznają i wzmacniają poczucie zaufania, które jest kluczowe z punktu widzenia planu osiągania wspólnych celów.

  Zwykle są to warsztaty lub szkolenia prowadzone w miejscu pracy;
 • spotkania integracyjne w formie outdoor, które organizowane są w terenie, gdzie grupa uczy się współpracować, komunikować i szanować wzajemnie swoje słabości.

  Może być to spływ kajakowy, turniej paintball, czy też gra w podchody;
 • spotkania integracyjne w formie incentive, które stanowią wyjazd zagraniczny, stanowiący formę nagrody za dotychczasową współpracę i realizowane z powodzeniem i zaangażowaniem cele;
 • spotkania integracyjne w formie warsztatów artystycznych, które wspierają wyrażanie emocji w grupie, szczególnie u wrażliwych i nieśmiałych jej członków.

  Zajęcia mogą mieć formę krótkiego kursu gry na bębnach, czy warsztatów aktorskich;
 • spotkania integracyjne w formie działania CSR, polegające na woluntarystycznej pracy na rzecz np. Domu Dziecka, czy też Domu Spokojnej Starości. Ten typ działania wzmacnia altruizm w zespole i daje wiele satysfakcji z bezinteresownego pomagania innym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.

Budowanie zespołu nie jest procesem łatwym, dlatego też, aby wzmocnić pozytywne zachowania i role w grupie ważne jest by co jakiś czas doceniać starania pracy grupowej, poprzez organizowanie atrakcyjnych spotkań integracyjnych.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Od momentu, kiedy w latach osiemdziesiątych na Uniwersytecie Stanforda zaczęto pracować nad włączeniem idei Design Thinking do biznesu minęło ponad 30 lat. Dziś  Design Thinking wspiera organizacje w dynamicznym rozwoju, działając w obszarach: strategii, komunikacji, marketingu i HR.  Metodologia ta pomaga tworzyć innowacyjne rozwiązania, które dzięki zrozumieniu potrzeb docelowego odbiorcy, kreują unikalne doświadczenia. Jak powiedział Oren Harari: Elektryczne oświetlenie nie jest skutkiem ciągłego ulepszania świeczek.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

Najlepsze doświadczenia uczestników szkoleń wynikają zarówno z treści szkolenia,  jak i ze sposobu dostarczenia tej treści. Forma szkolenia, która wprawia uczestników w radosny nastrój, sprawia, że uczestnicy chętniej i szybciej się uczą. Z tego powodu moc zabawy jest coraz bardziej ceniona w świecie edukacji biznesowej.

Menadżer musi wiedzieć, jaki jest jego pracownik i jakimi wartościami się kieruje oraz musi umiejętnie, w codziennych relacja szef – podwładny, wyrazić uznanie wobec tego, co dla pracownika ważne.

Szanowni Państwo!
Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby ocenić potrzeby działu sprzedaży i wprowadzić zmiany w odpowiedzi na pojawiające się trendy na rynku. Obecny raport przedstawia obszary, z którymi firmy chcące wzmacniać swoje siły sprzedaży będą musiały się w niedługim czasie zmierzyć. Wnikliwe przyglądanie się i analiza tendencji rynkowych oraz wprowadzanie koniecznych zmian w organizacji sprzedaży pozwolą na proaktywne podejmowanie działań dotyczących motywacji handlowców, sposobów przeorganizowania procesów sprzedażowych oraz wprowadzenia innych, nowych form uczenia handlowców.

Handlowcy opowiadają Klientom o produktach i usługach bez entuzjazmu i przekonania. Nie wspominają o niektórych opcjach lub wersjach twierdząc, że przecież i tak „nikt tego nie weźmie”.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.