Stwórz silny zespół pracowników

Pracownicy są podporą każdej firmy. Bez nich nie można byłoby mówić o świetnie prosperujących przedsiębiorstwach. Warto dlatego zadbać o to, aby rzeczywiście byli silnym i zgranym zespołem. Naprawdę nie trzeba wiele, aby osiągnąć ten cel.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Stwórz silny zespół pracowników

Stwórz silny zespół pracowników

Pracownicy są podporą każdej firmy. Bez nich nie można byłoby mówić o świetnie prosperujących przedsiębiorstwach. Warto dlatego zadbać o to, aby rzeczywiście byli silnym i zgranym zespołem. Naprawdę nie trzeba wiele, aby osiągnąć ten cel.

Konkurowanie z innymi

Wszyscy jesteśmy tak stworzeni, że lubimy konkurować z innymi. Warto co jakiś czas zorganizować jakiś wyjazd pracowniczy podczas, którego odbywać będą się różnego rodzaju zawody, gry i zabawy.

Najlepszym wyborem są ośrodki wczasowe, gdzie często na wyjazdach w jednym czasie znajdują się pracownicy z kilku różnych firm, czasami z działów, jeśli firma jest naprawdę duża. Można więc zorganizować im zawody, gdzie każda firma, bądź dział będą jedną drużyną.

Zespół, który współpracuje ze sobą aby osiągnąć cel to nic innego jak działanie teambuildingowe.

Jeśli są to pracownicy z danego działu, którzy na co dzień muszą ze sobą pracować, to mają szansę naprawdę świetnie się zgrać i porozumieć.

Rywalizacja z innymi drużynami pozwoli na to, aby więzi pomiędzy pracownikami były silniejsze, chętniej współpracowali ze sobą, aby osiągnąć zakładany cel.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Najczęstsze gry i zabawy

Przede wszystkim najczęściej na wyjazdach teambuildingowych gra się w różnego rodzaju gry zespołowe takie jak piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka. Oczywiście jeśli jest możliwość podjęcia rywalizacji z inną drużyną.

Często także organizuje się zawody w przeciąganiu liny, zawody wspinaczkowe, albo na przykład zleca się zadanie naprawy czegoś, budowy, przygotowania jedzenia. Możliwości jest wiele a bardzo dużo zależy także od tego, kim są pracownicy, czym się zajmują na co dzień, oraz jaką pracę wykonują.

Zabawy dostosowuje się po części do codziennych obowiązków pracowników, jednak z wyczuciem, ponieważ wyjazd pracowniczy ma być przyjemnością.

Nie powinien przypominać o pracy, ponieważ wtedy pracownicy uświadamiają sobie fakt, że zamiast spędzenia czasu z najbliższymi, z rodziną, muszą być na wyjeździe zorganizowanym przez pracodawcę.

Czy każdy pracownik musi wyjechać na integracyjny wyjazd?

Jest to bardzo trudne pytanie. Stworzenie silnego zespołu pracowników wymaga tego, aby uczestniczyli w wyjeździe wszyscy pracownicy.

Nie ma jednak możliwości zmuszenia nikogo do takiego wyjazdu. Nie miałoby to zresztą sensu, ponieważ integracja osoby niechętnej i negatywnie nastawionej do wyjazdu byłaby praktycznie żadna.

Jeśli więc pracownik nie chce jechać, to nie powinno się go zmuszać. Kto wie, może jak usłyszy jak było wspaniale to zechce wyjechać przy kolejnej okazji?

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Za większość niepowodzeń w czasie wystąpień retorycznych zwykło się obwiniać tremę. Jest to sprawa czysto indywidualna, ponieważ każdy odczuwa ją inaczej. Lekka trema – podniecenie i niepewność co do reakcji rozmówców to objaw normalny i pożądany, ponieważ umożliwia koncentrację.

Dzisiejsi specjaliści mają więcej możliwości wyboru miejsca zamieszkania i pracy, jednakże mogą być przywiązani do swojej obecnej lokalizacji, a przecież nie wszystkie osoby, których potrzebuje firma, mieszkają w tej samej okolicy.

Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.

Podejście Design Thinking pomaga w rozwiązywaniu takich problemów, w których nie ma oczywistych i łatwych rozwiązań. Jest uniwersalną metodą, która ma zastosowanie w dowolnym obszarze działalności firmy: od HR przez sprzedaż, po marketing czy produkcję. 

Oddajemy w Państwa ręce raport, który pokazuje obecną sytuację pracowników w Polsce w kontekście poczucia szczęścia, równowagi życiowej i poczucia dobrostanu w każdym z jego wymiarów.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.