Survival jako dobry sposób na imprezę firmową

Czasy mamy niepewne, a groźby ataku wojennego nie są już tylko mętną perspektywą, ale wydarzają się niemal tuż obok nas. Nic więc dziwnego, że obozy survivalowe szkolące uczestników, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach, cieszą się coraz większą popularnością.

zdjęcie - (the_title())

Survival jako dobry sposób na imprezę firmową

Czasy mamy niepewne, a groźby ataku wojennego nie są już tylko mętną perspektywą, ale wydarzają się niemal tuż obok nas. Nic więc dziwnego, że obozy survivalowe szkolące uczestników, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach, cieszą się coraz większą popularnością.

Survivalowe wyjazdy to także często proponowana forma wyjazdów firmowych, stawiających pracowników korporacji przed nietypowymi zadaniami podnoszącymi adrenalinę, ćwiczącymi ich umiejętności szybkiego decydowania w ryzykownych sytuacjach i zdecydowanie odmiennymi od codziennej, bezpiecznej, ale nieco nudnej rutyny.

Bogata oferta wyjazdowa i chęć sprawdzenia się pracowników z dala od biurka i komputera mogą być dobrymi powodami wyboru tego typu zajęć outdoorowych służących nie tylko oderwaniu od codzienności, ale także sprawdzeniu przez menedżerów firmy, jak radzą sobie pracownicy postawieni w nietypowych sytuacjach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Survivalowe wyjazdy firmowe mogą być oczywiście zaproponowane wyłącznie w porozumieniu z pracownikami firmy, którzy nie wyrażą zastrzeżeń co do tego typu metod spędzania wolnego czasu. Nie każdy ma bowiem ochotę na ekstremalne rozrywki i trudno zmuszać pracowników do tego typu działań wbrew ich woli.

Atrakcją zachęcającą do takiej formy spędzenia wyjazdu integrującego pracowników może być przede wszystkim już sam wyjazd. Uczestnicy tego typu aktywności spędzają czas najczęściej w wyjątkowo urokliwych, na poły dzikich, miejscach w Polsce, gdzie brakuje dosłownie wszystkiego.

Wśród postawionych przed nimi zadań jest więc przede wszystkim przetrwanie w trudnych warunkach: budowa schronienia na noc, użycie technik maskujących, orientacja przestrzenna czy zastosowanie technik przetrwania podczas zmiennych warunków atmosferycznych.

Można również skorzystać z szerokiej oferty gier terenowych mających na celu integrację grupy i wspólną zabawę.

Korzyści wynikające z tego typu wyjazdów są nie do przecenienia. Poza sprawdzeniem własnych umiejętności radzenia sobie z dala od cywilizacji i dogodnych rozwiązań technologicznych, pracownicy mogą w znaczący sposób podnieść poziom własnej pewności, sprawdzić się w sytuacjach nietypowych i zdobyć szacunek pozostałych osób biorących razem z nimi udział w tego typu szkoleniach.

Sytuacje ekstremalne wyzwalają w pracownikach cechy charakteru niedostrzegalne na co dzień: szybkość podejmowania decyzji, umiejętność dowodzenia grupą czy zarządzania w sytuacji kryzysowej. Tego typu cechy są także bardzo pożądane na gruncie czysto biznesowych decyzji i mogą stać się inspiracją dla zarządzających firmą do powierzenia pracownikom zdań odmiennych niż dotychczas przez nich wykonywane, rozwijających ich ambicje i kreatywność.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.