Swojskie i domowe imprezy integracyjne

Impreza integracyjna najczęściej kojarzy nam się z naprawdę dużym wydarzeniem. W końcu taki team building Warszawa to nie może być zwykłe coś, musi uodpornić pracowników na stres, na wysiłek… tyle że czasem jest to zupełnie niepotrzebne.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Swojskie i domowe imprezy integracyjne

Swojskie i domowe imprezy integracyjne

Impreza integracyjna najczęściej kojarzy nam się z naprawdę dużym wydarzeniem. W końcu taki team building Warszawa to nie może być zwykłe coś, musi uodpornić pracowników na stres, na wysiłek... tyle że czasem jest to zupełnie niepotrzebne.

Wiele zespołów wcale nie będzie pracowało pod presją i w ogromnym stresie. Co więcej, zmieniają się nieco struktury firm i zaczynają się tam pojawiać także osoby starsze. Może zatem przyszedł czas na nieco inne imprezy integracyjne?...

Warsztaty kulinarne? Ciekawa opcja

Pierwszą taką bardzo ciekawą imprezą są warsztaty kulinarne. Co one mają na celu? To jest idealna sprawa dla naprawdę wielu zespołów. Tutaj bowiem też naturalnie wyłonią się role w grupie - lidera, dowcipnisia, mediatora itp. - a jednocześnie nie będzie w ogóle stresu i napięcia. Takie warsztaty kulinarne świetnie nadają się przykładowo do grupy księgowych, są dobrą zabawą dla młodych pracowników. Niekoniecznie jednak sprawdzą się przy integrowaniu starszych pracowników z młodszymi. Oprócz podziału ról na pewno uczestnicy będą mogli poznać swoją rodzinną i kreatywną stronę, a także nauczyć się pomagać innym.

Gry terenowe? Doskonały pomysł

Taki team building Warszawa z kolei pomoże pracownikom nauczyć się współpracować i sprawnie rozwiązywać problemy. Często także może okazać się, że niektórzy pracownicy objawią nowe talenty np. strategiczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Gry scenariuszowe? Dlaczego nie?

Takie gry stanowią z kolei idealny pomysł szczególnie dla wszystkich wielokulturowych zespołów. Skoro bowiem wszyscy i tak odgrywają pewien scenariusz, to siłą rzeczy każdy będzie patrzył na drugą osobę bez oceniania, bez zastanawiania się, jaki to kolor skóry, jaki strój, jaka narodowość.

Survival? Do mocnych zespołów!

Na koniec warto jeszcze wspomnieć nieco o aktywnościach survivialowych. One służą przede wszystkim do zbudowania bardzo mocnych zespołów, umiejących pracować w dużym stresie i pod presją, nastawionych czysto na rozwiązywanie problemów i zadań. Ponadto będą to zespoły o ściśle określonej strukturze, umiejące sobie wzajemnie pomagać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.