Szkolenia które poprawią współpracę w grupie.

Dbanie o firmę jest celem każdego właściciela. Chce on, żeby nieustannie się ona rozwijała oraz osiągała zyski. W tym celu czy to inwestuje w sprzęt i narzędzia czy to w elementy wyposażenia czy to powiększa budynki i biura. Jednak dążenie do zwiększenia wydajności i zysków firmy to nie tylko inwestowanie w narzędzia.

8 lutego 2019
zdjęcie - Szkolenia które poprawią współpracę w grupie.


Szkolenia które poprawią współpracę w grupie.

Dbanie o firmę jest celem każdego właściciela. Chce on, żeby nieustannie się ona rozwijała oraz osiągała zyski. W tym celu czy to inwestuje w sprzęt i narzędzia czy to w elementy wyposażenia czy to powiększa budynki i biura. Jednak dążenie do zwiększenia wydajności i zysków firmy to nie tylko inwestowanie w narzędzia.

Konieczne jest inwestowanie w pracowników ponieważ to oni są podstawą każdej firmy. Bez nich żadna firma nie będzie działać dobrze, dlatego kluczowe jest aby inwestować właśnie w pracowników. Ważne jest więc aby odpowiednio doszkalać swoich pracowników aby byli coraz lepsi a co za tym idzie pracowali efektywniej.

Jest kilka istotnych szkoleń które warto przeprowadzić w naszej firmie są to czy szkolenia ze sprzedaży, czy menedżerskie czy takie na których uczymy się radzić sobie ze stresem. Te szkolenia są bardzo przydatne w wielu branżach i rodzajach firm. Są jednak takie szkolenia o których również warto pomyśleć, pomimo iż nie są one typowo ze zdobywania nowych umiejętności i wiedzy.

Powszechnie wiadomo iż w każdej firmie ważna jest współpraca między pracownikami, to ona wpływa na efektywność pracy i morale pracowników. Jeśli nasz zespół sobie ufa i pomaga to możemy być pewni, że daleko razem zajdziemy. Jednak jeśli dopiero budujemy zespół warto pomyśleć nad takimi rozwiązaniami które pomogą zacieśniać więzi i współpracę w firmie. Tutaj najlepszymi rozwiązaniami są imprezy integracyjne i szkolenia z team buildingiem. Są to również wszelkiego rodzaju gry szkoleniowe i szkolenia integracyjne.

Czym zajmuje się teambuilding?

Są to wszelkiego rodzaju działania które mają na celu budowę efektywnego zespołu. Nasza firma oferuj bardzo obszerne szkolenia w tym zakresie. Na nich nauczysz się jak prawidłowo prowadzić i budować zespół, zrozumie znaczenie komunikacji. Ponadto nauczy się jak dysponować zadaniami i jak kontrolować ich wykonywanie. Na naszych szkoleniach przećwiczysz również poszczególne etapy prowadzenia dyskusji i oraz to jak motywować i demotywować grupę. Ponadto uczestnicy tych szkoleń określą własne czynniki motywujące i demotywujące.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Kolejny rodzaj szkoleń bardzo ważny w działaniu i zdrowych relacjach w firmie to szkolenia integracyjne. Ich główne działanie to budowa zdrowych relacji między pracownikami oraz nauka współpracy czy wymiany poglądów. Oczywiście takie szkolenia muszą być bardzo dobrze przemyślane i zorganizowane, nie ma w nich możliwości aby pracownicy byli nimi znudzeni czy tylko i wyłącznie spędzali czas w pensjonacie czy hotelu.

Są również zasadnicze różnice między szkoleniami a wyjazdami szkoleniowymi. Te pierwsze są prowadzone przez trenerów, którzy pracują nad podnoszeniem umiejętności i danych kwalifikacji. Koordynatorzy dbają natomiast o to by wyjazd nie zawierał przerw oraz aby zawierał zarówno elementy rozrywkowe oraz przekazywał wiedzę i umiejętności. Weżną jest przy tym aby szkolenia te wyglądały i przebiegały jak najbardziej ciekawie i zawierały jak najwięcej możliwości do nauki poprzez interakcję. Bardzo pomocne w tym są gry szkoleniowe.

Wyróżnia się dwa modele gier szkoleniowych. Pierwszy z nich to symulacje biznesowe. Jest to rodzaj gry podczas którego uczestnicy wykorzystują zdobytą w czasie szkolenia wiedzę i umiejętności. Podczas takiej gry otrzymują oni określone zadanie które dzięki znanym techniką muszą wykonać. Dzięki temu utrwalają zdobytą wiedzę i umiejętności oraz uczą się jej stosowania.

Drugim modelem są natomiast planszowe gry szkoleniowe. W tym przypadku uczestnicy nie znają żadnych umiejętności oraz nie posiadają żadnej wiedzy ale muszą wykonać określone działania i podejmować dość złożone decyzję. Dzięki temu uczą się oni na własnych błędach i spostrzeżeniach. Jednak nie tylko na swoich, uczą się również zachowań od innych oraz rozstrzygają spory.

Podsumowując każdy typ gry jest odpowiedni do danej sytuacji i trzeba umieć go odpowiedni dobrać do sytuacji. Nie należy zapominać również o tym aby odpowiednio dopasowywać je do danej grupy. Gwarantujemy, że oferowane szkolenia na pewno pomogą waszej firmie w rozwoju a co za tym idzie w zwiększeniu zysków.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Menedżerowie nie radzą sobie z tym błędnym kołem i spadkiem jakość realizacji zadań. Pracownicy mają coraz większe opóźnienia i nie dotrzymują terminów. Ludzie frustrują się, że muszą wykonywać nie swoje obowiązki i słuchać o ciągłym spadku efektywności.

Ludzie różnią się tym, jakim zmysłem głównie odbierają świat. Przypomnij sobie swoje ostatnie wakacje. Jak je pamiętasz? Czy przychodzą Ci do głowy obrazy? Czy też wspominasz zapachy? Poczułeś wiatr na twarzy? Przypomniała Ci się nazwa miejscowości? Każdy z nas "myśli" w sobie preferowany sposób - obrazami, dźwiękami, zapachami lub też "czuciem" sytuacji.
Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Większość zarządzających zajmowała się tematem produktywności zespołów w czasie pandemii tymczasem w dłuższej perspektywie czasu obszarem równie istotnym jest zaangażowanie pracowników. Osłabienie zaangażowanie to osłabienie wielu mechanizmów proefektywnościowych w zespole (właścicielskie podejście, inicjatywa, innowacyjność, gotowość do podejmowania wyzwań z poza własnego obszaru). Niższe zaangażowanie sprzyja podniesieniu rotacji w zespole, a więc generuje dodatkowe koszty rekrutacji i wdrażania nowych pracowników.

Co powinien zrobić menadżer, żeby utrzymać odpowiedni poziom zaangażowania swoich podwładnych pracujących zdalnie? Jest kilka rozwiązań.

Jak pracownicy reagują na radykalne zmiany w firmie? Często zgodnie z modelem autorstwa Elisabeth Kübler-Ross, która opisała pięć etapów psychologicznej reakcji na zmianę.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.