Szkolenia outdoor - ciekawy pomysł na integrację pracowników

O tym, że integracja pracowników to niezmiernie ważna kwestia, przekonał się już niejeden pracodawca. W dzisiejszych czasach dobrze zgrany zespół to podstawa sukcesu. Integracja jednak nie wyniknie sama z siebie, a nawet jeżeli tak będzie, to proces ten będzie trwał bardzo długo.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Szkolenia outdoor - ciekawy pomysł na integrację pracowników


Szkolenia outdoor - ciekawy pomysł na integrację pracowników

O tym, że integracja pracowników to niezmiernie ważna kwestia, przekonał się już niejeden pracodawca. W dzisiejszych czasach dobrze zgrany zespół to podstawa sukcesu. Integracja jednak nie wyniknie sama z siebie, a nawet jeżeli tak będzie, to proces ten będzie trwał bardzo długo.

Sprawny manager skorzysta ze zdobyczy nauki aby przyspieszyć ową integrację. Można w tym miejscu zadać sobie pytanie, czy sama integracja wystarczy? Otóż niestety nie. Od jakiegoś czasu bardzo popularne stało się pojęcie team building, czyli budowanie zespołu. Jest to długofalowy proces, który ma na celu stworzenie zgranego zespołu.

Co to znaczy zgrany zespół?

O zgranym zespole można mówić wówczas, gdy poszczególni członkowie wykazują wobec siebie pozytywne nastawienie, a ponadto zostali wyposażeni w narzędzia, które umożliwiają im sprawne funkcjonowanie w grupie. W pierwszej kolejności warto zadbać o korzystną atmosferę pracy, która sprawi, że ludzie będą podchodzić do wykonywania swoich obowiązków z uśmiechem.

Już dawno powstało powiedzenie, ze z niewolnika nie będzie pracownika. Jeżeli pracownik będzie czuł wyłącznie przymus i presję, to nie będzie wykazywał stuprocentowego zaangażowania. Pozytywną atmosferę w gronie pracowników można budować chociażby poprzez wyjazdy integracyjne. Kolejną istotną kwestią jest zdobywanie nowych umiejętności. Czy da się to jakoś połączyć?

Szkolenia outdoor - wiedza na łonie natury

Ciekawym pomysłem na realizację firmowych szkoleń są szkolenia outdoor. Jak po samej nazwie można się domyślić, realizowane są one poza siedzibą firmy. Często są to na przykład gry terenowe, podczas których można ćwiczyć cały wachlarz umiejętności miękkich. Połączenie zdobywania wiedzy z odpoczynkiem na łonie natury z pewnością korzystnie wpłynie na relacje pomiędzy pracownikami. Warto takie szkolenia wyjazdowe organizować regularnie. Pomóc w tym mogą profesjonalne firmy. Oferta szkoleniowa jest obecnie bardzo szeroka i bez problemu można wybrać propozycję dopasowaną do własnych potrzeb.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Technika GROW służy do wyznaczania celów oraz opracowywania strategii ich realizacji. To prosta i skuteczna metoda, którą może praktykować menadżer ze swoim zespołem.

Jeżeli sprzedawca chce klienta przekonać do zakupu oferowanego produktu (po tym jak sam się przekonał, że odpowiada to potrzebie klienta), to przekonanie powinno z niego emanować. Nie może uwidaczniać nawet cienia obawy, że klient mimo poznania wszystkich rzeczowych argumentów i wypróbowania produktu jednak nie kupi. Jego spokojna pewność powinna odzwierciedlać się w postawie, głosie i całym sposobie bycia.

Willem Mastenbroek wyróżnił cztery style prowadzenia negocjacji. Każdy ma swoje plusy i minusy.

Ludzie łatwiej pozwalają się przekonać twojej pewności siebie, wierze i entuzjazmowi, niż twojej logice i wiedzy.
W badaniu „Rynek pracy 2015” aż 41% ankietowanych przyznaje, że często myśli o zmianie pracy! Na szczęście badania mówią również, co buduje przywiązanie pracownika do pracodawcy: praca w zgodzie z wartościami, rozwój, dobra atmosfera i sprawiedliwy przełożony. Rok 2015 i również nadchodzący 2016 upłynie pod wyzwaniem:, „Co zrobić, aby obniżyć bądź utrzymać poziom rotacji pracowników?”.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.