Szkolenia outdoor – metody pomiaru efektów

Wielu ludziom wydaje się że szkolenia outdoorowe ulegają zakończeniu wraz z chwilą powrotu do domu. To dość błędne przekonanie, bowiem przez wielu pracodawców sam wyjazd uznawany jest dopiero za początek takiego szkolenia.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia outdoor - metody pomiaru efektów

Wielu ludziom wydaje się że szkolenia na zewnątrz ulegają zakończeniu wraz z chwilą powrotu do domu. To dość błędne przekonanie, bowiem przez wielu pracodawców sam wyjazd uznawany jest dopiero za początek takiego szkolenia.

Jako że przedsiębiorstwa ponoszą bardzo duże koszt takich integracji pomiędzy zespołem, muszą zapewnić sobie jak najwięcej korzyści po to, by inwestycja okazała się trafiona i przyniosła oczekiwany skutek. Wiele firm korzysta z jednej z trzech powszechnie dostępnych metod pomiaru skuteczności przeprowadzonego szkolenia.

Pierwsza metoda pomiarowa opiera się na miernikach energii organizacyjnej, które stanowią połączenie różnego rodzaju ankiet, kwestionariuszy czy testów psychologicznych, które pracownicy wypełniają nie tylko w trakcie wyjazdu ale również i po jego zakończeniu kiedy wracają na swoje miejsca pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Pytania układają najczęściej doświadczeni psychologowie, którzy bardzo wnikliwie analizują każdy kwestionariusz przedstawiając wyniki i obserwacje odnośnie każdego z pracowników pracodawcy.

Pytania są bardzo różne, jednak wszystkie opierają się na zagadnieniach w jakimś stopniu związanych z motywacją do pracy, komunikacją pomiędzy pracownikami, problematyką relacji międzyludzkich w miejscu pracy, organizacji pracy, podziału zadań itp.

Wskaźnik rotacji to druga metoda za pomocą której można mierzyć poziom efektów po szkoleniach typu outdoor. W tej metodzie chodzi o sprawdzenie rotacji pracowników po przeprowadzonym szkoleniu. Dla przykładu: w firmie A rotacja pracowników w ciągu roku wynosiła 15%.

Po szkoleniach poziom ten spadł do niespełna 8 % Dla pracodawcy oznacza to dość pokaźne oszczędności, bowiem nie musi ponosić kosztów związanych z zatrudnieniem nowych pracowników ( rekrutacji, badań, przeszkolenia).

Jeśli więc wskaźnik rotacji jest wyraźnie niższy oznacza to, że inwestycja w wyjazd firmowy okazała się bardzo dobrym posunięciem.

Ostatnią trzecią metodą jest miernik efektywności procesów, który jest pewnym połączeniem dwóch poprzednich sposobów mierzenia efektywności przeprowadzonego szkolenia.

Trzecia metoda nie opiera się na jakiś konkretnych wyliczeniach, bowiem sukcesem dla pracodawcy jest to, jak widzi zgrany i bardzo dobrze współpracujący ze sobą zespół, który realizuje w sposób zadowalający powierzone im przez zwierzchnika zadania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.