Korzyści szkoleń outdoorowych

Szkolenia to dzisiaj chleb powszedni dla wielu z nas. Dowiadujemy się, że nasze miejsce pracy organizuje jakieś szkolenie przeciętnie raz w miesiącu. Czasem jest ono obowiązkowe, innym razem nie. Czy warto z nich korzystać?

19 grudnia 2018
zdjęcie - Korzyści szkoleń outdoorowych

Korzyści szkoleń outdoorowych

Szkolenia to dzisiaj chleb powszedni dla wielu z nas. Dowiadujemy się, że nasze miejsce pracy organizuje jakieś szkolenie przeciętnie raz w miesiącu. Czasem jest ono obowiązkowe, innym razem nie.

Czy warto z nich korzystać? Jakie szkolenia są szczególnie lubiane i dobrze postrzegane? Jakie korzyści możemy z nich wynieść i jakie szkolenia najbardziej nam pomogą? O tym będzie właśnie ten artykuł.

Zacznijmy zatem w ogóle od tego, czy warto chodzić na szkolenia?

Tu bez wątpienia należy odpowiedzieć twierdząco. Szkolenia bowiem często umożliwiają nam dowiedzenie się czegoś o nas samych - poznanie naszych dobrych i złych stron, zrozumienie, w jaki sposób i dlaczego akurat tak postępujemy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Taka wiedza przyda nam się nie tylko w pracy, lecz może również - albo i nawet przede wszystkim - w życiu codziennym. Im bowiem więcej będziemy wiedzieć na temat samych siebie, tym trafniejsze decyzje odnośnie własnego życia będziemy podejmować.

Nawet jeśli szkolenie jest nudne i nam nie odpowiada, możemy coś z niego wynieść.

Szczególnie zaś warto brać udział we wszelkich szkoleniach na zewnątrz. Dlaczego i co to w ogóle jest? Otóż są to szkolenia odbywające się na świeżym powietrzu. Co więcej - muszą one zawierać w sobie elementy sportów ekstremalnych lub amatorskich, survivalu, technik militarnych, gier sportowych, zespołowych albo też przeróżnych innych form rekreacji na wolnym powietrzu - są to tzw. gry terenowe.

Co nam dają takie zabawy?

Oczywiście na pewno możemy tam zdobyć umiejętności opisane powyżej, to jednak nie wszystko. Otóż takie gry szkoleniowe dają nam również szansę na poznanie zupełnie nowych rzeczy. Kto wie - a może coś nam przypadnie do gustu i stanie się naszą pasją?

Ponadto często takie szkolenia stawiają nas w sytuacji, w której normalnie nigdy byśmy się nie znaleźli. Dzięki temu uczymy się myśleć nieszablonowo i dostosowywać się do otaczającej nas rzeczywistości. A nigdy nie wiadomo, kiedy takie umiejętności nam się przydadzą.

Ponadto warto dodać, że nieraz takie szkolenia są prawdziwą przygodą, podczas której dowiadujemy się wiele o swoich mocnych stronach i o słabościach oraz o tym, w jaki sposób podejmujemy decyzje, czym się kierujemy, co jest dla nas ważne.

To są bardzo istotne i przyniesie nam korzyści w wielu życiowych sytuacjach, czasem nawet zupełnie niezwiązanych z pracą. Warto zatem uczęszczać na takie szkolenia a nawet zaproponować ich organizację szefowi!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Model kultury jako góry lodowej pokazuje, że każda kultura dzieli się na elementy świadome i nieświadome. Warto o tym pamiętać, zarządzając wielonarodowym zespołem.

Jeżeli sprzedawca chce klienta przekonać do zakupu oferowanego produktu (po tym jak sam się przekonał, że odpowiada to potrzebie klienta), to przekonanie powinno z niego emanować. Nie może uwidaczniać nawet cienia obawy, że klient mimo poznania wszystkich rzeczowych argumentów i wypróbowania produktu jednak nie kupi. Jego spokojna pewność powinna odzwierciedlać się w postawie, głosie i całym sposobie bycia.

Profil motywacyjny RMP opracowany został w 1998 roku przez Stevena Reissa i jego zespół z The Ohio State University w USA. Okoliczności powstania, geneza tego narzędzia ma jednak nie tyle powiązania ze środowiskiem akademickim co z życiowym doświadczeniem Reissa.

Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.
Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem a uczniem, polegająca na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału ucznia. Jak to osiągnąć? Gdzie szukać mentorów i skąd czerpać inspiracje?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.