Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jednym

Każdy sprawny team leader doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chce mieć zgrany i dobrze funkcjonujący zespół, to musi w to włożyć odrobinę czasu i wysiłku. Oczywiście, można czekać, aż ludzie z sami siebie zaczną się integrować, jednak może to zająć całą wieczność.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jednym


Przyjemne z pożytecznym czyli szkolenie i integracja w jedny

Każdy sprawny team leader doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chce mieć zgrany i dobrze funkcjonujący zespół, to musi w to włożyć odrobinę czasu i wysiłku. Oczywiście, można czekać, aż ludzie z sami siebie zaczną się integrować, jednak może to zająć całą wieczność. Modne w ostatnich latach szkolenia integracyjne mogą znacznie ten proces usprawnić. Mają jeszcze jedną korzyść - członkowie zespołu wychodzą z nich z dodatkową wiedzą, gdyż nie są to jak kiedyś imprezy stricte towarzyskie.

Team building istotny niezależnie od wielkości firmy

Niektórzy zastanawiają się czy przy małej firmie warto inwestować w szkolenia integracyjne. Otóż, jak najbardziej warto! Niezależnie od tego, czy dana firma liczy kilkanaście, kilkadziesiąt czy też kilkaset pracowników, to zespół powinien stanowić zgrany mechanizm, w którym każdy trybik czuje że jest potrzebny. Oczywiście w zależności od wielkości zespołu inne są możliwości organizacji wyjazdu integracyjno - szkoleniowego, choćby patrząc z perspektywy kosztów. Jednak jedno jest pewne, na szkoleniach i integracji pracowników nie ma co oszczędzać, poczyniona inwestycja zwróci się w krótkim czasie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Co można zyskać na integracji pracowników?

Zespół który jest zgrany, pracuje o wiele wydajniej. Poza tym, poszczególni członkowie zespołu ufają sobie nawzajem i mają poczucie tego, że w razie problemów mogą liczyć na pozostałe osoby. Szkolenia na wyjazdach integracyjnych dla firm to doskonały pomysł z racji tego, że w luźniejszej atmosferze i w gronie znajomych osób wiedza jest łatwiej przyswajana.

Szkolenia tematyczne czy to z umiejętności miękkich czy przekazywanie branżowych nowinek technicznych - wszystko to będzie dobrym uzupełnieniem odpoczynku na łonie natury lub też aktywnego wyjazdu integracyjnego. Takie imprezy nie muszą być bardzo długie, przeważnie już dwa dobrze zorganizowane dni wystarczą na to aby zacieśnić więzi pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu pracowniczego. Warto wyjazdy tego typu organizować regularnie, przynajmniej raz lub dwa w ciągu roku, wówczas efekty będą najbardziej widoczne.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Obecnie zarządzanie zmianami jest jednym z podstawowych działań i tym samym – bardzo ważną kompetencją każdego lidera. Istotę nieustannych zmian zgrabnie uchwycił Jack Welch (CEO General Electric), który zauważył, że próba zdefiniowania, co się stanie za 3 do 5 lat jest bez sensu. Świat porusza się za szybko, aby możliwe było przewidzenie czegokolwiek w takiej perspektywie.

Istotnym problemem w codziennej pracy są „złodzieje czasu”. Należą do nich wszystkie przeszkody w realizacji zadań postawionych na dany dzień. Trudno się z nimi uporać – to najbardziej podstępny wróg.

Możemy zmienić przyszłość. Nie możemy zmienić przeszłości. Feedforward pomaga wyobrazić sobie i skupić się na pozytywnej przyszłości, a nie przeszłości, w której coś się nie udało. Inspirując ludzi pomysłami, które sprawią, że będą mogli być jeszcze bardziej skuteczni, możemy zwiększyć ich szanse na osiągnięcie tego sukcesu w przyszłości.

Funkcjonowanie firmy w dzisiejszym świecie to proces złożony. Przedsiębiorstwo uwikłane jest w gęstą sieć zależności, układów i powiązań. Sposobem na rozeznanie się w tej skomplikowanej sytuacji i uniknięcie wielu niebezpieczeństw jest zastosowanie metody myślenia sieciowego.

Max Weber w latach 70 dwudziestego wieku wyróżnił trzy podstawowe typy władzy:
  • tradycyjną
  • racjonalną
  • charyzmatyczną
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.