LARP - idealny sposób Team Buildingu

Kiedyś uważane były za domenę zabaw dziecięcych, ewentualnie czysto nerdowską rozrywkę średnio chcących dorastać facetów. Dzisiaj LARP-y, czyli Live Action Role Playing zdobywają sobie coraz większą popularność w świecie Teambuildingu, będąc doskonałą propozycją aktywności w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.

19 grudnia 2018
zdjęcie - LARP - idealny sposób Team Buildingu

LARP - idealny sposób Team Buildingu

Kiedyś uważane były za domenę zabaw dziecięcych, ewentualnie czysto nerdowską rozrywkę średnio chcących dorastać facetów. Dzisiaj LARP-y, czyli Live Action Role Playing zdobywają sobie coraz większą popularność w świecie teambuildingu, będąc doskonałą propozycją aktywności w trakcie firmowych wyjazdów.

Zamiast standardowych aktywności w trakcie wyjazdów firmowych, pracownicy mają szansę sprawdzić się w quasi teatralnych scenariuszach wymagających do nich refleksu, spostrzegawczości, elastyczności i poczucia humoru, a więc wszystkich cech, które przydają się także w pracy zespołowej i formowaniu grupy wypełnionej pozytywnymi emocjami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

LARP to zabawa łącząca scenariusz teatralny, improwizację oraz typowe dla gry rywalizacje i chęć zwycięstwa. Uczestnicy LARP-ów prowadzeni przez Larpmastera, który jako jedyny zna w pełni scenariusz, tworzą go w zasadzie według jego wskazówek, ale na własną rękę, wykorzystując w pełni swoją fantazję i chęć przeżycia nieoczekiwanych przygód.

Przydają się przy tym umiejętności aktorskie, bowiem uczestnicy tego typu zabaw odgrywają role przydzielonych im postaci.

Kolejne decyzje podejmowane są na podstawie stworzonych wcześniej portretów psychologicznych zgodnych z profilem wykreowanego bohatera.

Uczą więc jednocześnie empatii i wrażliwości, nawet jeśli nie do końca są zgodne z podejmowanymi na co dzień działaniami poszczególnych uczestników tego typu gry integracyjnej.

Scenariusze LARP-ów są różnorodne i mogą być tworzone specjalnie na potrzeby uczestników danego wyjazdu integracyjnego, zgodnie ze znanymi już wcześniej preferencjami jego uczestników.

Akcja może więc rozgrywać się w świecie fantastyki, historycznym, realnym czy wykorzystującym lubiany styl steam punka, łączący historyczną rzeczywistość XIX wieku z nowoczesnymi osiągnięciami rodem z science-fiction.

Realizowanie scenariuszy LARP poza świetną zabawą gwarantowaną uczestnikom, umożliwia kształtowanie umiejętności przydatnych przy realizowaniu celów biznesowych.

W ich trakcie można bowiem znacznie wzmocnić świadomość wyznaczania celów grupowych, osiąganych wbrew otaczającemu szumowi informacyjnemu i chaosowi, nauczyć delegowania zadań w grupie oraz efektywnej współpracy, a także wyćwiczyć wychodzenie z kreatywną inicjatywą pozwalającą na generowanie nietypowych rozwiązań.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Co roku znakomita większość firm organizuje tzw. wigilie firmowe – zwykle jest to dobry pretekst do team buildingu, spotkania w większym gronie niż wyłącznie działowym, podziękowania pracownikom za ich pracę w danym roku.  Wszystkie klasyczne scenariusze typu kręgle, kolacja w restauracji czy wyjazd do hotelu raczej nie będą zbyt często rozważane. Jaka jest więc alternatywa dla klasycznych świątecznych spotkań firmowych ?

Jim Clifton, CEO Instytutu Gallupa, twierdzi, że aby zdobyć klientów i mieć większy udział w rynku, firma musi najpierw zdobyć serca i umysły pracowników.

Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

Aby odciągnąć nas od przeciążenia podczas procesu uczeniu się i dostosować do trendów w przetwarzaniu informacji, wkroczyliśmy w erę microlearning. Dla dzisiejszych bardzo zabieganych osób nauka musi być krótka, zwięzła i dostępna w dowolnym momencie, miejscu i z dowolnego urządzenia preferowanego przez uczącego się. Te zmieniające się potrzeby dały początek nowemu trendowi uczenia się metodą małych kroków.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.