Team Building w trakcie paintballu

Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów Team Buildingu w trakcie firmowych wyjazdów integracyjnych.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Team Building w trakcie paintballu

Team Building w trakcie paintballu

Paintball ma już za sobą całkiem długą historię, pojawił się bowiem pierwszy raz w latach 80. ubiegłego wieku, wykorzystywany jako zbiorowa rozrywka. Nadal jednak chętnie jest wykorzystywany jako jedna z aktywności zapewniających sporo adrenaliny, wysiłku fizycznego i jednocześnie sprzyjających przeprowadzaniu procesów teambuildingu w trakcie firmowych wyjazdów.

Co ciekawe, u początków paintballa wcale nie stała rozrywka, ale praktyczne możliwości wykorzystywane przez leśników i rolników używających broni pneumatycznej do znaczenia z odległości drzew lub bydła.

Dopiero w latach 80. XX wieku trójka przyjaciół zafascynowana możliwością użycia broni pneumatycznej, z której oddawano bezkrwawe strzały pozostawiające ślady z kulek wypełnionych farbą, postanowiła po raz pierwszy wykorzystać paintball do zabawy grupowej.

W jej trakcie nie został oddany nawet jeden strzał, ale rozrywka nabrała rozgłosu dzięki zainteresowaniu mediów i szybko zaczęła znajdować naśladowców i wielbicieli na całym świecie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Dziś paintball to popularna rozrywka i sport dla wielu osób, które w ten sposób zapewniają sobie całkiem spory zastrzyk adrenaliny, wyładowują emocje i stres, a jednocześnie cenią sobie możliwość bezkrwawych rozgrywek pomiędzy grupami.

Z tego też względu paintball zyskał na popularności jako gra szkoleniowa wykorzystywana do teambuildingu. W jego trakcie można bowiem nie tylko zapełnić czas uczestnikom zajęć outdoorowych, często zapraszając ich w bardzo nietypowe przestrzenie leśne lub opuszczonych budynków, których wygląd już jest przygodą, ale też wykształcić wszystkie umiejętności potrzebne na co dzień przy osiąganiu celów biznesowych.

Paintball w szybki sposób podbudowuje wzajemny kredyt zaufania społecznego pomiędzy członkami zespołu zawodowego, pozwalający im w codziennej pracy na śmielsze podejmowanie ryzyka i decyzji prowadzących w ogólnym rozrachunku do sukcesu.

Tego typu gra eventowe w naturalny sposób pozwala także na rozładowanie stresów nieuchronnie pojawiających się zwłaszcza w większych zespołach korporacyjnych, co wpływa na budowanie pozytywnych relacji.

Według badań specjalistów to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za ostateczny sukces firmy pozwalając pracownikom poczuć się w niej jak w domu, co dodatkowo motywuje ich do pracy, a więc podnosi efektywność.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

„Dlaczego” Simona Sineka ma na celu pobudzać ludzi do robienia tego, co ich inspiruje, aby wszyscy razem mogli zmieniać świat. Sinek mówi, pisze, uczy, doradza i tworzy produkty, aby rozpowszechnić ten przekaz.

Ocena pracownicza jest procesem, dostarczającym organizacji kluczowych informacji na temat pracowników. Czy warto wprowadzić ją w swojej firmie? Czy zmotywuje współpracowników do działania?

Model ścieżki do celu autorstwa R House’a i M. Evansa zakłada, że zadaniem lidera jest wspieranie lidera w osiąganiu ich celów oraz dbanie o to, by cele indywidualne i pracowników były zgodne z celami całej grupy lub organizacji.

Kapitał ludzki to dziś najważniejsza przewaga konkurencyjna i najczęstsza bariera rozwoju organizacji. Działy HR coraz więcej wysiłków kierują na pozyskanie i utrzymanie wartościowych pracowników. Efekty tych działań to w skrócie tzw. doświadczenie pracownika / employee expirience. Zapraszamy to lektury Raportu HR 2019 poświęconemu temu zjawisku.

Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.