Węzeł gordyjski - prosta zabawa Team Buildingu

Firmowe wyjazdy integracyjne w trakcie których uczestnicy wspólnie upajali się alkoholem i potem zażenowani opowiadali sobie co bardziej pikantne szczegóły imprezy dziś coraz częściej odchodzą w przeszłość, zastępowane są dojrzałymi i świadomie konstruowanymi eventami dopasowanymi do kultury organizacji.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Węzeł gordyjski - prosta zabawa Team Buildingu

Węzeł gordyjski - prosta zabawa Team Buildingu

Firmowe wyjazdy integrujące zespół w trakcie których uczestnicy wspólnie upajali się alkoholem i potem zażenowani opowiadali sobie co bardziej pikantne szczegóły imprezy dziś coraz częściej odchodzą w przeszłość, zastępowane są dojrzałymi i świadomie konstruowanymi eventami dopasowanymi do kultury organizacji.

Współczesna kultura korporacyjna, czerpiąc z doświadczeń trenerskich, stara się w trakcie szkoleń poza firmą realizować ideę teambuildingu, nastawioną zgodnie z nazwą na budowanie zespołu i pogłębianie relacji między osobami pracującymi wspólnie.

W końcu niejednokrotnie spędzają one ze sobą więcej czasu niż w swoim domu rodzinnym, warto więc zadbać o pozytywne stosunki między poszczególnymi pracownikami, a także wyrwać ich z nużącej chwilami, choć w pełni bezpiecznej strefy komfortu.

Postawieni przed nietypowymi zadaniami, uczestnicy tego typu wyjazdów są w stanie umocnić się wzajemnie, a także wyłonić w swoich działaniach liderów i outsiderów, przez co dają cenne informacje osobom zarządzającym zasobami ludzkimi w firmie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Wśród często stosowanych zabaw eventowych są bardziej skomplikowane scenariusze skłaniające uczestników do poszukiwania ukrytych znaków prowadzących do odkrycia finałowej zagadki.

Mogą to być także prostsze zabawy ruchowe, które jednak tą prostotą potrafią przełamać skrępowania uczestników i skłonić ich do oddania się zabawie.

Wśród takich ruchowych prostych zabaw integrujących zespół, przełamujących lody i onieśmielenie uczestników, często stosowana jest zabawa „Węzeł gordyjski”, polegająca na poruszaniu się w okręgu z zamkniętymi oczami uczestników podnoszących ręce do góry.

Kiedy uczestnicy znajdując się blisko siebie muszą chwycić się za ręce dwóch najbliższych osób i otworzyć oczy, tworzą tytułowy węzeł gordyjski, który mają rozplątać nie puszczając nawet na moment swoich rąk.

Skłania to do dziwacznie wyglądających z boku, ale pomysłowych i rozluźniających atmosferę ewolucji związanych z obracaniem się, przechodzeniem nad i pod rękami czy przykucaniem w celu stworzenia na nowo dużego, niesplątanego koła.

Zabawa ta sprawdza się idealnie nie tylko w trakcie wyjazdów firmowych, ale jest też świetną rozrywką dla dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynających dopiero swoją naukę i znajomość z innymi kolegami.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Zero waste (niemarnowanie, życie bez śmieci) to styl życia polegający na maksymalnym ograniczeniu generowania odpadów, a co za tym idzie – na dbaniu o środowisko. Idea zero waste jest również coraz częściej stosowana w obszarze pracy.

John C. Maxwell to amerykański mówca, coach i autor ponad 60 książek. Słynie ze swojej teorii przywództwa. W książce 5 Poziomów Przywództwa opisał szczegółowo każdy poziom dojrzałości przywódczej, uwzględniając jego wady i zalety.

Przywództwo transformacyjne charakteryzuje się między innymi tym, że menedżer posiada charyzmę, poprzez którą może oddziaływać na zespół nie wprost – niekoniecznie wykorzystując formalne i proceduralne narzędzia kierownicze.

Według sondażu przeprowadzonego przez Rapid Learning Institute, aż 94 procent profesjonalistów, którzy wzięli udział w badaniu, stwierdziło, że osoby szkolone wolą niewielkie krótkie moduły nauczania od kursów e-learningowych, które trwają 30 minut i dłużej. I są ku temu powody.

Dyfuzja innowacji  to teoria wyjaśniająca, jak i dlaczego nowe idee, technologie i produkty zdobywają popularność i rozprzestrzeniają się, stając się powszechnie wykorzystywane. Poznanie tej teorii może być przydatne dla, zarządzających zmianą w firmach, menadżerów.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.