Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja team buildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą.

zdjęcie - (the_title())

Wybór dostawcy team buildingu z perspektywy działu HR

Organizacja teambuildingu to gra o wysoką stawkę. Jeśli wejdziemy na chwilę w buty decydenta w tej sprawie – zwykle HR manager’a to zobaczymy pod jaką presją dokonuje wyboru.  Organizuje spotkanie integracyjne dla całej firmy – od specjalistów po najwyższą kadrę kierowniczą. Jeżeli impreza się nie uda, zostanie nisko oceniona to naturalnie pojawią się pytanie o odpowiedzialność – „kto podejmował decyzję w tej sprawie?”, „kto wybrał firmę teambuildingową, która tak spartaczyła nasz wyjazd?”.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Przed podobnym wyzwaniem stają HR manager’owie wybierając firmę szkoleniową. W rezultacie mogą odsiać ziarno od plew i mieć poczucie, że dokonali świadomego i racjonalnego wyboru. Nie ma jednak możliwości przeprowadzić samplingu imprezy pracowniczej czy teambuildingu. Hr’owiec spotyka się z przedstawicielami dwóch – trzech firm specjalizujących się w spotkaniach integracyjnych i…. słucha tego co mają mu do powiedzenia. Na koniec dnia musi podjąć decyzję – kto był najbardziej przekonywujący, komu zaufać.

To właśnie zaufanie jest tą walutą, która decyduje o biznesie w b2b – w przypadku wyboru firmy integracyjnej ta waluta jest wyjątkowo ważna – zwłaszcza pamiętając, że stawką po stronie decydenta jest jego reputacja w organizacji.

Business Development Manager’owie w Gammie Discover rozumiejąc proces – również od strony psychologicznej bardzo dbają o potrzebę bezpieczeństwa decydenta:

  • Gammie Discover pomaga fakt, że jest częścią firmy szkoleniowej Gamma – nr 1 na polskim rynku szkoleniowym
  • BDM’owie to nie zwykli handlowcy tylko osoby, które biorą udział w całym procesie związanym z teambuildingiem – od zaprojektowanie, przez realizację i późniejsze omówienia
  • Dobrze przygotowane i rozpisane scenariusze (pod kątem aktywności, procesu, rozwiązań B i C) pozwalają zrozumieć Klientowi co tak naprawdę kontraktuje
  • Duża liczba realizacji, znane i uznane marki w portfolio uwiarygadniają przygotowywane propozycje
  • Podejście do tematy (WHY? HOW? WHAT?) sprawiają, że Klient czując się zaopiekowany podczas briefowania BDM’ów i PM’ów może założyć, że podobny standard dotyczy samych realizacji
  • Bogate portfolio, liczba, doświadczenie i charyzma trenerów sprawiają, że Klienci czują, że mogą powierzyć realizacje zespołowi Gammy Discover


Jeżeli to wszystko to za mało to zawsze możemy zaprosić decydenta na jeden z wielu pokazów naszych projektów. W roku 2017 realizowaliśmy pokaz teambuildingu VR’owego, gier kompozytownych, onboardingu 2.0 oraz warsztatów kulinarnych. Większość pokazów odbywa się w naszym biurze. Już same 500 metrów, dziesiątki pracowników skupionych pod jednym dachem daje informację Klientom, że funkcjonowanie takiej machiny wymaga tego, aby wiele organizacji powierzało nam do przeprowadzenia teambuildingi i spotkania integracyjne.

Dużo dobrego zrobił również raport dotyczący trendów w świecie teambuildingu – on również pokazał w jaki sposób myślimy o naszych realizacjach.

Wszystko to potrzebne jest do momentu pierwszej realizacji. Późniejsza współpraca jest dużo łatwiejsza bo jej fundamentem są dobre doświadczenia, które zdaniem klientów, dostarczamy naszymi teambuildingami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.