W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie - wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

19 grudnia 2018
zdjęcie - W firmie jak w wojsku

W ARTYKULE:

W firmie jak w wojsku

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy nie tylko świetnie - wydajnie i efektownie- pracowali, lecz także aby czuli się zintegrowani z firmą, aby chwalili sobie tę pracę.

Ponadto chcemy również jako szefowie, aby pracownicy się rozwijali. W ten bowiem sposób rozwija się także firma. Wyobraźmy sobie, że każdy pracownik czuje się do tego stopnia zintegrowany z pracą, że przyjmuje jej cele, jako swoje własne.

W ten sposób powstają silne i postępowe marki!

Jak jednak uzyskać taki efekt?

Otóż warto jest inwestować w przeróżne szkolenia dla pracowników. W szczególności zaś dużą popularnością cieszą się różne szkolenia zewnętrzne i wyjazdy firmowe. Dlaczego właśnie one? Zadajmy sobie jednak na początek pytanie - co to w ogóle są te zajęcia outdoorowe?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Otóż są to szkolenia prowadzone na świeżym powietrzu. Powinny wykorzystywać elementy gier integracyjnych, gier terenowych, sportu amatorskiego lub wyczynowego, technik militarnych lub wojskowych, survivalu, czy też różnych innych form rekreacji lub kształcenia na wolnym powietrzu.

Brzmi intrygująco? Na pewno. Niemniej ciekawe są wyniki takich szkoleń. Szybko osiągana integracja, znajomość dobrych i złych stron to tylko dwa cele, które osiągamy spośród ich prawdziwego morza. Warto szczególnie omówić pokrótce zajęcia outdoorowe oparte na survivalu i przeróżnych technikach militarnych.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym jest survival. Najogólniej rzecz ujmując jest to zatem sztuka przetrwania. Uczymy się tutaj, jak poruszać się w lesie, jak rozpalić ogień itp.

To jednak naprawdę nie wszystko. Uczymy się także bowiem myśleć nie schematami, podejmować odważne decyzje. Co więcej - nabywamy także umiejętności rozwagi, która mówi nam, kiedy jednak warto odpuścić, przysłowiowo "wyjść z gry".

Jakim cudem poprzez zwykłą naukę o przetrwaniu dowiadujemy się takich rzeczy? Otóż uczymy się, jak wymyślać rozwiązania pomagające nam przeżyć, jak przejść niezauważonym przez las itp.

A co nam daje element wojskowy?

Przede wszystkim frajdę - wielu z nas lubi strzelać, pobawić się w podchody. Wszelkie biegi itp. sprawiają, że pozbywamy się codziennego stresu.

To jednak nie wszystko! Dopiero bowiem, nawet w sztucznie stworzonej sytuacji militarnej odkrywamy, jakie są nasze słabości oraz czy jesteśmy w stanie podporządkować się woli innych, nawet jeśli nie jesteśmy przekonani do ich racji.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Psychologowie społeczni wyróżnili trzy strefy mentalne, między którymi przemieszcza się człowiek w trakcie swojego życia. Są to strefy: komfortu, rozwoju i paniki. W której strefie najlepiej przebywać, kiedy wykonuje się zawodowe obowiązki?

Twórcą 6 myślowych kapeluszy jest maltański psycholog i lekarz Edward de Bono. De Bono większość swojego zawodowego życia poświęcił analizie procesów myślowych i tematyce kreatywnego myślenia. Światową sławę zyskał właśnie dzięki myślowym kapeluszom.

W ostatnich dekadach ulega zmianie struktura zatrudnienia w biznesie. Proces ten zachodzi w całej Europie, w tym także w Polsce. Obserwuje się wzrost zatrudnienia kobiet, osób należących do mniejszości narodowych, a także osób starszych. Stale dołącza do grup pracowniczych nowe młode pokolenie. Nie wszystkie firmy są w jednakowym stopniu otwarte i gotowe na przyjmowanie tak zróżnicowanych pracowników.
Szanowni Państwo!
Rozwój pracowników jest nieodłącznym aspektem zarządzania personelem w organizacji. W naszym raporcie przedstawiamy tendencje związane  z nowymi formami i sposobami rozwijania i szkolenia pracowników, które często wychodzą poza tradycyjne kursy w sali szkoleniowej.

Życzymy wielu inspiracji!   
Zespół Gamma
Firma Gallup w jednym ze swoich badań zadała menedżerom pytanie :„Dlaczego twoim zdaniem twoja firma powierzyła ci obecną funkcję zarządczą?”. Większość menedżerów najczęściej odpowiadała, że obecne stanowisko powierzono im ze względu na ich dokonania i sukcesy, jakie osiągnęli w przeszłości, gdy nie byli jeszcze menedżerami. Drugim najczęstszym powodem było przeświadczenie, że zostali awansowani, ponieważ pracują długo w swojej firmie lub w danej specjalizacji. Niestety, wielu menedżerów nie wymieniło jednego z kluczowych powodów awansu: posiadanie właściwego talentu, aby być dobrym menedżerem.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.