Jak Team Building wpłynie na twoich pracowników?

Wiemy dobrze, że integracja pracowników jest bardzo ważna. Trzeba jednak zachęcić ich do tego, aby chcieli się jej podjąć. Warto skorzystać z możliwości jaką jest Teambuilding

19 grudnia 2018
zdjęcie - Jak Team Building wpłynie na twoich pracowników?

Jak Team Building wpłynie na twoich pracowników?

Wiemy dobrze, że integracja pracowników jest bardzo ważna. Trzeba jednak zachęcić ich do tego, aby chcieli się jej podjąć. Warto skorzystać z możliwości jaką jest teambuilding

Czym to jest właściwie?

Jest to budowanie zespołu, grupy osób, która będzie ze sobą współpracować. Najprościej jest taką grupę stworzyć organizując różnego rodzaju gry zespołowe. W trakcie ich trwania ludzie mogą lepiej się poznać i odnaleźć słabsze i mocniejsze strony poszczególnych osób.

Jest to wszelkiego rodzaju gry zespołowe, które wymagają zaangażowania się w nie wszystkich współpracowników.

Do kogo jest skierowany?

Przede wszystkim tą integracją powinni zainteresować się pracodawcy, którzy zatrudnili nowych pracowników do swojej firmy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wyjazdy integracyjne to świetna metoda zacieśnienia więzi w zespole (szkolenia team building). Często pozwalają na przyjemne spędzenie czasu i jednoczesne rozwiązanie konfliktów lub problemów, które dręczą zespół.  Na wyjazd integracyjny warto spojrzeć jak na proces, który ukierunkowuje pracowników na wspólny cel, poprawia komunikację, przekształca przywództwo z nadzoru w przewodnictwo.

Poznaj nasze przykładowe zabawy integracyjne:

Ludzie, którzy jeszcze się nie znają, będą mieli szansę na zintegrowanie się ze sobą. Mocny zespół to ogromna korzyść dla firmy ale również dla pracowników, ponieważ pracuje im się znacznie lepiej.

Główny cel

Jak można się domyśleć firmowe imprezy integrujace za główny cel zazwyczaj stawiają sobie dobrą zabawę. Chodzi o to, aby pracownicy dobrze się bawili i spędzali ze sobą czas. Możliwości zorganizowania takich imprez jest naprawdę całkiem sporo.

Najlepiej jest zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy, która zajmuje się na co dzień eventami integracyjnymi.

Pracodawca określa tylko to na czym mu najbardziej zależy, a także podaje orientacyjną liczbę osób, które w wyjeździe wezmą udział. Agencja eventowa, która organizuje tego typu imprezy zajmie się przygotowaniem wszystkiego.

Jeśli większość uczestników to osoby młode, to pewnie będą organizowane jakieś zabawy zespołowe wymagające aktywności fizycznej. Wszystko zależy od wieku oraz płci pracowników.

Pomysłów jest naprawdę masa. Dużo także zależy od możliwości finansowych firmy, w której pracownicy pracują. Im więcej pieniędzy, tym atrakcje mogą być znacznie ciekawsze. Na takich imprezach są również organizowane różnego rodzaju pokazy na przykład fajerwerków.

Jest również dostępny alkohol. Chodzi przecież o to, aby ludzie chcieli się ze sobą zintegrować i dobrze się przy tym bawili.

Poznawanie poprzez zabawę jest świetnym wyborem. Sprawdziło się to w firmach na całym świecie i naprawdę od pewnego już czasu sprawdza się również w Polsce. Teambuilding to naprawdę świetna zabawa i tworzenie silnych zespołów pracowniczych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.