Wpływ zabaw integracyjnych.

Wyjazdy firmowe czy integracyjne najczęściej kojarzą się z nudnymi szkoleniami i dość swobodną atmosferą po zakończeniu części oficjalnej. Jest niestety smutną prawdą, że większość tego rodzaju imprez wygląda właśnie w ten sposób.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Wpływ zabaw integracyjnych.

Wpływ zabaw integracyjnych.

Wyjazdy firmowe czy integracyjne najczęściej kojarzą się z nudnymi szkoleniami i dość swobodną atmosferą po zakończeniu części oficjalnej. Jest niestety smutną prawdą, że większość tego rodzaju imprez wygląda właśnie w ten sposób.

Często wynika to z braku pomysłu na zagospodarowanie czasu pracowników w takich sposób, by nie był on wyłącznie okresem, w którym zabija się czas. Dlatego też to sami pracodawcy powinni zdecydować o tym, co chcą osiągnąć przez dany wyjazd pracowniczy.

Organizacja eventów firmowych to zajecie, które jest już wykonywane przez specjalistów i istnieje możliwość, by powierzyć je profesjonalistom.

Czasami jednak wystarczy odrobina pomysłowości i jasno sprecyzowany cel integracji by samemu wpaść na ciekawy i skuteczny sposób wpływania na postawy pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jednym z głównych założeń dotyczących firmowych eventów jest niewątpliwie to, by pozwolić pracownikom oderwać się od pracy i jednocześnie wpłynąć na nich w inny sposób, tak by miało to następnie swoje odzwierciedlenie w ich wynikach pracy. Innymi słowy wyjście z firmy po to, by następnie lepiej w tej firmie pracować.

Taki swoisty restart najlepiej uzyskuje się poprzez wyjechanie poza miasto, w którym na co dzień się pracuje. Zupełnie oderwanie od codziennej rutyny, nowe miejsca i do tego odpowiednie nowe wyzwania pobudzą w pracownikach chęć do pracy i wspólnego spędzania czasu z kolegami z pracy.

Dlatego coraz częściej firmowe wyjazdy odbywają się w ramach survivalu lub zdobywania niewielkich szczytów górskich. Wspólny wysiłek, sprecyzowany do jasno określonego celu, jakim jest dana góra czy górka to najlepszy sposób by poznać, kto jest liderem w danej grupie, a kto tej roli jednak nie sprosta.

Jedną z ciekawszych gier, jakie można zorganizować w otwartej przestrzeni są popularne podchody. Ta często już zapomniana gra jest idealnym sposobem na stworzenie grupy, które integruje się wokół sprecyzowanego celu, do którego mogą dojść tylko razem.

Kolejnym ważnym elementem gier firmowych jest to, by osoby które na co dzień kierują daną grupą nie starały się przejmować takiej roli także w toku tychże zabaw.

Chodzi bowiem o stworzenie warunków, w których lider wykluwa się naturalnie, a odmienne od służbowych warunki tworzą nową strukturę odpowiedzialności.

Będzie to najlepszy sposób by odnaleźć z zespole naturalnych liderów i osoby, które będą w stanie motywować pozostałych.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Czy firmy powinny przede wszystkim skoncentrować się na mocnych stronach swoich pracowników, czy pomagać im poprawić ich słabe strony? To pytanie jest dziś szczególnie ważne, biorąc pod uwagę niskie zaangażowanie w pracę i wysokie oczekiwania pracowników dotyczące tego, co powinna łączyć w sobie świetna posada.

Przywództwo – podobnie jak wiele innych dziedzin życia – podlega zmiennym modom i trendom, a kreatorami tych mód są firmy doradcze, prorocy i szamani zarządzania, kaznodzieje biznesowi, mówcy motywacyjni, celebryci. Jednak w tym zalewie koncepcji istnieją modele, które przetrwały próbę czasu i są dla wielu praktyków źródłem inspiracji i swoistym przewodnikiem przywództwa. Myśli takich klasyków, jak: Peter Drucker, Henry Mintzberg, Tom Peters, Steven Covey, John Maxwell, Ken Blanchard, Michael Porter, Peter Senge w większym lub mniejszym zakresie ciągle oddziałują na współczesnych przywódców. Do grona autorów, których koncepcje wydają się czymś więcej niż sezonową modą, można zaliczyć młodsze pokolenie twórców takich, jak: Marcus Buckingham, Malcolm Gladwell czy Simon Sinek.
Raport Deloitte podsumowujący 2015 rok potwierdza, że najistotniejszym wyzwaniem dla liderów przedsiębiorstw okazało się budowanie kultury organizacyjnej i zaangażowania. Zdaniem autorów raportu to właśnie te dwie, kluczowe wartości stanowią receptę na coraz powszechniejsze trudności w przyciąganiu i utrzymywaniu pracowników o wysokim potencjale. Organizacje, które umiejętnie wykorzystają ten fakt, mają szansę wygrania boju o talenty i pozostawienia w tyle swoich konkurentów.   

Kapitał ludzki to dziś najważniejsza przewaga konkurencyjna i najczęstsza bariera rozwoju organizacji. Działy HR coraz więcej wysiłków kierują na pozyskanie i utrzymanie wartościowych pracowników. Efekty tych działań to w skrócie tzw. doświadczenie pracownika / employee expirience. Zapraszamy to lektury Raportu HR 2019 poświęconemu temu zjawisku.

Przedstawiciele handlowi spędzają godziny na spotkaniach z zaprzyjaźnionymi, stałymi Klientami nie generując w ten sposób odpowiednich wyników sprzedażowych i nie poświęcając wystarczającej ilości czasu Klientom mniej lubianym.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.