Jak z zadań team buildingowych złożyć wydarzenie integracyjne?

Każda integracja to proces, zestaw aktywności – ułożonych w celowy sposób. Często na integracji spotykają się ludzie, którzy wcześniej nie mieli ze sobą kontaktu – potrzeba więc również czasu, aby wszyscy w swoim towarzystwie i w proponowanej konwencji poczuli się dobrze.

20 grudnia 2018
zdjęcie - Jak z zadań team buildingowych złożyć wydarzenie integracyjne?

Jak z zadań tintegracyjnych złożyć wydarzenie integracyjne?

Kiedy poszukiwaliśmy nowego tematu do strefy wiedzy Gammy Discover – tzw. wikiDiscover w sukurs przyszły nam wyniki wyszukań przeglądarki Google. Okazało się, że jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz była „teambuiliding zadania”.

Możemy więc założyć, że setki, a byś może tysiące osób poszukuje odpowiedzi na pytania:

  •    jak wygląda przykładowe zadanie
  •     jak dobierać zadania
  •     jak złożyć z zadań team buildingowych wydarzenie integracyjne
  •     jak zaprojektować zadanie

Bardzo często naszym Klientom wydaje się, że teambuilding to jedna duża aktywność przewidziana na cały dzień czy też czas przewidziany na integrację. W rzeczywistości wiele teambuildingów to zestaw aktywności – ułożonych w celowy sposób.

Nierzadko jest też tak, że uczestnicy doświadczyli mało atrakcyjnych spotkań integracyjnych i początkowy sceptycyzm dotyczy samego wydarzenia. Często impreza firmowa to spotkanie ludzi, którzy wcześniej nie mieli ze sobą kontaktu – potrzeba więc również z tego powodu czasu, aby wszyscy w swoim towarzystwie i w proponowanej konwencji poczuli się dobrze.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Z wyżej wymienionych powodów początek integracji powinien dawać bezpieczeństwo uczestnikom – pierwsze zadania i aktywności są projektowane i dobierane w taki sposób, aby uczestnicy poznali się między sobą i dali kredyt zaufania na dalsze ćwiczenia.

Przykładowe ćwiczenie otwierające:

Uczestnicy mają za zadanie: w ciągu 10 minut zrobić zdjęcie obrazujące, będące metaforą ulubionego talentu, mocnej strony, cechy samego siebie, którą lubią najbardziej. Do zdjęć mają za zadanie dopisać kilka słów komentarza.

Następnie zdjęcia są drukowane na koszulkach. Wszyscy uczestnicy ubierają koszulki a następnie zaczynają rozmawiać ze sobą na temat tego co zdjęcia symbolizują, co przedstawiają etc.

W ostatnim etapie każdy z uczestników ma za zadanie opowiedzieć o innej osobie, odwołując się do nadrukowanego obrazka – co go zaskoczyło bądź zaciekawiło bądź zainspirowało. Uczestnicy zostają w T-shirtach przez całą integrację.

Każda kolejna aktywność, wraz ze wzrostem zaangażowania  i energii uczestników może być trudniejsza, może zawierać elementy wybijające ze strefy komfortu, dające do myślenia i stające się impulsem do zmiany zachowania, przekonań, sposobu odczuwania w różnych sytuacjach.
To oczywiście przy założeniu, że teambuilding odbywa się w formule edutainmentowej i poza efektem WOW! ma wywołać efekt AHA!.

Jeśli natomiast integracja ma wyłącznie cel motywacyjny, łączący ludzi przez wspólne przeżycia to kolejne ćwiczenia są pomyślane pod kątem przeżywania przyjemnych emocji, dostarczania emocji i budowania motywacji do uczestnictwa poprzez motywację wewnętrzną (chęć sukcesu) i zewnętrzną (nagrody).

Koniec całego procesu – ostanie zadanie powinno być tym, które pozostawi uczestników w dobrostanie emocjonalnym – poczuciu sukcesu i radości ze wspólnych przeżyć. Nie musimy to być najbardziej spektakularna aktywność – ale na pewno ważne, aby wszyscy mogli w niej wygrać – najlepiej zespołowo.

Uczestnicy powinni odczuć, że współpraca, zespołowe podejście, współodpowiedzialność i współzaangażowanie przynosi korzyści – pojedynczym osobom jak i zespołowi.

Najlepiej jeśli w omówieniu wybrzmi, że te korzyści to wyższa efektywność oraz wyższa satysfakcja z wykonywanej pracy.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Operowanie przestrzenią jest pomocne w budowaniu pozytywnych relacji z innymi. Organizacja środowiska – meble, obrazy, zdjęcia jako komunikaty . Aranżacja przestrzeni, w której odbywa się komunikacja, wpływa na jej przebieg.

Szanowni Państwo!
Rozwój przywództwa jest niezbędny, ponieważ organizacje nabierają osobowości swoich liderów. Przywódcy kształtują pozytywną kulturę firmy, są wzorcami zachowań, wpływają na przekonania i wierzenia panujące w firmie, tworzą ramy etyczne w pracy, promują właściwe wartości.
W tym tutorialu znajduje się 9 lekcji, których celem jest wsparcie menedżerów, przełożonych, szefów projektów na drodze do stawania się liderem. Służą one do samodzielnej pracy nad kształtowaniem własnego przywództwa. Mogą również stanowić doskonałe ćwiczenie przed szkoleniem z zakresu przywództwa, pomiędzy sesjami, a także jako zadanie domowe po szkoleniu.
Życzymy owocnej nauki!
Zespół Gamma

Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie czasem odnosi się do rozwoju procesów i narzędzi, które zwiększają wydajność i produktywność - jest to pożądane w biznesie, ponieważ dobre zarządzanie czasem rzekomo poprawia wyniki finansowe.

Quick wins to technika zarządzania polegająca na tym, że szybko wprowadza się w życie  szereg drobnych, nie wymagających wiele czasu i nakładu sił, rozwiązań. Suma tych rozwiązań powinna na końcu przynieść realizację nakreślonego wcześniej, kompleksowego planu zmian i ulepszeń.

Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.