Wyjazdy firmowe w Warszawie - podstawowe informacje

Dzisiaj dość szczególną formą pracy są korporacje i większe firmy. Warto zauważyć, że nie mowa tu tylko i wyłącznie o standardowych firmach - za korporację można na swój sposób uznać pracę w szkole, szpitalu, jednostce, urzędzie. Chodzi o to, że zazwyczaj w pracy spotykamy wiele ludzi, tworzy się wiele zespołów odpowiedzialnych za różne zadania.

15 lutego 2019
zdjęcie - Wyjazdy firmowe w Warszawie - podstawowe informacje


Wyjazdy firmowe w Warszawie - podstawowe informacje

Dzisiaj dość szczególną formą pracy są korporacje i większe firmy. Warto zauważyć, że nie mowa tu tylko i wyłącznie o standardowych firmach - za korporację można na swój sposób uznać pracę w szkole, szpitalu, jednostce, urzędzie. Chodzi o to, że zazwyczaj w pracy spotykamy wiele ludzi, tworzy się wiele zespołów odpowiedzialnych za różne zadania. Mało kto ma dzisiaj drobne firmy, a nawet i w takich konieczna jest umiejętność pracy w zespole.

Specyfika pracy w korporacji

Warto bowiem zauważyć, że korporacja oznacza dość specyficzną pracę. Konkretniej chodzi tu właśnie o pracę w zespołach. Firmy obecnie bowiem mają dobrze rozbudowaną strukturę a dodatkowo w obrębie jej spotkamy się jeszcze z koniecznością współpracy pomiędzy poszczególnymi podzespołami. Warto jeszcze do tego dodać, że w zasadzie ludzie w takich korporacjach często pracują dość krótko, nieraz spotykamy się także z koniecznością zatrudnienia szybko pewnej ilości osób zupełnie nowych. Innymi sowy warto zadbać o odpowiedni teambuilding.

Teambuilding w Warszawie

Pytanie jednak pozostaje otwarte, jak tu zorganizować takie budowanie zespołu, co będzie najlepsze? Otóż nikogo zapewne nie zdziwi szczególnie fakt, że świetnie sprawdzają się w tym celu przeróżne firmowe imprezy. Jednak nie mowa tu o standardowych imprezach z alkoholem, muzyką, gdzieś w klubie. Dzisiaj bowiem mamy naprawdę znacznie więcej ciekawych możliwości!

Współczesne spotkania dla firm

Przede wszystkim warto zauważyć, że na rynku istnieje dzisiaj naprawdę wiele przeróżnych firm, które zajmują się właśnie organizacją imprez integrujących zespół. Ponadto, kiedy wejdziemy już na stronę randomowej firmy, odkryjemy bardzo szybko, że w zasadzie to możliwości przeróżnych imprez jest naprawdę wiele. Pozostaje pytanie, jak je wybrać?

Wybór najlepszego wyjazdu dla firm

Otóż na początek warto wspomnieć o tym, że trzeba zdecydować, jakie cechy chcemy rozwinąć w danym zespole, na co chcemy postawić. Każda aktywność w ramach imprez będzie bowiem pomagała nam stworzyć inny zespół. Dajmy kilka przykładów. Survival i wszelkie wycieczki outdoorowe na pewno pomogą nam stworzyć zespól bardzo zgrany, z jasno i ściśle dość określoną pozycją poszczególnych osób w grupie. Takie zespoły doskonale będą się nadawać do pracy w warunkach stresowych, do zadań specjalnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Dalej mamy wszelkie pikniki czy relaksacyjne aktywności jak spa, sauny itp. To z kolei pozwoli naszej grupie poznać się bardziej od strony prywatnej. W ten sposób stworzymy przyjazną atmosferę, tak ważną np. w pracach biurowych. Jeszcze innym rodzajem aktywności są wszelkie zadania specjalne, które w dużej mierze polegają na przełamywaniu własnych barier. Tu z kolei ścianka wspinaczkowa czy inne ego typu sprawy pomogą nam stworzyć zespół przygotowany na trudny czas, mocno się wspierający.

Warto jeszcze wspomnieć o nieco innym aspekcie takich imprez pracowniczych. a mianowicie o tym, że jest to też znakomita okazja dla nas, jako szefów do tego, aby zbadać, czy na pewno zatrudniliśmy odpowiednie osoby, czy kogoś jeszcze nie potrzeba. Jeśli bowiem przykładowo nie wyłoni nam się żaden lider, trzeba będzie jeszcze zatrudnić kogoś o silnej osobowości. Z kolei jeśli widzimy, że ktoś nie wspiera innych, wszystko chce dla siebie, to może lepiej będzie przesunąć go do pracy samodzielnej albo zespołu, który potrzebuje takich osób.

Na koniec wspomnijmy jeszcze krótko o dość oczywistych rzeczach. Mianowicie takie aktywności zawsze są na swój sposób obciążające psychicznie dla pracowników - trzeba pomyśleć, co wziąć, co spakować, jak zorganizować opiekę nad dzieckiem itp. Starajmy się zatem nie organizować ich w czasie, kiedy wszyscy mają bardzo wiele zobowiązań, są urlopy albo w pracy czeka wiele zadań. Ponadto trzeba uważnie wybrać firmę organizującą takie wyjazdy dla firm - jeśli nie będzie tam specjalisty z zakresu biznesu, psychologii i danego typu aktywności, to lepiej poszukać czegoś innego. Popatrzmy też uważnie na przeróżne opinie i komentarze.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Narracyjny System Sprzedaży® to zestaw narzędzi sprzedażowych bazujących na neurolingwistyce, inteligencji emocjonalnej i psychologii komunikacji.

Zarządzanie zespołem zdalnym jest dla menadżera prawdziwym stress testem. Przyjdzie mu przeprowadzić wiele trudnych rozmów i rozwiązać wiele trudnych zawodowych sytuacji. W jaki sposób powinien to robić?

Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem a uczniem, polegająca na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału ucznia. Jak to osiągnąć? Gdzie szukać mentorów i skąd czerpać inspiracje?

Konwencjonalna mądrość mówi, że asertywni ludzie ciągle idą do przodu. Mówią innym, co myślą, proszą o to, czego potrzebują, np. o podwyżki i nie akceptują odmowy. A więc, co mają zrobić osoby nieasertywne, jeśli ich firma nagradza takie działania?

Słuchanie jest niezwykle istotną umiejętnością. Słuchanie polega nie tylko na zachowaniu milczenia. Jest to proces aktywny, ponieważ wymaga od rozmówcy podejmowania czynności mających na celu ułatwienie komunikacji.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.