Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy integracyjne, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Trendy w organizacji wyjazdów integracyjnych

Wyjazdy firmowe, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla wyższej kadry menadżerskiej, jako nagroda za efekty pracy, są obecnie praktykowane znacznie częściej, także na niższych szczeblach pracowniczych, z uwagi na ich bardzo pozytywny wpływ na proces budowania zespołu, wzmacniania w nim wzajemnych relacji i poczucia zaufania.

Może być to także forma nagrody za osiągnięcie wyznaczonego przez lidera celu, czy też pokonanie wyjątkowej trudności, dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy wszystkich członków zespołu.

Pierwotna forma wyjazdów pracowniczych, jaka przywędrowała do Polski z zachodu Europy i Stanów Zjednoczonych, była ściśle powiązana z całonocnymi imprezami mocno zakrapianymi alkoholem, które nie spotykały się z powszechną aprobatą.

Obecnie obserwuje się trend odchodzenia od tej formuły, na rzecz bardziej integrujących form spędzania czasu przez członków zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Z tego względu coraz częściej organizowane są szkolenia integracyjne, spotkania coachingowe, warsztaty artystyczne, zajęcia w terenie, czy najbardziej atrakcyjna forma - wyjazdy zagraniczne.

Niejednokrotnie wyjazdy związane są z bardziej ekstremalnymi formami budowania współpracy np. spływ kajakowy, czy turniej paintball.

Zajęcia tego typu poza wsparciem budowania zaufania pomiędzy członkami grupy, wzmacnia także poczucie własnej wartości i umiejętności, a ponadto zapewnia zdrową formę rozładowania napięcia nerwowego.

Menadżer zespołu zwykle decyduje się na zorganizowanie wyjazdu, gdy obserwuje spadek motywacji i energii w grupie. Już zaledwie kilkudniowy wyjazd pozwala obniżyć destrukcyjny poziom stresu i zacieśnić więzi, aby możliwe było dalsze, wspólne działanie.

Istotną i korzystną różnicą pomiędzy wyjazdami pracowniczymi za czasów PRL, a tymi organizowanymi współcześnie jest rezygnacja z wyjazdu członka zespołu wraz z całą najbliższą rodziną.

Jak się bowiem okazało łącznie służbowych wyjazdów z życiem rodzinnym nie miało oczekiwanego pozytywnego przełożenia na budowanie zespołu i z tego względu zmieniono ich formułę.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Najlepsze doświadczenia uczestników szkoleń wynikają zarówno z treści szkolenia,  jak i ze sposobu dostarczenia tej treści. Forma szkolenia, która wprawia uczestników w radosny nastrój, sprawia, że uczestnicy chętniej i szybciej się uczą. Z tego powodu moc zabawy jest coraz bardziej ceniona w świecie edukacji biznesowej.

Obecna pandemia koronawirusa wymusza pracę zdalną milionów pracowników na całym świecie. Zarządzanie zespołem zdalnym to nie lada sprawdzian dla menadżera. Z jakimi wyzwaniami musi się zmierzyć i jakich rozwiązań powinien użyć? Wysoka i trwała efektywność pracowników i zespołu spotyka wiele wyzwań, z którymi menedżer będzie się mierzył. Oto 10 wyzwań menedżerskich w pracy zdalnej.

Menedżerowie na poziomie deklaracji twierdzą, że kreatywność i innowacyjność to podstawowe czynniki niezbędne do dynamicznego rozwoju każdego biznesu. Niestety nie przekładają teorii na praktykę. Pracownicy naciskani i pośpieszani przez kadrę kierowniczą nie mają czasu na pracę koncepcyjną i szukanie twórczych rozwiązań.

Max Weber w latach 70 dwudziestego wieku wyróżnił trzy podstawowe typy władzy:
  • tradycyjną
  • racjonalną
  • charyzmatyczną

Mentoring to rodzaj relacji partnerskiej, w której jedna osoba dzieli się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, aby pomóc drugiej w rozwoju osobistym i zawodowym.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.