Firmowa wyprawa w góry

Jednym z najczęstszych wyzwań, przed którym stoją liderzy różnych zespołów, jest organizacja imprezy integracyjnej. Jest to o tyle trudne, że nie sposób zadowolić wszystkich członków naszej załogi.

21 grudnia 2018
zdjęcie - Firmowa wyprawa w góry

Firmowa wyprawa w góry

Jednym z najczęstszych wyzwań, przed którym stoją liderzy różnych zespołów, jest organizacja imprezy firmowej. Jest to o tyle trudne, że nie sposób zadowolić wszystkich członków naszej załogi.

Dodatkowo mogą utrudniać to wybuchające co jakiś czas w zespole konflikty oraz nieporozumienia. W takich sytuacjach atmosfera może w bardzo szybkim tempie stać się nie do zniesienia, a cały wyjazd zamiast integrować, będzie tworzył dodatkowe podziały.

Jak zatem zorganizować wyjazdy dla pracowników, który faktycznie integruje naszą załogę i nie tworzy dodatkowych podziałów?

Dobrym rozwiązaniem wydaje się być kilkudniowy wyjazd w góry. Jak wiadomo, wakacje na południu naszego kraju różnią się znaczenie od tych spędzanych na północy. Przede wszystkim polskie góry oferują spokój oraz ciszę – których tak brakuje w wielkim mieście, a zwłaszcza w korporacji.

Dodatkowo spokój ducha pomoże nam osiągnąć widok na piękno polskich gór. Obecność lasów, rzek i potoków, a na niektórych szlakach również lokalnej zwierzyny – to znakomita szansa dla naszych pracowników na relaks i naładowanie baterii.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Jeśli imprezy firmowe będą odbywały się w górach, to warto przeczytać kilka wskazówek, dzięki którym wyjazd tego rodzaju będzie nie tylko świetną zabawą, ale również bezpieczną zabawą.
Przede wszystkim przed wyruszeniem na szlak warto zarezerwować wyszkolonego i doświadczonego przewodnika.

Musimy również wiedzieć, że w niektórych miejscach duże i zorganizowane grupy nie mogą poruszać się po szlakach bez opieki przewodnika. Dodatkowo taka osoba posiada bardzo dużą wiedzę na temat odwiedzanego przez nas zespół miejsca, przez co w często ciekawy oraz nietuzinkowy sposób pomoże ona przybliżyć naszym pracownikom historię oraz liczne legendy związane z odwiedzanym miejscem.

Drugą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest fakt, że po szlakach górskich nie powinny poruszać się osoby nietrzeźwe. Dla nas, czyli organizatorów oznacza, że nie powinniśmy organizować imprezy tanecznej w dniu bezpośrednio poprzedzającym wyjście na szlak.

Zwłaszcza, jeśli impreza ta będzie się odbywać przy udziale alkoholu.

Nie warto, a czasami wręcz nie wolno wychodzić na szlak górski, jeśli warunki atmosferyczne są szczególnie niekorzystne. Dlatego zawsze powinniśmy mieć plan awaryjny oraz atrakcje zastępcze, na wypadek właśnie takich niesprzyjających warunków.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Mikrozarządzanie, to znany termin często wykorzystywany w artykułach branżowych. Niektórzy boją się i unikają firm, w których stosowany jest taki styl zarządzania. Czym on jest w praktyce?

Perswazja to społeczny wpływ na przekonania, postawy, intencje, motywacje i zachowania. Jest to forma manipulacji oparta na zaangażowaniu, która może zmienić nasze myśli i zachowania. Zasady perswazji posługują się słowami mającymi wpłynąć na innych ludzi i osiągnąć pożądane zmiany.

Żyjemy w świecie, w którym wszystko szybko się zmienia. Ciągłe innowacje i postęp technologiczny powodują olbrzymią konkurencję pomiędzy firmami: kto wymyśli i będzie nadzorował kolejny rewolucyjny projekt, kto będzie go realizować, a kto się wycofa? Wszystkie firmy mają do czynienia z potrzebą nadążania za zmieniającym się rynkiem. Konkurencja między firmami przekłada się także na polowanie na najlepsze, rzadkie talenty.

Przywództwo transformacyjne charakteryzuje się między innymi tym, że menedżer posiada charyzmę, poprzez którą może oddziaływać na zespół nie wprost – niekoniecznie wykorzystując formalne i proceduralne narzędzia kierownicze.

Metoda motywacji błyskawicznej Pantalona przekonuje, że nie warto koncentrować się na tym JAK wykonać jakieś wymagające zadanie, tylko skupić się na tym DLACZEGO powinno się je zrealizować. W ten sposób zdecydowanie łatwiej zmotywować siebie i innych do działania.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.