Zabawa w terenie

Imprezy integracyjne powinny być ciekawe dla pracowników. Firma musi przygotować coś, co zachwyci. Im częściej tego typu imprezy mają miejsce, tym trudniej jest czymś ciekawym zaskoczyć.

19 grudnia 2018
zdjęcie - Zabawa w terenie

W ARTYKULE:

Zabawa w terenie

Imprezy integrujące dla firm powinny być ciekawe dla pracowników. Firma musi przygotować coś, co zachwyci. Im częściej tego typu imprezy mają miejsce, tym trudniej jest czymś ciekawym zaskoczyć.

Z tego też powodu warto wybrać zabawę w terenie, gdzie będzie można naprawdę zrzucić z siebie wszystkie, w szczególności te negatywne emocje.

Wyjazd na quady

Ciekawą formą wyjazdu firmowego jest spędzenie czasu na przejażdżkach quadami. Jeśli pracodawcy zależy na teambuildingu, to może zaproponować wyścigi quadami.

Jest to naprawdę ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu przez pracowników. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zabawa nie przerodziła się w chorą rywalizację.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Projektując szkolenia team building dokładamy staranności w doborze aktywności dla uczestników, wyborze charyzmatycznego prowadzącego oraz profesjonalnej ekipy wspierającej i animującej wydarzenie.

Firmowe imprezy integracyjne to nasza specjalność! Sprawdź sam:

Ma być to gra zespołowa, dlatego warto stworzyć kilka drużyn, których członkowie będą ze sobą współpracować.

Podczas przejażdżki quadem może się wydarzyć naprawdę wiele. Zazwyczaj trasy są tak zróżnicowane, aby przejeżdżać przez błota i duże kałuże.

Jeśli komuś zdarzy się nieoczekiwana awaria to powinien móc liczyć na pomoc pozostałych pracowników. Takie sytuacje zbliżają i pozwalają lepiej się poznać. Pokazują również to, że pracując zespołowo ludzie są w stanie wyjść z nawet trudnych sytuacji.

Paintball

Innym ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie efektu jakim jest teambuilding, czyli stworzenie silnej drużyny, jest zabranie pracowników na paintball. Będą mogli oni podzielić się na grupy i rywalizować zespołowo.

Wyjazdy firmowe na paintball pozwalają wcielić się w różne role. Można stać się policjantem, żołnierzem, jak i bandytą, który ucieka przed stróżem prawa.

Zabawa jest naprawdę wspaniała, tym bardziej jeśli ludzie są nią zainteresowani. Paintball wymaga większej aktywności fizycznej, niż jazda quadami.

Z tego też powodu nie dla każdego będzie to idealna rozrywka. Warto dlatego wziąć pod uwagę predyspozycje pracowników podczas wyboru zabaw i ich organizacji.

Spływ łódką

Impreza firmowa może być również przygotowana w miejscu, gdzie istnieje możliwość spływu łódką po rzece.

W przypadku tego typu atrakcji praca całego zespoły jest bardzo ważna. Skuteczność i szybkość z jaką łódka będzie płynąć zależy od tego, czy wszyscy będą równomiernie wiosłować. Motywuje to do wspólnego działania.

Trzeba pamiętać również o tym, że w przypadku teambuildingu bardzo ważna jest również obecność psychologa.

Wiele firm o tym zapomina i nie korzysta z takich usług. Prawda jest jednak taka, że zespołowa gra to również nerwy, czasami trudność z opanowaniem, która doprowadza do frustracji i agresji. Szczególnie odbija się to na najsłabszych ogniwach w zespole. Warto dlatego zapewnić opiekę psychologiczną.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Coraz więcej projektów odpowiedzialnego biznesu trafia w zakres odpowiedzialności działów Zasobów Ludzkich. Wcześniej CSR’em zajmował się głównie dział Public Relationsi bądź Marketing. Dziś wiele z wydarzeń CSR’owych wymaga dużego zaangażowania HR’u. W tym roku przebojem stał się wolontariat pracowniczy oraz team bulidingi o charakterze CSR’owym.

W powieści „Man’s Search for Meaning (Człowiek szukający sensu)”, Viktor Frankl wspomina iż osoby które najlepiej zarządzały swoim życiem w obozie, potrafiły też w idealny sposób kontrolować swoje zachowanie i uczucia.  Frankl wiedział że nawet w najgorszych możliwych warunkach, człowiek może przetrwać jeśli jest odporny psychicznie i posiada odpowiednie nastawienie.

Codzienność zawodowa generuje wiele wyzwań. Dzięki nim nasza praca jest ciekawa, kreatywna i kształtuje rozwój, nie tylko zawodowy, ale i osobisty. Aby podpisać się pod powyższymi stwierdzeniami, wyzwania powinny być zrównoważone z chęcią ich stałego podejmowania. Co zatem może spowodować, że będziemy otwarci na to co nowe, niewiadome lub trudne i dotychczas nierozwiązane?

Z powodu epidemii koronawirusa wiele firm na całym świecie oddelegowuje swoich pracowników do pracy zdalnej. Jak dobrze zorganizować taką pracę? Jakie są jej wady, a jakie zalety?     

Wybitnych pracowników opłaca się traktować niestandardowo – można na przykład awansować ich szybciej, niż wynika to z planu rozwoju kariery.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.