Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Zalety imprez integracyjnych


Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

Jednak zaraz - czy takie imprezy integracyjne naprawdę mają swój sens? Czy one działają? Oczywiście, że tak! Jak zaś przedstawiają się ich zalety?

 1. Integracja pracowników
  Oczywiście imprezy integracyjne pomagają nam zintegrować pracowników - to rzecz dość oczywista. Jednak trzeba tu stanowczo podkreślić, że to nie jest taka sobie po prostu zwyczajna integracja - sięga ona głębiej niż "cześć, jestem Tomek, co tam u Ciebie". Taki team building Warszawa ma na celu w pełni zintegrować dany zespół - wytworzyć pomiędzy nimi mocne więzi, nauczyć wzajemnej współpracy, motywowania się. Ponadto często także podczas takich imprez integracyjnych na wierzch wychodzą naturalne role, jakie przyjmuje dana osoba w zespole. Oprócz tego, jako pracodawcy, mamy możliwość dowiedzenia się nowych, ciekawych rzeczy o wielu talentach naszych pracowników.

 2. Nabycie umiejętności
  No właśnie - ten temat został już nieco poruszony powyżej. Otóż imprezy integracyjne pozwalają pracownikom nauczyć się pewnych umiejętności. I tak gry scenariuszowe pozwolą nam na naukę patrzenia na daną osobę, dany problem z różnej perspektywy. Z kolei warsztaty kulinarne nauczą nas relaksu i wzajemnej współpracy. Gry terenowe pozwolą zaś na naukę szybkiego podziału zadań i realizacji ich. Takie przykłady można w zasadzie wyliczać w nieskończoność.

 3. Szybka obserwacja
  Na koniec warto jeszcze podkreślić jedną rzecz. Mianowicie wszystkie tego rodzaju imprezy integracyjne są nie tylko i wyłącznie dla pracowników. One również dają bardzo wiele informacji pracodawcom. Dzięki nim możemy bowiem dowiedzieć się, jakie są ukryte talenty danego pracownika, czy na rozmowie kwalifikacyjnej nie przybrał on przypadkiem naprawdę dobrej maski, czy będzie pasował do naszego zespołu itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

 

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Szanowni Państwo!
Firma Gamma przeprowadziła 3-miesięczny projekt badawczy, którego celem było zidentyfikowanie kluczowych wyzwań, przed jakimi obecnie stoją firmy informatyczne. Głównymi źródłami informacji podczas badania były:
 • dane z raportów firmy Gartner,
 • dane z analiz infobrokerskich,
 • bezpośrednie wywiady z menedżerami wyższego i średniego szczebla zarządzania w firmach informatycznych,
 • wywiady ze specjalistami reprezentującymi zawody informatyczne.
Postawa menedżerska – postrzeganie swojej roli jako kierownika względem pracowników, zespołu i firmy. Tu praca szkoleniowa powinna odbywać się na poziomie postaw. Rola menedżera w budowaniu zaangażowania pracowników kluczowa. 
Szanowni Państwo!
Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma

W powieści „Man’s Search for Meaning (Człowiek szukający sensu)”, Viktor Frankl wspomina iż osoby które najlepiej zarządzały swoim życiem w obozie, potrafiły też w idealny sposób kontrolować swoje zachowanie i uczucia.  Frankl wiedział że nawet w najgorszych możliwych warunkach, człowiek może przetrwać jeśli jest odporny psychicznie i posiada odpowiednie nastawienie.

To niesamowite, jak wielu z nas posiada dwie wersje własnej osobowości: „ja w pracy” i „ja w domu”. W pracy często próbujemy sprawić pewne wrażenie, niezależnie czy chcemy stać się bardziej rozpoznawalni, czy wpasować się w środowisko naszych menedżerów i współpracowników; zmieniamy siebie i swoje zachowanie.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.