Co to jest lider?

Menadżer i lider to nie do końca to samo. Nie wystarczy być dobrym menadżerem, aby być dobrym liderem.

Gamma - Co to jest lider?

  Menadżer i lider to nie do końca to samo. Nie wystarczy być dobrym menadżerem, aby być dobrym liderem. Zadaniem menadżera jest zarządzanie obowiązkami, kontrola wydajności personelu, rozwiązywanie problemów i utrzymanie porządku.

  Liderem natomiast, jest osoba posiadająca wystarczająco ekspertyzy, charyzmy i wewnętrznej motywacji, aby zjednać sobie zespół i mu przewodzić. Lider to ktoś, kto zadba o zespół i sprawi, że ludzie z chęcią będą za nim podążać.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

   

  Potrafi zaangażować podopiecznych i wzbudzić w nich poczucie misji. Własna wizja, charyzma i umiejętności przywódcze, to główne cechy każdego lidera.

  O czym przełożeni zdają się zapominać, model idealnego lidera już kilka lat temu uległ zmianie. Otóż w dzisiejszych czasach, nie tyle popycha on podopiecznych do działania, wydaje rozkazy czy dyryguje, a daje przykład, inspiruje i zachęca grupę do podążania za sobą, biorąc jednocześnie pod uwagę potrzeby tych, którymi przewodzi.

  Idealnym liderem będzie osoba opanowana, silnie zmotywowana na cele i wzbudzająca wystarczająco zaufania i szacunku, aby grupa bez chwili wahania podążała za nią nawet w najtrudniejszych chwilach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.