Co to jest pracownik?

Pracownik, to osoba wykonująca usługi dla firmy w zamian za wynagrodzenie pieniężne. Każda osoba posiadająca umowę o pracę lub umowę zlecenie w jakiejś organizacji prywatnej lub państwowej jest nazywana pracownikiem.

Gamma - Co to jest pracownik?

  Pracownik, to osoba wykonująca usługi dla firmy w zamian za wynagrodzenie pieniężne. Każda osoba posiadająca umowę o pracę lub umowę zlecenie w jakiejś organizacji prywatnej lub państwowej jest nazywana pracownikiem. W przypadku organizacji non-profit i fundacji, osobę wykonującą usługi dla firmy nazywa się wolontariuszem.

  Elementem kluczowym bycia pracownikiem firmy jest pobieranie wynagrodzenia od firmy w zamian za czas spędzony na wykonywaniu wcześniej przedstawionych obowiązków.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

   

  Pracownikiem firmy nie jest natomiast osoba wykonująca płatne zlecenia dla firmy w formie freelance, czyli na umowie o dzieło, bądź z własną działalnością gospodarczą - to już współpraca. cechą charakterystyczną pracownika jest też pozycja względem osoby zatrudniającej go, czyli pracodawcy. Ma on prawo i autorytet nad pracownikiem, moc wydawania poleceń, a pracownik jest mu w dużej mierze podporządkowany na czas trwania podpisanej umowy, lub do momentu jej wypowiedzenia.

  Trzy kryteria, które tworzą z osoby pracownika to kontrola działań tejże osoby nad przez firmę, finansowa rekompensata czasu poświęconego na wykonywanie obowiązków, oraz pisemnie udokumentowany zakres tych obowiązków na podstawie określonego typu umowy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.