Coaching, to coraz bardziej zyskująca na popularności forma pracy nad sobą. Celem, jest osiągnięcie własnych, osobistych lub profesjonalnych założeń, a zadaniem coacha jest pomoc w wizualizacji tych celów i poprowadzenie klienta w odpowiednim kierunku.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy:
Zapraszamy.
Rola coacha nie kończy się jednak na tym. Jego głównym i najważniejszym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego nastawienia psychicznego klienta. Coaching skupiony jest wokół samoświadomości i umiejętnego programowania własnego umysłu poprzez użycie takich praktyk, jak na przykład NLP, czyli Neurolingwistyczne Programowanie.
Coach życiowy, czyli inaczej trener życiowy, pełni niemal tą samą rolę, co trener w sporcie. Jest odpowiedzialny za podtrzymanie ducha walki, wskazanie odpowiednich ćwiczeń i dopilnowanie, aby były one wykonywane prawidłowo.
Aby coaching zadziałał, najważniejsze jest znalezienie trenera odpowiadającego naszemu charakterowi i potrzebom, a także takiego, któremu faktycznie zaufamy i z którym będziemy chcieli przebywać i zwierzać się – w takim wypadku life coaching okazuje się zbawieniem i złotym środkiem. Coaching działa niemal tak samo zarówno w biurze jak i w życiu prywatnym.