Manager, co to znaczy?

Organizacje biznesowe są strukturami hierarchicznymi. Manager tradycyjnie jest stanowiskiem o mniejszym zakresie obowiązków i odpowiedzialności od dyrektora.

Gamma - Manager, co to znaczy?

  Organizacje biznesowe są strukturami hierarchicznymi. Manager tradycyjnie jest stanowiskiem o mniejszym zakresie obowiązków i odpowiedzialności od dyrektora. Pełni on funkcje związanym z zarządzaniem działem lub projektem wewnątrz organizacji. Jego rola może zostać porównana do mostu, łączącego wyższe szczeble kierownicze z resztą pracowników.

  Mówiąc precyzyjniej manager zajmuje się praktyczną stroną realizacji planów i strategii powstających w zarządzie przedsiębiorstwa. To trudne zadanie, ponieważ jest zobowiązany przez wyższych szczeblem dyrektorów czy nawet właściciela firmy do dotrzymywania celów i terminów, i jednocześnie do jego kompetencji dochodzi zapewnianie środków i wydawanie bezpośrednich poleceń pracownikom niższego szczebla.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wybierz nasze szkolenia.

  Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

   

  W większości wypadków większe firmy zatrudniają wielu managerów, których podział zadań jest skonkretyzowany i dotyczy jednej dziedziny funkcjonowania przedsiębiorstwa, w mniejszych jednak manager może być odpowiedzialny za wiele różnych działów i dziedzin, na przykład poza funkcjami związanymi z zarządzaniem zespołem może być odpowiedzialny zatrudnianie i zwalnianie pracowników. W większych firmach zwykle tylko rekomenduje konkretne kroki, realizowane przez dział kadr.

  Dobry manager musi posiadać zdolności przywódcze, wysokie kompetencje komunikacyjne, umiejętność współpracy oraz wiedzę o finansach. Jest to jedna z najbardziej wymagających posad w biznesie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.