Rozmowa z HR
Idąc na rozmowę kwalifikacyjną bardzo ważne jest to, jak się do niej przygotujemy. Przemyślenie pytań o planowaną ścieżkę kariery, hobby, planowaną edukację, pasje i osiągnięcia jest kluczowe. Nie należy jednak zapominać, że to, jak się zaprezentujemy, ma niemal tak duże znaczenie dla osoby przeprowadzającej z nami rozmowę, jak kwalifikacje i umiejętności, które posiadamy.
Stopień entuzjazmu, uśmiech, poczucie humoru i zdolność sprawnego wypowiadania się, potrafią zadecydować o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmówca również jest człowiekiem i na nasze szczęście lub też nie, emocje potrafią zagrać decydującą rolę w procesie rekrutacyjnym.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.
Niezwykle ważnym jest też, aby przedstawić się z jak najlepszej strony, oczywiście nie przesadzając i nie kłamiąc. Wiele osób, ze względu na skromność, stres lub brak wiary w siebie zaniża swoje osiągnięcia i swoje mocne strony, a to przecież właśnie poznanie talentów i zalet kandydata jest celem rozmowy kwalifikacyjnej. Jednym z często pomijanych, ale kluczowych elementów sukcesu jest zaznajomienie się z firmą, w której chcemy pracować.
W końcu mamy zostać jej częścią. Pojawienie się na rozmowie kwalifikacyjnej bez uprzedniego odwiedzenia strony internetowej, czy choćby poznania oferty jest nie do zaakceptowania.