Wstęp do biznes planu

Biznes plan stanowi opis naszego przyszłego przedsięwzięcia. I to wszystko- jest dokumentem opisującym naszą wizję i plan jej realizacji. 

Gamma - Wstęp do biznes planu

  Biznes plan stanowi opis naszego przyszłego przedsięwzięcia. I to wszystko- jest dokumentem opisującym naszą wizję i plan jej realizacji.
  Dokładna zawartość biznes planu zależy od jego autora, ale zwykle opiera się na trzech podstawowych punktach:

  • Koncepcja biznesowa, gdzie omawiamy po krótce, czym będzie się zajmować nasz firma, jej strukturę oraz produkt lub usługę, który chcemy dostarczyć naszym potencjalnym klientom, a także nasze argumenty za tym, że akurat nasza wizja odniesie sukces.

  • Druga część opisuje nasz target, czyli klientów, którzy maja korzystać z naszych usług lub kupować nasze produkty. Kim są, gdzie są, czemu akurat oni mają kupić nasz produkt itd. W tym dziale opisujemy także konkurencje, jaka panuje w tej dziedzinie rynku.

  • Ostatnia część poświęcona jest finansom naszego przyszłego przedsiębiorstwa. Zawiera planowany dochód, cash flow, prognozowane proporcje zysków i wydatków. Tutaj może przydać się pomoc księgowego lub zastosowanie programów pomocnych przy takich kalkulacjach.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak prawidłowo i zgodnie z celem poprowadzić prezentację? Jakie są podstawowe techniki sprzedaży? Jak uzyskać najlepszy możliwy wynik negocjacji? Jak obecnie skutecznie sprzedawać przez telefon? Zobacz nasze szkolenia. Zapoznaj się z nimi.

   

  Zależnie od naszych potrzeb długość biznes planu może wynosić od jednej do nawet 100 lub więcej stron maszynopisu. Typowo jest to jednak od 15 do 20 stron, ale po raz kolejny wszystko zależy od złożoności naszej koncepcji i tego, do czego potrzebujemy naszego biznes planu. Jeśli jest on przeznaczony jedynie do użytku wewnętrznego to skrótowa forma powinna być adekwatna.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.