Z czym otworzyć biznes?

Najważniejszą kwestią przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej jest dobry pomysł na produkt lub usługę, której ludzie w naszym zasięgu potrzebują

zdjęcie - (the_title())

Najważniejszą kwestią przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej jest dobry pomysł na produkt lub usługę, której ludzie w naszym zasięgu potrzebują i są skłonni od nas nabyć. Różne branże wymagają jednak różnych nakładów środków.

W niektórych wypadkach uda nam się odnieść sukces biznesowy nie inwestując nic, lub ponosząc bardzo niskie koszty, w innych będzie to od nas wymagało ogromnych nakładów czasu i środków, ale pozwoli nam osiągnąć proporcjonalnie większe do nich zyski. Musimy, więc przeanalizować kilka kwestii.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

 

Po pierwsze sprawdzić, jakie w naszej branży są bariery wejścia na rynek, czyli jakie koszty musimy ponieść, żeby w ogóle móc zaoferować komuś usługę lub wyprodukować nasze dobra.

W niektórych wypadkach wystarczy nam sprawny komputer, na przykład w wypadku firmy zajmującej się grafiką komputerową, w innych będziemy musieli zainwestować w kosztowne maszyny oraz zatrudnić wykfalifikowany personel, wtedy koszty mogą sięgać milionów złotych.

Rozsądnym pomysłem może być próba odnalezienia się na rynku startupów. Jeśli oferujemy atrakcyjny produkt możliwe, że nasi potencjalni konsumenci zainwestują w jego powstanie, co pomoże zredukować koszty początkowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.