Z czym otworzyć biznes?

Najważniejszą kwestią przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej jest dobry pomysł na produkt lub usługę, której ludzie w naszym zasięgu potrzebują

Gamma - Z czym otworzyć biznes?

  Najważniejszą kwestią przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej jest dobry pomysł na produkt lub usługę, której ludzie w naszym zasięgu potrzebują i są skłonni od nas nabyć. Różne branże wymagają jednak różnych nakładów środków.

  W niektórych wypadkach uda nam się odnieść sukces biznesowy nie inwestując nic, lub ponosząc bardzo niskie koszty, w innych będzie to od nas wymagało ogromnych nakładów czasu i środków, ale pozwoli nam osiągnąć proporcjonalnie większe do nich zyski. Musimy, więc przeanalizować kilka kwestii.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

   

  Po pierwsze sprawdzić, jakie w naszej branży są bariery wejścia na rynek, czyli jakie koszty musimy ponieść, żeby w ogóle móc zaoferować komuś usługę lub wyprodukować nasze dobra.

  W niektórych wypadkach wystarczy nam sprawny komputer, na przykład w wypadku firmy zajmującej się grafiką komputerową, w innych będziemy musieli zainwestować w kosztowne maszyny oraz zatrudnić wykfalifikowany personel, wtedy koszty mogą sięgać milionów złotych.

  Rozsądnym pomysłem może być próba odnalezienia się na rynku startupów. Jeśli oferujemy atrakcyjny produkt możliwe, że nasi potencjalni konsumenci zainwestują w jego powstanie, co pomoże zredukować koszty początkowe.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.