When:

The Scientific Secrets of Perfect Timing

Autor: Daniel H. Pink

26 stycznia 2018
zdjęcie - When:

Daniel H. Pink, autor bestsellerowych książek „Drive” i „To Sell Is Human”, odkrywa przed nami naukowe sekrety dobrego zarządzania czasem tak, aby lepiej funkcjonować w pracy, szkole i w domu.

Wszyscy wiedzą, że czas jest wszystkim. Niestety, niewiele wiemy o jego odpowiednim gospodarowaniu. Nasze życie to niezliczona ilość sytuacji, w których podstawowym pytaniem, jakie sobie zadajemy jest: „kiedy?”. Kiedy założyć firmę, kiedy zaplanować zajęcia szkolne, kiedy zacząć traktować kogoś na poważnie. Często podejmujemy te decyzje opierając się na wrodzonej intuicji i wyczuciu. Czas często nazywany jest sztuką. W książce „When: The Scientific Secrets of Perfect Timing”, Pink udowadnia nam, że jest to tylko i wyłącznie nauka.
Książka została podzielona na trzy części: „The Day”, „Beginnings, Endings and In Between” i „Synching and Thinking”.

Opierając się na bogatej historii badań z zakresu biologii, psychologii i ekonomii, Pink pokazuje czytelnikom, jak żyć i pracować w satysfakcjonujący nas sposób, a tym samym jak osiągnąć życiowy sukces. Jak możemy wykorzystać pewne ukryte wzorce naszego dnia, aby go lepiej zaplanować? Dlaczego przerwy w nauce pomagają uczniom zdobywać lepsze wyniki w nauce? Jak możemy przekształcić trudny początek w świeży start? Dlaczego powinniśmy unikać wizyt w szpitalu po południu? Dlaczego śpiewanie w tym samym czasie z innymi ludźmi jest bardzo skutecznym ćwiczeniem? I jaki moment jest odpowiedni, aby zrezygnować z pracy, zmienić zawód albo wziąć ślub?

Pink uważa, że niezależnie od kultury i dziennych rytuałów ludzi, nasze nastroje podążają za pewnym rygorystycznym wzorcem, który jest „kluczowy, nieoczekiwany i odkrywczy” według autora. Uważa on, że jakość podejmowanych przez nas decyzji jest nierozerwalnie związana z czasem. Przede wszystkim, poranek to dobry moment do oceny pewnych sytuacji i wyciągania wniosków. Według niego popołudnie nie jest odpowiednim czasem na takie czynności, ponieważ wiele badań wykazało, że ludzie najlepiej funkcjonują właśnie rano, a po południu efektywność ich pracy maleje.

Za przyczynę tego wskazuje fakt, że kiedy się budzimy, temperatura naszego ciała jest relatywnie niska i dopiero potem zaczyna rosnąć. Rosnąca temperatura stopniowo podnosi poziom naszej energii i czujności, przez co usprawnia nasze „funkcjonowanie, zdolność do koncentracji i siłę dedukcji”. Rano stajemy się więc bardziej skupieni i czujni, aż dochodzimy do takiego momentu, kiedy poziom naszej energii zaczyna spadać, po to, aby powrócił do wcześniejszej pozycji wieczorem.

Ta tendencja ma bardzo ważne konsekwencje, na co warto zwrócić uwagę. Na przykład w szkołach, w których jest ograniczona ilość komputerów, część dzieci musi rozwiązywać testy rano, a część po południu. Ten podział czasowy ma wpływ na oceny uczniów. Jedno z badań pokazało, że wyniki dzieci z popołudnia są znaczne słabsze od tych należących do dzieci z porannej zmiany.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

Zapraszamy.Pink wydobywa najnowsze wyniki badań oraz dane związane z gospodarowaniem czasu i łączy je w fascynującą książkę, pełną ciekawych historii i praktycznych wskazówek, umożliwiających czytelnikom zapoznanie się z aspektami mającymi wpływ na bogatsze życie, w które jesteśmy w pełni zaangażowani.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.