Coaching

Trening efektywności

Autor: John Whitmore

11 grudnia 2017
zdjęcie - Coaching

Trening efektywności” stanowi biblię w dziedzinie coachingu i produkt, na którym opierają się wszyscy współcześni trenerzy. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, jak odblokować ludzki potencjał i zmaksymalizować wydajność pracowników. To przejrzysta, spójna, praktyczna i przyjazna dla czytelników lektura.

Autorzy sięgają korzeni coachingu, skupiają się przede wszystkim na psychologii transpersonalnej, czyli na modelu przydatnym do rozwoju osobistego i zagłębienia się w techniki trenerskie. Rozdziały dotyczące inteligencji emocjonalnej i wysokowydajnego przywództwa uzupełniają brakującą wiedzę, a czytelnicy dowiadują się również o przyszłości coachingu i jego roli w rozwoju kształcenia, czy relacji między ludźmi w miejscu pracy. Może on pomóc w tych najgorszych, kryzysowych sytuacjach w firmie.

Okazuje się, że inteligencja emocjonalna oraz duchowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem trenerów i nabierają one coraz większego znaczenia dla coachingu. Pracownicy mają wyższe wymagania co do warunków pracy, częściej też zadają sobie pytanie o sens i znaczenie wykonywanego zawodu. Od coachów wymagają więc nabycia odpowiednich umiejętności, aby takie problemy umieć rozwiązywać. Autor poddaje je szczegółowym badaniom i radzi, w jaki sposób je rozwijać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wykorzystaj najlepiej jeden z podstawowych zasobów w firmie, którym jest czas. Dowiedz się jak zarządzać swoim czasem tak by pracować efektywnie, a jednocześnie minimalizować wydatkowanie energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń otwartych z zakresu efektywności osobistej:Coaching to sposób zarządzania, traktowania ludzi, sposób myślenia i bycia. W ostatnich latach rozwinął się tak mocno, że uznawany jest za zawód nieoceniony, idealnie dopasowany do naszych czasów. Czwarta edycja popularnej książki Whitemore’a znacznie poszerza jego granice. Dobre zdolności coachingowe wymagają odpowiedniego zrozumienia tematu oraz dużo praktyki, jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać jego potencjał. W tej wersji podręcznika znajdziemy jasno objaśnione zasady, na których coaching się opiera, dodatkowo są one zilustrowane i podparte przykładami z biznesu i sportu, potwierdzającymi jego efektywność.

Przedstawiono również system GROW (Goals – cele, Reality – rzeczywistość, Options – opcje, Will – wola). Autorzy opisują cały jego proces, wyjaśniają czym tak naprawdę jest coaching sam w sobie, w jakich celach może być używany, kiedy i w jakich ilościach powinien być wykorzystywany oraz komu może służyć najlepiej.

Książka została podzielona na cztery części: „Zasady coachingu”, „Coaching w praktyce”, „Przywództwo zorientowane na wysoką skuteczność”, „Transformacja poprzez coaching transpersonalny”. Został do niej dołączony specjalny glosariusz z pojęciami z zakresu coachingu. Dzięki temu czytelnicy zapoznają się z szerokim zakresem umiejętności trenerskich i wszystko to mają zebrane w jednym miejscu.

W tej wersji książki, część trzecia jest nastawiona na praktykę znacznie bardziej, niż poprzednie edycje. Zawiera rozdziały dotyczące zadawania pytań, słuchania, wcześniej wspomnianego modelu GROW oraz zaktualizowane ćwiczenia używane przez ludzi na całym świecie, pochodzące prosto z prestiżowego programu Coaching – Trening Efektywności.

Pomagają one rozwijać podstawowe umiejętności, ucząc coachingu przez doświadczenie – obecnie jest to technika uznawana za najefektywniejszy sposób nauki. Dialogi, studia przypadków wyraźnie obrazują nam to, jak coaching zwiększa naszą efektywność oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę w sytuacjach codziennych, kiedy musimy wykazać się zdolnościami przywódczymi.

Autor uważa, że w biznesie nie istnieje sposób na szybkie rozwiązywanie problemów, a coaching powinien opierać się przede wszystkim na wiedzy i wykorzystaniu jej w praktyce. Zapewnia, że po lekturze nie staniemy się od razu ekspertami w dziedzinie, ale zdamy sobie sprawę z tego, jak duży potencjał drzemie w coachingu i znajdziemy chęci na to, aby lepiej poznać samego siebie. To może przełożyć się na nasze wyniki zarówno w życiu osobistym, jak i w biznesie.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.