Dear Madam President:

An Open Letter to the Women Who Will Run the World

Autor: Jennifer Palmieri

5 lutego 2018
zdjęcie - Dear Madam President:
„Dear Madam President” to inspirujący list od byłej dyrektor ds. komunikacji Jennifer Palmieri, pracującej dla Hillary Clinton, do pierwszej kobiety startującej na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz wszystkich innych kobiet ciężko pracujących na swój sukces.

Palmieri, przed objęciem wyżej wspomnianego stanowiska, pracowała jako dyrektor ds. komunikacji Białego Domu dla prezydenta Baracka Obamy. Oprócz tego była sekretarzem prasowym podczas kampanii prezydenckiej Johna Edwardsa w 2004 roku oraz Partii Demokratycznej w roku 2002. Obecnie obejmuje stanowisko prezesa Center for American Progress Action Fund i często pojawia się w telewizji oraz radiu.

 Korzystając z doświadczenia nabytego podczas współpracy z Clinton, prezydentem Obamą czy Elizabeth Edwards, Palmieri z każdym kolejnym rozdziałem kreuje pewien ramowy plan przyszłościowego myślenia i działania, opisując bardzo inspirujące i praktyczne rady dla kobiet na całym świecie, które (niezależnie od stanowiska) są zdeterminowane, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem, miejscem pracy i krajem. To silna, motywująca książka dla przyszłych kobiecych przywódców, jak i niezależnych myślicieli.

W Stanach Zjednoczonych kobiety jak do tej pory nie miały szansy objąć fotelu prezydenta. Jedynymi wzorami do naśladowania dla amerykańskich obywateli są mężczyźni. Było to wyraźnie widoczne podczas kampanii prezydenckiej Hillary Clinton i nikt nie zdaje sobie z tego sprawy lepiej niż Jennifer Palmieri. Zawiedziona wynikami wyborów, Palmieri w bardzo optymistyczny sposób podkreśla w swojej książce, że sama kandydatura Clinton i wszystko, czego doświadczyła w wyścigu o fotel prezydencki – nieporozumienia, podziw, nienawiść, miłość, akceptacja, odrzucenie – może teraz otworzyć całemu narodowi oczy, aby znów zaczął on z łatwością wyobrażać sobie kobiety na kierowniczych stanowiskach. I to jest główny cel autorki – chce zredefiniować oczekiwania wobec kobiet, które chcą rządzić oraz stworzyć plan działania dla kandydatek i liderek, aby miały się na czym opierać.

 „Dear Madam President” motywuje i ośmiela kobiety do zdobywania szczytów w każdej sytuacji i dziedzinie, korzystając z licznych historii i bezcennych wskazówek, opisanych na podstawie wieloletniego doświadczenia w pracy z osobami zajmującymi najwyższe stanowiska, posiadającymi ogromną władzę w swoich rękach. Palmieri wyraźnie zaznacza w swojej książce, że według niej kandydatura Hillary Clinton pokazała, że, niezależnie od wszystkich osiągnięć, jakich dokonały kobiety do tej pory, nadal bardzo trudno jest nam wyobrazić sobie je w roli prezydenta.

Palmieri w swoim oświadczeniu powiedziała, że chce „dostarczyć kobietom porad i nauczyć, jak przebyć trudną drogę prowadzącą do przywództwa w ich społecznościach, rozkwitać w pracy i dosłownie rządzić światem.   

Premiera książki planowana jest na 27 marca.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.