Empowerment

Odkryj ukrytą moc Twoich pracowników!

Autor: Ken Blanchard, John Carlos, Alan Randolph

21 lutego 2018
zdjęcie - Empowerment

Lojalność klienta to złoty standard w biznesie. To nie to samo co satysfakcja konsumenta – usatysfakcjonowani  klienci niekoniecznie dokonają ponownego zakupu. Złotym Graalem biznesu jest zdecydowanie budowanie lojalności. Ale jest jedna pułapka. Nie zdobędziesz lojalnych klientów bez zaangażowanych pracowników.  

Ludzie spędzają ponad 30% swojego czasu na zajęciach związanych stricte z ich pracą. Mówimy tu o czasie spędzanym z daleka od rodziny, przyjaciół oraz na innych aktywnościach. Badania z Instytutu Gallupa dowodzą, że 91% pracowników jest albo niezaangażowanych w swoją pracę, albo aktywnie niezaangażowanych, co oznacza, że po prostu jej nienawidzą.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


Główną przyczyną tych wyników jest fakt, że zarząd nie ufa swoim ludziom. I jest to bardzo przykre, ponieważ klienci chcą, żeby teraz się coś działo. A jeśli twoi pracownicy nie są upoważnieni do podejmowania jakichkolwiek decyzji, cały proces działania staje się znacznie bardziej zawiły, co bardzo szybko powoduje frustrację klientów. Wszyscy chcą wykonywać „dobrą robotę”, ale większość ludzi nie znajduje się w odpowiednich miejscach, więc muszą wykorzystywać swoje słabości jako główne atuty. Zarząd wybiera nieodpowiednich ludzi na nieodpowiednie stanowiska.

„Empowerment. Odkryj ukrytą moc twoich pracowników!” to krótka książka z bardzo dobrym przesłaniem. Oto jej najważniejsze aspekty:

  • Upoważnienie – upoważnienie to po prostu pozwalanie ludziom na robienie tego, w czym są naprawdę dobrzy. Ludzie chcą wykonywać „dobrą robotę”, ale często się tego boją, ponieważ nie zostają do tego upoważnieni. Dzielenie się informacjami to kluczowy krok do stworzenia firmy, która jest w stanie sobie z tym problemem poradzić.
  • Niepewność pracy – czasem menedżerom wydaje się, że jeśli dadzą zbyt dużo władzy swoim ludziom, to przestaną oni pracować. Jednak niezależnie od sektora i posady, ludzie ciężko pracują, żeby chronić samych siebie. Zadaniem lidera jest stworzenie odpowiedniej wizji, dzięki której ludzie będą zdawali sobie sprawę, że jeśli nie będą wykonywać swoich obowiązków, to dostaną dodatkowe zadania, ponieważ firma non stop się zmienia i rozwija.
  • Autonomia – ludzie chcą autonomii i wolności, aby wykonywać dobrze swoją pracę. I tu pojawia się problem, ponieważ menedżerowie zwykle próbują trzymać ich na krótkiej smyczy. Sposobem, żeby to obejść jest zdefiniowanie oczekiwań w zakresie celów i wyników twoich ludzi. Każdy członek zespołu powinien mieć własną kartę wyników, na której zapisuje swoje codzienne zadania oraz ich wykonanie.
  • Zespoły – autor wspomina o samodzielnych zespołach. Należy zredukować hierarchię, a grupy powinny być małe i odpowiedzialne. Duże zespoły szybko stają się mniej wydajne, głównie przez bariery komunikacyjne. Natomiast te mniejsze są bardziej efektywne i powinny się składać z maksymalnie pięciu osób.

Upoważnienie to coś, co może całkowicie zmienić naszą firmę, jeśli zostanie odpowiednio wykorzystane. Ta książka stanowi świetny przewodnik po tym, co najważniejsze w tym procesie. Wprowadzenie nowej kultury firmy wymaga dużego nakładu pracy, ale jest to zdecydowanie warte swojej ceny.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.