Radical Inclusion:

What the Post-9/11 World Should Have Taught Us About Leadership

Autor: Martin Dempsey, Ori Brafman

30 stycznia 2018
zdjęcie - Radical Inclusion:

Weteran wojskowy Martin Dempsey i czterdziestoletni profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley Ori Brafman przyjaźnią się już od niemal dziesięciu lat. Pomimo, że nie mieli ze sobą praktycznie nic wspólnego, ich współpraca przyniosła owocne rezultaty i pewien przekaz: ich nowa książka, „Radical Inclusion”, bada przywództwo i opisuje zmiany, których wymaga ono od liderów.

Pierwsza bardzo znana książka Brafmana, „The Starfish and the Spider” skupiała się na sile zdecentralizowanych organizacji, Dempsey z kolei służył jako przywódca armii, gdzie w siłę rosły coraz to kolejne zdecentralizowane sieci terrorystyczne. W ich wspólnym dziele autorzy podkreślają, że w obecnym, bardzo złożonym świecie, przywódcy powinni skupić się na „radykalnej integracji, włączeniu”, angażując w to jak największą liczbę ludzi, a nie podążać w kierunku wykluczenia, co współcześnie jest bardzo częstym zjawiskiem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

Zobacz też:Dempsey i Brafman w przekonujący sposób udowadniają, że obecni liderzy konkurują o zaufanie tych, którymi dowodzą znacznie bardziej niż dawniej. Zakładają, że natura władzy się zmienia i nie powinna być mierzona tylko przez pryzmat kontroli, jaka jest nad kimś sprawowana. Proponują nowe metody i argumentują je przykładami z życia codziennego, z biznesu, społeczności akademickiej, środowiska i wojska.

Podczas przedstawiania swoich argumentów, autorzy wprowadzają pewne koncepcje, które wyraźnie odkrywają zarówno możliwości, jak i słabości dzisiejszego przywództwa:

  • Radykalna Integracja - strach przed utratą kontroli w naszym szybkim, złożonym i poddanym szczegółowej analizie środowisku popycha nas w stronę wykluczenia – czyli w najgorszym możliwym kierunku. Zamiast tego, liderzy powinni rozwinąć w sobie instynkt integracji. Słowo „radykalna” jedynie podkreśla konieczność tego procesu.
  • Era Cyfrowego Echa – szybkość i dostępność informacji tworzy „cyfrowe echo”, które sprawia, że fakty zaczynają podważać zaufanie pomiędzy liderem i jego podwładnym.
  • Zrzeczenie się kontroli, aby zachować siłę – siła i kontrola swego czasu szły ręka w rękę, ale tak już się nie dzieje. W dzisiejszym środowisku, kontrola bardzo kusi, ale rzadko kiedy prowadzi do optymalnych, przystępnych, zrównoważonych rozwiązań. Liderzy muszą z niej rezygnować i zacząć się nią dzielić, aby w ten sposób zachować siłę.

Metody opisane w „Radical Inclusion” są warte zapamiętania, a sama książka zawiera wiele inspirujących historii. Od konfrontacji młodego weganina ze swoimi przeciwnikami na Uniwersytecie w Berkeley, do niespodziewanego gościa przyjętego przez młodego porucznika podczas zimnej wojny, od refleksji nad znaczeniem Burning Mana, do dyskusji na temat wyzwań stawianych w „pokoju dowodzenia” (ang. White House Situation Room), „Radical Inclusion” uzbroi cię w narzędzia przywódcze, dzięki którym sprostasz wszystkim zadaniom związanym z pozycją lidera.

Premiera książki zaplanowana jest na marzec 2018 roku.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.