Techniki teatru improwizacji

w programach szkoleniowych

Autor: Kat Koppett

17 listopada 2017
zdjęcie - Techniki teatru improwizacji

Wykorzystanie technik szkoleniowych, pierwotnie opracowanych na rzecz teatru improwizacji, zyskało ogromną popularność w miejscach pracy w ostatnich latach, a ich udowodniona skuteczność sprawiła, że zyskały one nową grupę zwolenników. Zdarza się, że aktorzy zapraszani są do różnych organizacji, gdzie pełnią rolę katalizatora podczas szkoleń, ale coraz częściej to sami trenerzy stosują tę technikę. „Techniki teatru improwizacji…” to książka napisana przez eksperta w dziedzinie, opierająca się na doświadczeniach nabytych przez autorkę w zakresie biznesu, szkoleń i gry aktorskiej.

Wyjaśnia, w jaki sposób specjaliści mogą korzystać z opisanych metod w prosty i efektywny sposób. Oprócz części teoretycznej i wskazówek, pokazujących jak korzystać ze sztuczek aktorskich w szkoleniach, poradnik zawiera również szczegółowy spis 50 ćwiczeń na lepszą kreatywność, wpływających na zdolności przywódcze, pracę w zespole i rozwój osobisty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.W związku z tym, że obecnie działalność gospodarcza koncentruje się na innych umiejętnościach, odchodząc od dawnych tradycji, technika improwizacji przyjęła się nawet w tych najbardziej konserwatywnych obszarach zawodowych. W I części książki o nazwie „Zasady”, autorka porusza więc najważniejsze zagadnienia, takie jak: zaufanie, spontaniczność, przyjmowanie propozycji, słuchanie i świadomość, opowiadanie oraz komunikacja niewerbalna.

Każdemu z tych haseł przypisany jest rozdział, podzielony na trzy części: reguły, jakimi się rządzą dane kwestie, zastosowanie ich w praktyce oraz kluczowe punkty. Część druga to „Ćwiczenia”, poznajemy w niej ogromną ilość praktycznych zadań, np.: „Liczenie grupowe”, „Niewidzialne piłki”, „Rysowanie parami”, „Spacer z zamkniętymi oczami”, czy „Test spostrzegawczości”.

Drugie wydanie książki zawiera więcej ćwiczeń, powiększono również zakres dziedzin, w których znajdą zastosowanie. Mogą one zostać wykorzystane zarówno na szkoleniach przez trenerów, jak i w sytuacjach mniej formalnych, mających na celu lepsze funkcjonowanie zespołu. Można je z łatwością dostosować do potrzeb grupy docelowej.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.