Teraz odkryj swoje silne strony

Autor: Marcus Buckingham

26 lutego 2018
zdjęcie - Teraz odkryj swoje silne strony

Oparta na obszernym badaniu, w którym uczestniczyły 2 mln ludzi, książka „Teraz odkryj swoje silne strony” pokazuje osobom indywidualnym, jak rozwijać mocne strony swojej kariery, menedżerom, jak w odpowiedni sposób wykorzystywać talenty swoich podwładnych i dyrektorom, jak zbudować całe przedsiębiorstwo opierając się właśnie na talencie każdego z pracowników.

„Większość Amerykanów nie zna swoich silnych stron. Kiedy ich o to zapytasz, patrzą na ciebie pustym wzrokiem albo odpowiadają na podstawie swojej wiedzy przedmiotowej, co nie jest poprawną reakcją.”

W tym komentarzu Peter Drucker uchwycił w zeszłym roku bardzo smutną prawdę: większości z nas nie udaje się budować życia wokół silnych stron i talentów. Zamiast tego, prowadzeni przez rodziców, nauczycieli, menedżerów, stajemy się ekspertami w dziedzinie naszych słabości i spędzamy cały życie próbując zamiatać wszystkie brudy pod dywan. Talenty zawsze pozostają na dalszym planie.
Ta książka postara się zmienić naszą perspektywę i sposób, w jaki patrzymy na świat. Rzuci światło na mocne strony naszego charakteru oraz na nasze talenty, a następnie pokaże jak je pielęgnować i rozwijać.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak zarządzać swoim stresem w pracy? Jak rozwiązywać konflikty i asertywnie komunikować się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy trening pewności siebie zmieni Twoje życie? Zobacz nasze szkolenia z rozwoju osobistego np: szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szkolenie prowadzenie prezentacji.W samym sercu książki znajduje się „StrengthFinder Profile”, efekt 25-letniego, kosztującego miliony dolarów wysiłku, mającego na celu zidentyfikowanie najbardziej powszechnych talentów ludzkich. Profile psychologiczne uczestników zostały stworzone na podstawie 2 mln przesłuchanych osób – poczynając od najlepszych nauczycieli na świecie, a kończąc na najlepszych graczach w hokeja, od świetnych pielęgniarek po dobrych agentów ubezpieczeniowych. W zeszłym roku dane te zostały dokładnie przeanalizowane i z wszystkich tych wywiadów wyłoniły się 34 różne talenty lub „motywy”. W książce „Teraz odkryj swoje silne strony” przedstawiamy każdy z nich i, przy użyciu „StrengthFinder Profile”, wyjaśniamy każdemu czytelnikowi który z tych 34 przykładów pasuje do niego i dominuje w jego osobowości.

Oto niektóre z odkrytych talentów, z których można tworzyć niezliczoną ilość kombinacji: człowiek sukcesu – ten talent pomaga wyjaśnić naszą siłę napędową. Czujemy, jakby każdy dzień zaczynał się od zera. Pod koniec dnia musimy coś zarobić, żeby dobrze się czuć. Człowiek sukcesu to pewnego rodzaju energia zasilająca, która sprawia, że jesteś w stanie określić tempo pracy i zdefiniować poziomy produktywności w zespole pracowniczym; aktywator – „Kiedy możemy zacząć?” to najczęściej pojawiające się pytanie w twoim życiu. Wierzysz, że działanie to najlepsze narzędzie nauki. Wiesz, że często musisz podejmować decyzje bez posiadania najbardziej potrzebnych informacji. I to cię nie przeraża.

Dzięki powszechnie dostępnym i bardzo szczegółowym badaniom na temat przekształcania naszych talentów w silne strony oraz natychmiastowej informacji zwrotnej zapewnionej przez „StrengthFinder Profile”, lektura „Teraz odkryj swoje silne strony” została uznana za jedną z najbardziej przełomowych i przydatnych książek biznesowych, jakie kiedykolwiek zostały napisane.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.