Trening Trenera

Autor: Adam Walerjańczyk

17 listopada 2017
zdjęcie - Trening Trenera
„Trening trenera” nie należy do klasycznych podręczników dla przyszłych i obecnych szkoleniowców. Napisany z dużym poczuciem humoru, stanowi zapis rozmów między dwoma postaciami – Robertem i Tomkiem. Robert to początkujący trener biznesowy, a Tomek staje się jego mentorem. W życiowy i praktyczny sposób pokazuje swojemu uczniowi, jak takie szkolenie powinno zostać prawidłowo zorganizowane i przeprowadzone.

Na wstępie autor zapoznaje nas z modelem SET (Safety, Experience, Training) – jest to „autorski model pracy edukacyjnej z grupą szkoleniową lub w relacji indywidualnej”. Szkolenie przeprowadzone zgodnie z tymi zasadami staje się bardziej efektywne, ponieważ angażuje jego uczestników i wpaja wiedzę w taki sposób, aby utrwaliła się w ich pamięci na długi czas.

Książka zostaje więc podzielona na trzy główne rozdziały:
  • Safety – bezpieczne warunki – fundament modelu” - uczestnicy szkolenia nie boją się popełniać błędów, a wyciągają z nich wnioski
  • Experience – twórcze doświadczanie – proces zmiany” - szkolenie skupia się w większości na praktyce, a nie teorii – dzięki temu przyszli trenerzy mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy
  • Training – trening w praktyce – prawdziwe efekty” - uczestnicy wypracowują nowe nawyki, dzięki czemu stają się bardziej skuteczni i odnoszą mniej porażek

Czytelnicy zostają również zapoznani z nową metodologią przygotowywania szkoleń: HPI (Human Performance Improvement). Polega ona na podwyższaniu efektywności pracy ludzi, przy dokładnym dopasowaniu treningu do potrzeb i wymagań zainteresowanej firmy. Zdobywanie nowych klientów, którzy mają do nas zaufanie sprawi, że po pewnym czasie to nie my będziemy ich szukać, a oni sami zaczną przychodzić do nas. Umożliwi to rozwój naszej kariery i umocni naszą pozycję na rynku pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeśli występujesz publicznie i chcesz pozbyć się tremy, wywołać pierwsze dobre wrażenie oraz być pewnym siebie podczas mówienia do szerszego grona odbiorców, zapraszamy na szkolenie z wystąpień publicznych z Jackiem Rozenkiem . Zobacz również: wizerunek  w miejscu pracy, sztuka-savoir-vivre.


Książka zawiera w sobie wiedzę z zakresu organizacji szkoleń, przygotowywania programu spotkania, jego prowadzenia oraz kontroli nad uczestnikami.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.