Wyznania mówcy

zdjęcie - Wyznania mówcy

W tej zabawnej i bardzo praktycznej książce, jej autor, profesjonalny mówca Scott Berkun prezentuje techniki, które pomogły mu w osiągnięciu sukcesu i wyjaśnia, jak powinno się ich w odpowiedni sposób używać.

Dla menedżerów i nauczycieli – oraz wszystkich innych, którzy w swojej pracy komunikują się z ludźmi i chcą przy tym być słuchani – „Wyznania mówcy” są idealną lekturą, która pokazuje od wewnątrz jak w efektywny sposób przedstawiać swoje pomysły innym osobom.

To wyjątkowa, zabawna, instruktażowa książka opisująca kłopotliwe, niezręczne sytuacje, jak i chwile zwycięstwa, jakich Scott doświadczył w trakcie 15 lat swojej pracy, w której przemawiał do tysięcy ludzi z różnych grup wiekowych i społecznych.

Książka składa się z 10 rozdziałów: „Nie widzę, że jesteś nagi”, „Atak motyli”, „30 000 dolarów za godzinę”, „Ciężkie warunki”, „Nie gryź mikrofonu”, „Jak nie zanudzić słuchaczy na śmierć”, „Czego nauczyło mnie moje 15 minut sławy”, „Co mówią ludzie?”, „Sprzęgło twoim przyjacielem”, „Wyznania”.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskimZobacz też:Dzięki przydatnym wskazówkom i zaskakującym wyznaniom, możemy zagłębić się w sztukę perswazji oraz nauczania, uczenia się, zwiększania wydajności. W poradniku poznajemy między innymi: pozornie prostą filozofię Scotta, która wykształciła się na przełomie lat, poprzez setki wykładów, kursy szkoleniowe i godziny występów w NPR, czy CNBC; praktyczne rady, sugerujące jak nie zanudzać swoich słuchaczy, jak przetrwać ataki paniki i co robić w sytuacjach, kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli; informacje o tym, jakie osoby zarabiają 30 000 dolarów za jednogodzinny wykład i dlaczego; najgorsze i najśmieszniejsze historie, jakie kiedykolwiek mu się przydarzyły (i sposoby, jak ich uniknąć w przyszłości).

Dzięki przykładom zaczerpniętym z życia codziennego, „Wyznania mówcy” to inspirująca, szczera do bólu pozycja na liście lektur. Autor wyznaje, że prawie wszyscy ludzie boją się publicznych wystąpień i jest to zupełnie normalne, ponieważ takie sytuacje wyzwalają instynktowne lęki. Przykładowo, jeżeli przemawiamy stojąc na środku sali, stoimy tam sami, na otwartej przestrzeni i nie mamy gdzie się schować. Nic więc dziwnego, że stajemy się zdenerwowani.

Rozdział temu poświęcony zwraca uwagę na techniki, które pomagają ten strach przezwyciężyć. Jedną z nich jest przyjechanie na miejsce wystąpienia zanim pojawi się publiczność. Możemy dzięki temu oswoić się z miejscem i poczuć się bardziej komfortowo. To naprawdę pomaga!

Dodatkowo, inwestycja w planowanie jest jednym z czynników wpływających na sukces. Tak jak pisanie, burza mózgów i stworzenie planu ramowego wypowiedzi zdecydowanie pomaga. Śledząc go podczas wystąpienia skupiamy się na najważniejszych tematach, które chcemy poruszyć i trzymamy się odpowiedniego rytmu naszej wypowiedzi.

W naszej prezentacji to nie ładne slajdy świadczą o efektywności wystąpienia. Kiedy mamy już nasz plan ramowy ważne jest, aby na jego podstawie zbudować spójne i logiczne wystąpienie. Jeżeli na ich bazie wyraźnie określimy publiczności nasze cele i najważniejsze wartości, slajdy staną się jedynie dodatkową pomocą w trakcie wypowiedzi. Scott sugeruje, abyśmy prezentację zaczęli od przedstawienia w skrócie, jak będzie ona przebiegała, aby publiczność wiedziała czego się nauczą i kiedy. Natomiast jeżeli chcemy być maksymalnie szczegółowi, to możemy nawet podać przewidywany czas na dyskusję na każdy kolejny temat.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Książka autorstwa Setha Godina zachęca do tego, aby wprowadzić do swojego życia pewien wyjątkowy element – nazywany fioletową krową. Prostota tego przekazu odkrywa głębszy sens lektury: fioletowa krowa jest niczym innym, jak pewnym celem marketingowym i biznesowym, motywującym do działania i do tworzenia produktów oraz usług, które są atrakcyjne i wyróżniające się na tle innych.Podtytuł książki brzmi: „Zmień się i...
Historia upadku funduszu hedgingowego LTCM (Long Term Capital Management) zostaje opowiedziana po raz kolejny w książce Rogera Lowensteina, zatytułowanej „When genius failed: the rise and fall of Long Term Capital Management” i pozwala czytelnikom na wyciągnięcie pożytecznych wniosków, dzięki którym mogą lepiej zadbać o finanse swojej firmy.Fundusz ten prowadzony był przez grupę naukowców uhonorowanych Nagrodą Nobla z dziedziny ekonomii, którzy...
Często słyszy się, że wymiana pracownika może kosztować firmę nawet dwa razy tyle, ile wynosiło jego roczne wynagrodzenie – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że utrata kluczowego pracownika w nieodpowiednim momencie może kosztować nawet miliardy dolarów? Książka „Love’em or Lose’em” opowiada historię Johna, inżyniera osiągającego świetne wyniki, który dokonał ważnego odkrycia technologicznego i starał się otrzymać 15% podwyżki. Kiedy prośba...
Menedżerowie HR i inni specjaliści w tej dziedzinie muszą wiedzieć, co robić w trudnych sytuacjach dotyczących swoich pracowników, dyscypliny czy zwolnień. Aby pomóc osobom pracującym w dziale zasobów ludzkich, specjaliści Shawn Smith i Rebecca Mazin opracowali 200 typowych i dokuczliwych pytań, z którymi takie osoby najczęściej spotykają się w swojej codziennej pracy.Książka „The HR Answer Book” omawia wiele problemów, z...
„17 śmiertelnych błędów szefa” nie zalicza się do typowych lektur dla menedżerów. Jej autor, Rafał Szczepanik, trener z firmy szkoleniowej „Training Partners”, postanowił stworzyć pierwszą sensacyjną powieść menedżerską. Oznacza to, że książka z dziedziny zarządzania posiada cechy prawdziwego kryminału. Rozpoczyna się ona słowami: „3:49, 3:48, 3:47 – cyfry na wyświetlaczu metalowego, srebrzystego zegara nieubłaganie zbliżały się do zera. Janusz Czerwiński,...

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.