Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej

Odpowiedzialność w firmie za zorganizowanie całego procesu transportowego pod względem logistycznym wiąże się ze znajomością obowiązujących i zaktualizowanych przepisów również w zakresie, który obejmuje prawo celne.

25 października 2018
zdjęcie - Prawo celne, a import i eksport w obrocie towarów w Unii Europejskiej


Szkolenia z zakresu reguł Incoterms oraz ich praktycznego zastosowania


Umiejętne poszukiwanie właściwych rozwiązań oraz realizowanie importu, eksportu towarów może znacznie przyczynić się do zminimalizowania kosztów przedsiębiorstwa, a także zwiększenia osiąganego zysku.


Wspomniane prawo w wewnątrzwspólnotowym obrocie towarowym musi opierać się nie tylko na teoretycznej wiedzy, ale również na jej praktycznym przełożeniu w kontekście handlowej działalności firmy.

Skorzystanie w tym celu z odpowiedniego szkolenia ułatwi u usprawni obrót towarami w Unii Europejskiej.

Prezentowany kurs wiąże się przede wszystkim z poznaniem obowiązującego procederu obsługi celnej podmiotów gospodarczych znajdujących się na terenie wspomnianej wspólnoty pod względem obligatoryjnych przepisów oraz ich praktycznego zastosowania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:Daje również szerokie pojęcie w zakresie nowoczesnych metod elektronicznego rozliczenia podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi zgłoszeń przez systemy celne CELINA oraz CES.

Kurs przybliża ponadto praktyczne wskazówki optymalizowania kosztów firmowych przez umiejętne posługiwanie się procedurami składowania celnego, odpraw czasowych, jak również uszlachetniania czynnego i biernego.

Ważnym elementem całego szkolenia jest także zapoznanie się z obowiązującymi nowelizacjami z zakresu ustawy o Służbie Celnej, Unijnego Kodeksu Celnego, jak i obligatoryjnych zmian prawnych celno- podatkowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia onlineOsoba na stanowisku logistyka musi kierować się znajomością przepisów oraz dokumentacją i pozwoleniami w świetle prawa.

Prawidłowo skomponowany program szkoleniowy uwzględnia merytoryczną dyskusję na temat prawa wspólnotowego oraz obrotu towarami w Unii Europejskiej, ułatwia stosowanie tychże procedur, wyjaśnia ich znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa krajowego, jak i w kontekście przedsiębiorstwa.

Szkolenie umożliwia poznanie prawa i przełożenie tej wiedzy na kompleksową działalność handlową każdej firmy.

Szkolenia eksperckie to trenerzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i trenerskim, ciekawe szkolenia oparte na najnowszych zmianach w prawie w formule szkoleń otwartych jak i zamkniętych. Do każdego szkolenia przygotowywane są autorskie materiały i liczne ćwiczenia. Zobacz z zakresu naszych szkoleń eksperckich: Wybierz nasze szkolenia.
 

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące prowadzenia i archiwizacji akt osobowych pracowników. Najważniejsze zmiany to skrócenie obowiązkowego okresu przechowywania akt osobowych z 50 do 10 lat oraz wprowadzenie możliwości ich przechowywania oraz archiwizacji w formie cyfrowej.

Ustawa prawo przewozowe ( choć na dzień dzisiejszy w nieco zmienionej formie) wprowadzona w życie została 15 listopada 1984 roku. Ustawa przede wszystkim reguluje kwestie związane z wykonywaniem zarówno przewozu osób jak i mienia ( dokonywanego bardzo często także odpłatnie, na podstawie sporządzonej pomiędzy stronami umowy mającej moc prawną). W niektórych sytuacjach obowiązujące w Polsce przepisy prawa przewozowego mają swoje zastosowanie również z międzynarodowym transporcie, o ile oczywiście nie są sprzeczne z przepisami rajów wspólnoty czy pojedynczego państwa, na teren którego dany transport się udaje.

Prawidłowy przepływ towarowy wewnątrz przedsiębiorstwa stanowi kluczowy element logistycznej działalności firmy, który pozwala na realizowanie założonych celów statutowych i sprzedażowych.

Służebność przesyłu jest prawem rzeczowym, pozwalającym na ograniczone korzystanie z przedsiębiorcy przesyłowego z nieruchomości nie należącej do niego. Rodzi to po stronie właściciela nieruchomości możliwość roszczenie określonych korzyści majątkowych w postaci wynagrodzenia oraz odszkodowania za okres bezumownego korzystania przez przedsiębiorcę z danej nieruchomości.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.