Szkolenie na przewozy nienormatywne

Szkolenia na przewozy nienormatywne nie odbywają się często być może dlatego że nie ma na nie aż tylu chętnych jak na inne podobne rodzaje kursów dla przewoźników.

19 listopada 2018
zdjęcie - Szkolenie na przewozy nienormatywne


Szkolenie na przewozy nienormatywne


A szkoda, bowiem w dzisiejszych czasach takie uprawnienia okazać się mogą naprawdę bardzo przydatne. Tylko co to są te przewozy nienormatywne?

Jest to transport ładunku, podczas którego zarówno masa towaru jak i pojazdu czy też naciski osi środka transportu na jezdnię choćby w niewielkim stopniu przekraczają dopuszczalne wartości podane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Takie przewozy reguluje się wówczas zupełnie innymi przepisami, jasno określonymi w prawie o ruchu drogowym.

Rewolucyjnym zmianom przepisy te uległy 11 sierpnia 2011 roku, kiedy to w życie wprowadzono aż 7 nowych zupełnie niespotykanych do tej pory rodzajów zezwoleń, znacznie przy tym skracając (to na korzyść przewoźników) czas ich uzyskiwania.

Nie obeszło się jednak bez negatywnego, z punktu widzenia przewoźnika wydźwięku wprowadzonych zmian, bowiem po 11 sierpnia 2011 znacznie wzrosły kary za niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Dlatego każdy, kto na co dzień w swojej pracy ma doczynienia z przewozem nienormatywnym dla własnego dobra powinien poświęcić nieco czasu na odbycie takiego szkolenia, by poznać nie tylko przepisy i swoje obowiązki, ale również prawa i sankcje za niestosowanie się do istniejących przepisów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń dla ekspertów? Sprawdź nasze szkolenia z logistyki i transportu

Z zakresu logistyki
Zarządzanie łańcuchem dostaw, Incoterms 2020, Intrast i inne.
Pełna lista szkoleń: szkolenia logistyka

Sprawdź również nasze szkolenia onlineSzkolenie takie najczęściej trwa zaledwie jeden dzień i kosztuje około 350-500 złotych ( w cenę wlicza się liczne materiały dydaktyczne). W czasach wielkiej popularności internetu kurs taki można odbyć oczywiście także w systemie e-learningu. Cena wówczas jest nieco niższa, bo 200-250 złotych a kurs trwa około 6 godzin.

Polega on na tym, że kursant po załatwieniu wszystkich formalności otrzymuje swój login oraz hasło i od tego momentu są one ważne 4 dni w ciągu których dana osoba powinna przejść szkolenie. Jeśli nie zdąży niestety dane wygasają i konieczne jest ponowne wniesienie opłaty by móc przystąpić do kursu ponownie.

Szkolenia Eksperckie. W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy szkolenia: Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, prawo pracy szkolenie. Zapraszamy

Szukasz branżowych i eksperckich materiałów?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Nowelizacja przepisów dotyczących ustawy o gospodarce nieruchomościami doprecyzowała niektóre regulacje, w szczególności te dotyczące pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nimi.

9 lutego 2019 r. w krajach Unii Europejskiej zaczną obowiązywać przepisy dotyczące serializacji leków czyli zabezpieczeń na opakowaniach produktów leczniczych. Mają one ograniczyć wprowadzanie do legalnego obrotu sfałszowanych leków. W tym artykule przedstawimy unijne regulacje w walce z fałszywymi lekami oraz wyjaśnimy, jakie leki podlegają serializacji produktów leczniczych.

Głównym celem uchwalonej w 2015 roku specustawy przesyłowej było przyspieszenie procesu budowy sieci przesyłowych o strategicznym znaczeniu. Obowiązujące wówczas regulacje dotyczące ustanowienia służebności przesyłu wymagały zmian tak, aby zagwarantować sprawną realizację kluczowych inwestycji z punktu widzenia rozwoju sieci energetycznych.

Po zawirowaniach związanych z Otwartymi Funduszami Emerytalnymi czas na kolejny system dodatkowego oszczędzania z myślą o emeryturze. Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) mają zapewnić Polakom wyższe świadczenia w przyszłości i jednocześnie nie stanowić zbyt dużego obciążenia finansowego w trakcie aktywności zawodowej. W tym artykule opiszemy czym są pracownicze plany kapitałowe oraz jak będzie wyglądał harmonogram PPK.

4 października br. Sejm przyjął projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Nowe przepisy mają za zadanie zwiększenie nadzoru nad działalnością producentów i sprzedawców produktów kosmetycznych. Określają m.in. organy administracji publicznej odpowiedzialne za sprawowanie kontroli nad działalnością tej branży oraz wysokość kar za nieprzestrzeganie nowych regulacji.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.