Raport HR – 2016/2017 (cz. 6/7) Wolontariat pracowniczy

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

zdjęcie - (the_title())

Wolontariat pracowniczy – więcej niż zysk 

Ambicje firmy powinny być większe niż tylko zysk

Badania „Millennian Survey” firmy Deloitte charakteryzują cele firm, które są atrakcyjne dla młodego pokolenia pracowników. Mileniansi dużo lepiej postrzegają firmy promujące wartości podobne do tych, które sami wyznają. Młode pokolenie uważa, że biznes powinien odgrywać bardziej pozytywną rolę w społeczeństwie, niż było to w przeszłości. Wśród mileniansów powszechnie panuje negatywny wizerunek biznesu, który napędzany jest jedynie chciwością i chęcią zysku. Młode pokolenie nie jest przeciwko zyskom, ale uznaje, że sukces finansowy jest tylko jednym z elementów „wiodącej organizacji”, a koncentracja wyłącznie na zysku jest niewystarczająca. Fundamentem długoterminowego sukcesu firmy jest według mileniansów połączenie zysku z trzema innymi celami firm:

  • Dobro ludzi (działania na rzecz dobra zarówno pracowników firmy, jak i inicjatywny mające na celu pożytek społeczny).
  • Dobre produkty (dostarczanie klientom wartościowych i innowacyjnych produktów i usług).
  • Dobre intencje i zamierzenia (etyka w działaniu, dbałość o środowisko naturalne itp.).

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przygotowując nasze szkolenia HR online nie przekładamy treści i procesu „jeden do jednego” ze szkoleń stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz więcej: szkolenia HR

W podobnym duchu brzmią sugestie polskich ekspertów i praktyków zarządzania skupionych wokół projektu Open Eyes Economy, którego celem jest promowanie idei ekonomii wartości w polskich firmach zakładającej, że przyszłość należy do firm, które udowodnią swoją wiarygodność i społeczną przydatność i będą w stanie wznieść się ponad wizję „nie jest ważne, co robię, ale czy zarobię”.
 
Przykładem podejścia, że jednak „ważne jest to, co robię”, jest wprowadzanie do firm projektów związanych z wolontariatem pracowniczym.

Jeśli interesują Cię szkolenia z obszaru Human Resources zapraszamy do działu: szkolenia HR w którym znajduje się szkolenie: Wolontariat pracowniczy i CSR. Oferujemy również kilkadziesiąt szkoleń sprzedażowych, managerskich, z efektywności osobistej. Na pewno wybierzesz najlepsze szkolenie otwarte lub zamknięte dla siebie.

 

To, co jest dobre dla innych, jest dobre także dla ciebie


Firma badawcza Harris Interactive przeprowadziła badania na temat wpływu wolontariatu na uczestniczących w nim pracowników. Wniosek z tych badań skłania do stwierdzenia, że praca dla dobra innych wpływa pozytywnie zarówno na osobistą satysfakcję, jak i na wzmacnianie dobrych relacji w zespole i umiejętności współpracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.