Wigilia firmowa online – jak ją zorganizować?

Czy w dobie pandemii, dystansu społecznego i powszechnego noszenia maseczek na twarzy wigilia firmowa 2020 jest w ogóle możliwa do zrealizowania? Tak, dzięki projektowi firmy Gamma, który pozwala „tradycyjną” wigilię firmową zorganizować w formie online, a równocześnie integrować zespół.

zdjęcie - (the_title())

Wigilia firmowa – czas na integrację pracowników

Dla znakomitej większości firm istnieje kilka stałych pozycji integrujących pracowników. Należą do nich m. in.:

 • wyjazd integracyjny
 • wyjście na kręgle ( lub podobna forma aktywności fizycznej)
 • wyjdzie do escape roomu
 • warsztaty kulinarne
 • a przede wszystkim wigilia firmowa.

Wigilia firmowa – zalety

Identyfikacja z firmą
Obecni na wigilii firmowej pracownicy mogą porzucić na jakiś czas swój profesjonalny image, który tak pieczołowicie kultywują przez większą część roku i pokazać się od bardziej ‘ludzkiej” strony. W przyjaznej, „luźnej” atmosferze mogą porozmawiać i pośmiać się wspólnie.

Znikają codzienne hierarchie oparte na linii przełożony-podwładny. Co więcej, można wyjaśnić sobie jakieś drobne nieporozumienia, które pojawiły się w ostatnim czasie.

Wigilia firmowa to świetna okazja do podziękowania pracownikom za ich całoroczny wysiłek. Tego typu podziękowania, przekazane oficjalnie, wobec szerokiego audytorium, znakomicie wpływają na morale zespołu. Wiadomo, że każdy lubi być chwalony.

Wigilia firmowa to także dobry moment na podsumowanie kończącego się roku, przypomnienie sukcesów, które miały miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach, a także przedstawienie planów na przyszłość.

Tego typu działania również niezwykle pozytywnie wpływają na pracowników. Dzięki temu rośnie ich samoocena, czują się wyróżnieni, że podzielono się z nimi takimi informacjami, a to prowadzi do większej lojalności wobec firmy.

Zbudowanie osobistych więzi
Udział w wigilii firmowej przyczynia się do lepszego, wzajemnego poznania pracowników. Może to skutkować zawiązaniem prawdziwych więzi, wynikających np. z odnalezienie w trakcie rozmowy wspólnego hobby czy podobnych poglądów na świat. Większa zażyłość w zespole to korzyści nie do przecenienia dla firmy. Zespół staje się bardziej zgrany i pracuje efektywniej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Naszą misją jest bawić i rozwijać. Nowoczesne formy integracji jak team building i edutainment. Najlepsze szkolenia wyjazdowe i firmowe imprezy integracyjne.

Sprawdź nasze propozycje:

Zapoznaj się też z naszymi szkoleniami:

Wigilia firmowa 2020

Jednak 2020 rok z pewnością nie służy integracji i organizowaniu wydarzeń w stylu wigilii firmowej. Wybuch epidemii koronawirusa spowodował, że pracownicy rozbiegli się do swoich domów i pracują zdalnie, wszystkie meetingi i narady przeszły na tryb online, a jakiekolwiek spotkania w większej grupie osób budzą niepokój uczestników i mogą się odbywać pod ścisłym rygorem sanitarnym.

Z tego powodu wydaje się, że najlepiej jakby wigilia firmowa 2020 w ogóle się nie odbyła.

Jednak menadżerowie oraz działy HR otrzymują coraz więcej niepokojących sygnałów dotyczących  m. in.:

 • słabnących relacji wewnątrz zespołu pracowników
 • gasnącej identyfikacji pracowników z firmą.


Najbardziej niepokojącym zjawiskiem wydaje się być to, że na linii pracownik – organizacja zaczyna dominować relacja czysto transakcyjna. Pracownik coraz częściej postrzega sobie jako freelancera, którego z firmą łączy jedynie konkretny projekt do wykonania.

To w naturalny sposób może skutkować tym, że przy pierwszej nadarzającej się okazji zostawi firmę na rzecz innego, bardziej atrakcyjnego zleceniodawcy

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Wigilia firmowa 2020 – paląca konieczność

Intensywnie budowana przez ostatnie lata, przez działy HR i kadry menadżerskie tzw. kultura organizacyjna miała właśnie zapobiegać takiemu sposobowi myślenia. Czyniono wiele, żeby pracownik mógł w firmie rozwijać swoje kompetencje i przychodzić do pracy z prawdziwą przyjemnością. Teraz to wszystko może lec w gruzach.

Dlatego obecnie, wręcz palącą potrzebą jest odbudowanie więzi pracowniczych. I modernizacji identyfikacji pracownika z firmą. Menadżerowie szukają ku temu wszelkich okazji. Wigilia firmowa 2020 po prostu musi się odbyć.

Wigilia firmowa online

Tu na scenę wkracza Team Building Online. Termin, który jeszcze na początku tego roku był traktowany jako interesująca, ale mało przydatna ciekawostka, teraz jest na ustach wszystkich menadżerów. Wiadomo, nie każde zajęcia integracyjne można zrealizować w wersji online, a inne wymagają dużych nakładów pracy i środków finansowych.

Jednak oferta Team Building Online systematycznie się rozrasta i jest coraz bardziej interesująca. A w jej zakresie przeprowadzenie wigilii firmowej online jest już możliwe.

Wigilia firmowa online od firmy Gamma

Wigilia firmowa online to autorski projekt firmy Gamma. Ten format łączy świat online i efektywną integrację. Jest to wyjątkowy produkt. Istnieje, co prawda  platforma internetowa do organizacji wigilii, ale, oprócz oferty Gammy, nie istnieje na rynku możliwość organizacji takiej imprezy w formie Team Building Online.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

Zapoznaj się również z: szkolenia menedżerskie i szkolenia rozwój osobisty

Wigilia firmowa online – jak wygląda?

 • uczestnicy świątecznego wydarzenia spotykają się w przestrzeni wirtualnej

Służą do tego MS Teams, Zoom, Google Meet lub Webex.


 • uczestnicy spotykają przedstawiciela Korporacji Świętego Mikołaja

Odpowiednio poprowadzony storytelling, rekwizyty, wystrój wirtualnej przestrzeni budują odświętny nastrój i wprowadzają uczestników w klimat wydarzenia.

 • uczestnicy otrzymują wirtualne skrzynki zabezpieczone kodem

Złamanie kodu wymaga współpracy całej grupy. Otworzenie skrzynki może wymagać wiedzy z życia firmy , ale mogą się też przydać kompetencje bardziej uniwersalne. Uczestnicy spotkania „łamią kod” przy włączonych kamerkach. Dzięki temu, mogą śledzić swoje reakcje, a także porozmawiać. W skrzynce znajdują się prezenty świąteczne od firmy dla pracowników. To mogą być bony podarunkowe lub prezenty bardziej spersonalizowane.

 • uczestnicy mogą stworzyć fotomozaikę online

To opcja, w której uczestnicy wigilii online robią sobie zdjęcia z prezentami, a następnie przesyłają je specjalną aplikacją. Z tych zdjęć powstaje fotomozaika, tworząc wybrany wzór ( może to być np. logo firmy). Jest ona wysokiej jakości, może więc być później wydrukowana i powieszona w biurze.

 • uczestnicy biorą udział w warsztatach online

Możliwą opcją jest również przeprowadzenie różnorakich warsztatów online. Mogą to być warsztaty kulinarne, nauka przygotowywania drinków czy ozdób świątecznych. Warsztaty prowadzone są przez zaproszonego eksperta.

Uczestnicy wcześniej otrzymują produkty lub bony zakupowe, a następnie wspólnie przygotowują to, czego warsztaty dotyczą. To oczywiście wywołuje wiele pozytywnych emocji i znakomicie integruje zespół. Końcowy efekt może zostać uwieczniony na zdjęciu – również jako fotomozaika.

Wigilia firmowa online – fun and smart

Wszystkie wymienione opcje mogą być zrealizowane z naciskiem na Team Building Online lub edutainment (Education + Entertainment). Proporcje fun do smart mogą być dowolnie zmiksowane.

Podsumowanie

Warto wziąć pod uwagę wykorzystanie Team Building Online nie tylko w kontekście spotkania świątecznego, lecz ogólnie aktywności, które będą integrowały pracowników. W firmach, w których praca zdalna bądź w trybie hybrydowym będzie czymś trwałym, zdobycie zaangażowania pracowników oraz zbudowanie silnej więzi z firmą może być największym wyzwaniem.

Firma szkoleniowa Gamma | Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Czy w dobie pandemii, dystansu społecznego i powszechnego noszenia maseczek na twarzy wigilia firmowa 2020 jest w ogóle możliwa do zrealizowania? Tak, dzięki projektowi firmy Gamma, który pozwala „tradycyjną” wigilię firmową zorganizować w formie online, a równocześnie integrować zespół.
Co roku znakomita większość firm organizuje tzw. wigilie firmowe – zwykle jest to dobry pretekst do team buildingu, spotkania w większym gronie niż wyłącznie działowym, podziękowania pracownikom za ich pracę w danym roku.  Wszystkie klasyczne scenariusze typu kręgle, kolacja w restauracji czy wyjazd do hotelu raczej nie będą zbyt często rozważane. Jaka jest więc alternatywa dla klasycznych świątecznych spotkań firmowych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.