Mastermind

Najskuteczniej uczymy się wyciągając lekcje z doświadczeń, inspirując się od innych, słuchając oraz zadając pytania.

zdjęcie - Mastermind


Mastermind

Najskuteczniej uczymy się wyciągając lekcje z doświadczeń, inspirując się od innych, słuchając oraz zadając pytania.

Efektywny rozwój liderów jest kluczem do osiągania wyników. Organizacja potrzebuje skutecznych liderów. Bez efektywnego przywództwa sukces nie jest możliwy, za to kryzys staje się codziennością.

Spotkania biznesowe on-line
2020-12-09
09 grudnia 2020
2020-12-10
- 10 grudnia 2020
Webinar
Webinar
Spotkania biznesowe on-line

Mastermind - opis

Skuteczne przywództwo wymaga od lidera gotowości do ciągłej nauki, odwagi, elastyczności w podejmowaniu decyzji oraz skutecznej komunikacji.

Mastermind umożliwia rozwój w sposób najbardziej efektywny. Daje możliwość wymiany doświadczeń praktykom z innymi praktykami. Mastermind to proces, który skupia w jednym miejscu: wiedzę, rozwój w bezpiecznym wzrastającym środowisku, dobrze spożytkowany czas.

Każdy lider przeżywa czasem kryzys. Podejmując decyzje pokazuje jakim jest przywódcą, zyskuje wiarygodność lub ją traci. Zawsze musi pamiętać, że jako lider nigdy nie jest na szczycie sam.

Być może czuje się przytłoczony sytuacją, ale zawsze musi pamiętać, że ma swoich zwolenników i nadal nieustannie buduje swoją wiarygodność w ich oczach. To między innymi dlatego tak ważna jest jego postawa nawet w trudnych czasach.

John C. Maxwell mówi, że „Ten, kto myśli, że przewodzi, a nie znajduje nikogo, kto by za nim podążał, jest wyłącznie spacerowiczem.”

Zarządzanie w oparciu o metodologię MBTI
szkolenie na zamówienie/szkolenie zamknięte
Zarządzanie w oparciu o metodologię MBTI
Nie ma nic bardziej nieskutecznego niż traktowanie różnych ludzi w ten sam sposób

Bez względu na sytuację lider musi nieustannie dodawać wartości innym. Aby mógł to robić musi dodawać nieustannie wartości sobie poprzez aktywne uczestniczenie w procesie rozwoju osobistego.
Mastermind będąc narzędziem biznesowym rozwijającym liderów i organizacje jest jednocześnie narzędziem rozwoju osobistego, tak istotnego dla każdego przywódcy.

Mastermind jest dla liderów, którzy chcą osiągać sukcesy, wznosząc siebie, współpracowników i organizację na wyższe poziomy.

Mastermind jest dla liderów, którzy dzięki swoim umiejętnościom stają się autorytetami i mentorami dla innych.

Mastermind jest dla liderów, którzy chcą efektywniej przewodzić, wchodzić na nowe obszary działania, zyskiwać dzięki temu szerszą perspektywę i odnosić sukcesy.

Gdy lider zyskuje kompetencje i komfort w byciu przywódcą, przywództwo staje się łatwiejsze. Lider zyskuje uznanie i lojalność współpracowników co przekłada się na mniejszą rotację, zwiększenie poziomu motywacji wśród pracowników i wyniki.

Mastermind pomoże ci zrozumieć:

 • Jak stać się skutecznym przywódcą?
 • Jak stać się osobą wpływową?
 • Jak radząc sobie z porażką, osiągnąć sukces?
 • Jak skutecznie się porozumiewać?

Do czego możesz wykorzystać mastermind?

 • Zwiększenie poziomu motywacji wśród pracowników i umocnienie morale w grupie dzięki atmosferze i rozwojowi.
 • Zwiększenie efektywności pracy zespołowej poprzez skuteczne porozumiewanie się i dodawanie wartości swoim ludziom.
 • Wzmocnienie siebie jako lidera, swoich umiejętności i wykorzystaniu ich do wzrostu wyników oraz pozycji organizacji na rynku.
 • Skutecznego radzenia sobie z porażką, trudnymi momentami w życiu lidera i przekuciu ich w sukces, wzmocnienia swojej wiarygodności i zaufania.

Czym wyróżnia się mastermind i jaki jest jego cel?

Mastermind to program dla ludzi sukcesu, mocno stąpających po ziemi, którzy wiedzą, że wizja sama w sobie, bez działania, nie przełoży się na efekty.

Mastermind jest narzędziem wykorzystywanym wśród firm, korporacji działających na całym świecie. To narzędzie, które pozwala zaangażować czas w taki sposób, aby harmonijnie podzielić go na pracę i naukę.

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

Mastermind to narzędzie, które uczy, generuje postęp, nie ocenia.

Mastermind to trening oparty na procesie a nie jednorazowe spotkanie. To daje uczestnikowi możliwość weryfikacji swoich osobistych postępów.

Mastermind to cykl spotkań, który pozwala wzrastać osobiście a także w ramach pełnionej roli w firmie, w sposób ciągły, krok po kroku, koncentruje się na stawianiu właściwie celów przez poszczególnych uczestników i ich realizacji.

Mastermind to spotkania, których celem jest także przekazywanie wartości, istotnych idei oraz wpieranie rozwoju pracowników.

Co jest kluczem do sukcesu grupy mastermind?

Z jednej strony ludzie i relacje, a z drugiej solidny materiał merytoryczny. 

Pomocne są także: skuteczne porozumiewanie się, interakcje, atmosfera pracy, otwartość i konsekwencja w działaniu.

Ludzie uczą się na dany moment tego, na co są gotowi. Słyszą to, co są gotowi usłyszeć. W trakcie ciągłego procesu wiedzą więcej, uczą się więcej i słyszą więcej. Wzrasta ich świadomość i uważność, tak niezbędne skutecznym liderom w pracy.

W trakcie spotkań możliwe jest poruszenie bieżących problemów, trudności, podzielenie się pomysłami rozwiązania sytuacji, poznania stanowiska innych, poszerzenia perspektywy i opracowanie skutecznego rozwiązania.

Dla jakich firm jest mastermind?

Dla takich, które rozumieją, że zaplanowany rozwój pracowników i inwestycja w nich, przekłada się na wyniki organizacji.

Dla takich, które cenią pracowników, dają im przestrzeń do skutecznego działania i nie ograniczają pracowników schematami.

Dla takich, które widzą ludzi w pracownikach, zauważają ich potrzeby i chcą ich wspierać w ich realizacji.

Podsumowując, dla takich, dla których człowiek jest wartością.

Na czym polega proces?

 • Praca odbywa się w tej samej i niezmiennej grupie przez kilka – kilkanaście tygodni w zależności od wybranego programu;
 • Praca odbywa się w oparciu o cotygodniowe spotkania, o niezmiennej porze;
 • Skuteczność procesu gwarantuje mała grupa uczestników - od 5 do 8 osób;
 • Obecność na wszystkich spotkaniach jest ważna, wpływa na efektywność wspólnych działań;
 • Mała grupa zapewnia możliwość wypowiedzenia się każdemu uczestnikowi co sprzyja aktywności, zadawaniu pytań, słuchaniu, dzieleniu się historiami i doświadczeniami oraz inspirującymi cytatami, które skłaniają do głębokiej refleksji i wyciągania wniosków – formuła spotkań odpowiada na skuteczny sposób uczenia się przez ludzi dorosłych;
 • Omawiane są na każdym spotkaniu najważniejsze zagadnienia z danego tematu, prowadzące do osobistych konkluzji skutkujących wzrostem samoświadomości i tym samym zwiększaniu swoich kompetencji liderskich;
 • Spotkania dają okazję do zawiązania relacji pomiędzy członkami zespołu, firmy, zrozumienia czym jest skuteczne przywództwo i czemu jest ono tak ważne dla każdej organizacji;
 • Każde spotkanie kończy się ustaleniem zadania do wykonania na następne spotkanie – to zapewnia ciągłość procesu, generowanie nowych refleksji i pomysłów oraz lepsze zrozumienie siebie. Wzmacnia także konsekwencję w działaniu;
 • Ważnym elementem spotkań są notatki robione przez uczestników do wykorzystania podczas procesu i po nim do dalszego rozwoju osobistego;
 • Dzięki stworzeniu grupy uczestnicy mogą prowadzić rozmowy pomiędzy spotkaniami, inspirując się w relacji uczestnik – uczestnik lub uczestnik – trener;
 • Każdy proces może być uzupełniony o coachingową pracę  indywidualną z danym uczestnikiem, mającą na celu zwiększenie kompetencji, postawienie celów, przepracowanie blokad, czucie się komfortowo w roli przywódcy.

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

 • Zostają ustalone i zaakceptowane przez uczestników zasady spotkań
 • Przedstawiony zostaje program
 • Omawiając np. program autorstwa Johna C. Maxwella „Przywództwo. Złote zasady” tytułem wstępu uczestnicy zostaną zapoznani z definicją lidera i przywództwa a także z piramidą przywództwa. Trener wskaże najważniejsze elementy charakteryzujące poszczególne poziomy, tym samym wskazując dokąd lider powinien zmierzać i do czego dążyć – poszczególne etapy:
  • POZYCJA – PRAWA
  • PRZYZWOLENIE – RELACJE
  • PRODUKCJA – WYNIKI
  • ROZWIJANIE LUDZI – KREOWANIE LIDERÓW
  • SZCZYT - REPUTACJA
 • Po wstępie zostanie poruszony pierwszy rozdział „Gdy na szczycie czujesz się samotny to znaczy, że gdzieś popełniasz błąd”

Jak wygląda każde kolejne spotkanie?
Kontynuując program „Przywództwo. Złote zasady”  autorstwa Johna C. Maxwella trener poruszy kolejne z rozdziałów.

Przy założeniu, że temat bieżącego spotkania brzmi „Ludzie porzucają ludzi nie firmy” uczestnicy otrzymają od trenera określony zakres wiedzy w danej tematyce, rozważone zostaną spostrzeżenia typu:

 • Ludzie przychodzą, by dołączyć do zespołu.
 • Ludzie odchodzą, by uciec od ludzi.
 • Ludzie opuszczają tych, którzy umniejszają ich wartości.
 • Wyjątkowi liderzy nie boją się rozwijać liderów lepszych od siebie. Wiedzą, że tacy ludzie nigdy nie zrezygnują, poniosą tylko swoje dziedzictwo dalej.
 • Uczestnicy odpowiedzą na pytania, które scharakteryzują ich jako lidera.
 • Zadadzą własne pytania, które pogłębią ich wiedzę, pozwolą odnieść się do bieżącej sytuacji.
 • Wymienią się doświadczeniami i lekcjami jakie z nich wynieśli.
 • Postawią sobie indywidualne cele do pracy.
 • Otrzymają adekwatne do dyskusji i tematu zadania do zrobienia, podczas spotkania a także do późniejszej realizacji, którego rozwiązaniem podzielą się na kolejnym spotkaniu.

PRZYWÓDZTWO jest zawsze decydujące. Odmienia losy organizacji i pozytywnie wpływa na życie tysięcy ludzi.

Początkujący lider doceni fundamentalną wiedzę, doświadczony zainspiruje się spostrzeżeniami i przykładami, które wykorzysta by generować liderów w swoim zespole.

Mastermind jest dla tych wierzą, że

Siła przywództwa polega na tym, że potrafisz zrobić coś jako pierwszy. Dlatego między innymi dobrze jest wykorzystać spotkania grupy mastermind w firmie. Wejść na nowy obszar, poszerzyć możliwości i perspektywę organizacji oraz poszczególnych pracowników.

Firma szkoleniowa Gamma | Szukasz nowości z obszaru HR, szkoleń czy team building'u?
Polub nas i otrzymuj informacje na bieżąco!

Zobacz:
Webinary, Interaktywne Szkolenia Online
Zobacz szkolenia powiązane z tematem artykułu:
Excellent Manager- sztuka delegowania i motywowania zespołu
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Zarządzanie zmianą w wymagającej rzeczywistości VUCA
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły:

Netykieta podobnie jak savoir – vivre nie jest ustalona raz na zawsze, a za jej nieprzestrzeganie nie zawsze grozi kara. Jednak uporczywe łamanie netykiety może grozić odsunięciem od jakiejś usługi internetowej lub wykluczeniem z wirtualnej grupy. W skrajnym przypadku, negatywne zachowanie w sieci, może powodować kłopoty z wymiarem sprawiedliwości.
Okno Johari to psychologiczne narzędzie, które pozwala poznać siebie i swoje relacje z otoczeniem. Wyznacza ono cztery obszary, które obrazują poziom samoświadomości jednostki i jej relacje z innymi ludźmi. Okno Johari stosuje się do wzmacniania komunikacji w pracy, budowania zespołów i rozwoju osobistego.
ADKAR  to nazwa metody zarządzania zmianą, która opisuje 5 kroków, które są niezbędne do wprowadzania nowych rozwiązań w organizacji.
Krzywa zmiany Adamsa, Hayesa i Hopsona opisuje przez jakie stany emocjonalne przechodzi jednostka ( lub większa zbiorowość), kiedy w jej życiu – prywatnym lub zawodowym – zachodzą głębokie zmiany. Krzywa zmiany zwraca uwagę na złożone problemy psychologiczne i psychospołeczne towarzyszące takim wydarzeniom.
Pokolenie C (inne określenie to generacja Z) swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu słowu „connected” (połączony). Bo to właśnie doświadczenie stałego „połączenia z siecią”, bycia „online”, aktywnego działania w Internecie i w mediach społecznościowych najlepiej definiuje tę generację.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl

Najbliższe terminy szkoleń związane z tym artykułem

 Lider Transformacyjny- przywództwo przyszłości
3 listopada 2020 - 4 listopada 2020 Szkolenie online
Zamiast popychać ludzi do pracy, trzeba umieć ich pociągać. Szkolenie z przywództwa transformacyjnego uczy menedżerów jak stać się pociągającymi...
Mentoring - jak skutecznie przekazać swoje doświadczenie?
6 listopada 2020 Szkolenie online
Wzrastające potrzeby rozwojowe pracowników nie idą w parze z adekwatnym wzrostem budżetów szkoleniowych. Często jednak wiedza, która  jest...

Najpopularniejsze artykuły w tym dziale

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji