Excellent Manager Program

Akademia Excellent Manager Program

Około 40% osób nowo mianowanej kadry menedżerskiej, poprzednio nie pracujących na stanowiskach związanych z kierowaniem pracą innych, ponosi niepowodzenie w ciągu pierwszego półtora roku po awansie, a co czwarta z nich dobrowolnie składa rezygnację.

Wyzwania stojące przed nowo mianowanym menedżerem

Około 40% osób nowo mianowanej kadry menedżerskiej, poprzednio nie pracujących na stanowiskach związanych z kierowaniem pracą innych, ponosi niepowodzenie w ciągu pierwszego półtora roku po awansie, a co czwarta z nich dobrowolnie składa rezygnację.

Wynika to z wyzwań, z którymi mierzy się właśnie awansowany menedżer:

 • Określenie swojej roli w organizacji – wielu menedżerów rozmawiając z przełożonym przyjmuje perspektywę zarządczą, a rozmawiając z pracownikami perspektywę zespołową. Tymczasem powinien postępować odwrotnie, menedżerowi przedstawiać punkt widzenia pracowników, a pracownikom zarządu.
 • Prowadzenie trudnych rozmów pracownikami - rozmowy o podwyżce, awansie, zmianie obowiązków, o trudnościach organizacyjnych i relacyjnych mają swoje punkty krytyczne, punkty zwrotne oraz wymagają jeśli nie doświadczenia w tego typu rozmowach to biegłości w posługiwaniu się odpowiednimi narzędziami.
 • Budowanie nowych relacji – świeżo mianowany menedżer często wywodzi się z zespołu którym ma teraz kierować. To powoduje konieczność ponownego zdefiniowania relacji w zespole. Wraz z awansem menedżer zaczyna także spełniać nowe role w organizacji, które wiążą się z koniecznością budowania relacji z nowymi osobami wewnątrz i poza organizacją.
 • Więcej pracy menedżerskiej mniej operacyjnej – pracownicy mają naturalną tendencję do koncentrowaniu się na tych zadaniach, które wychodzą najlepiej. Trudno przychodzi im delegowania odpowiedzialności na innych. ”Świeży” menedżer łatwiej odnajduje się w pracy operacyjnej niż w tej zarządczej.  By mógł skutecznie pełnić swoją funkcję powinien więcej czasu poświęcaj na pracę z zespołem.
 • Menedżer, ale też lider  - w wielu organizacjach jest oczekiwanie wobec menedżerów, aby aktywnie zajmowali się budowaniem zaangażowania, współodpowiedzialności, nadawaniem sensu pracy poprzez łącznie celów indywidualnych pracowników z firmowymi.
 • Zarządzanie sobą – konieczność szybkiego zdobywania wiedzy i nabywania nowych umiejętności, sprawiają że menedżer może mieć problem z zachowanie równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, z radzeniem sobie z emocjami i stresem.

 

Typowe błędy nowego menedżera

Dla kogo przeznaczony jest Program Excellent Manager:

 • Specjaliści i eksperci przygotowujący się do roli menedżera
 • Osoby na stanowiskach kierowniczych z niewielkim doświadczeniem, chcący uporządkować swoją wiedzę i umiejętności
 • Menedżerowie z dłuższym stażem chcący poznać nowe trendy i praktyczne narzędzia pomocne w zarządzaniu

Co nas wyróżnia:

 • Zajęcia w ramach Programu prowadzą doświadczeni menedżerowie dzielący się praktyczną wiedzą i doświadczeniem
 • Zasada Evidence-based, co oznacza, że wiedza którą przekazujemy oparta została na rozwiązaniach i narzędziach sprawdzonych w praktyce
 • Dogodne terminy i krótki czas zrealizowania pełnego cyklu Programu
 • Możliwość dalszego rozwoju kompetencji uczestników w ramach licznych szkoleń specjalistycznych i kontynuacji na II stopniu Programu (Excellent Leader Program)
 • Program zajęć współtworzą uczestnicy (ankieta oczekiwań przed rozpoczęciem każdej edycji)
 • Grupy liczące maksymalnie 12 osób

Program
Program
Szczegółowy program 5 szkoleń składających się na Excellent Manager Program: Od specjalisty do menedżera, Główne wyzwania menedżera, Praca z pracownikiem, Praca z zespołem, Kompetencje emocjonalne.
Doświadczenie
Doświadczenie
Doświadczenie w szkoleniu kadry menedżerskiej liczmy w tysiącach dni szkoleniowych oraz dziesiątkach tysięcy kierowników i menedżerów różnego szczebla. Mieliśmy przyjemność pracować zarówno dla największych polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz mniejszych, rodzinnych przedsiębiorstw.
Trenerzy
Trenerzy
Wieloletni staż menedżerski, doświadczenie trenerskie w prowadzeniu setek dni szkoleniowych dla kadry kierowniczej powoduje, że trenerzy rozumieją wyzwania stojące przed uczestnikami i mogą zaproponować sprawdzone w praktyce rozwiązania.

Zobacz w dziale:

LEARNING AGILITY PROGRAM

"Jak nie wiadomo co zrobić, to wiesz co zrobić"

Koncepcja Learning Agility łączy w sobie umiejętność zwinnej adaptacji do zmieniających się warunków z umiejętnością zwinnego uczenia się i szybkiego przekładania nabytej wiedzy na nowe działania w nowej rzeczywistości. Akademia Learning Agility odpowiada na bieżące i przyszłe wyzwania pracy w środowisku VUCA.
Akademia Nowa efektywność na nowe czasy
Większość menedżerów, pracowników w obecnej sytuacji mówi jak wiele zmian dotknęło każdego z Nas w ostatnich kilku Covidowych miesiącach. Wiele organizacji zastanawia się jak dalej ułożyć procesy rozwojowe i strategiczne w firmie by przyniosły pożądane efekty realizując jednocześnie cele strategiczne.
Akademia Excellent Manager Program

Excellent Manager Program

Około 40% osób nowo mianowanej kadry menedżerskiej, poprzednio nie pracujących na stanowiskach związanych z kierowaniem pracą innych, ponosi niepowodzenie w ciągu pierwszego półtora roku po awansie, a co czwarta z nich dobrowolnie składa rezygnację.
Akademia Excellent Leader Program

Excellent Leader Program

Excellent Leader Program  dostarcza tych kompetencji poprzez następujące szkolenia:  Zaangażowanie, Obniżanie rotacji, Zaufanie i empowerment, Tworzenie przestrzeni na leadership, Zwinność w prowadzeniu zespołu.
Akademia HR Business Partner
Dziś HR, również staje się poważnym partnerem dla biznesu jeżeli korzysta ze sprawdzonych narzędzi, które dostarczają widoczną, często mierzalną – obserwowalną pozytywną zmianę (stąd idea stanowiska HR Business Partner). Przedstawiciele biznesu alergicznie reagują na wszelkie zamglenia, unikanie odpowiedzialności i „to zależy”.  Kluczowym celem akademii jest przygotowanie do roli silnego HR Business Partnera – takiego, którego zdanie się liczy, który ma argumenty, aby przekonać do swoich rozwiązań.

Materiały i informacje

Szkolenia miękkie
Najnowsza lista szkoleń miękkich.
Szkolenia twarde
Pobierz listę szkoleń twardych.
Folder informacyjny
Dowiedz się o nas więcej.
Gamma w mediach
Zobacz co piszą o nas media.

Opinie o szkoleniach

Stefa wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje, Stanowiska pracy
Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów
Artykuły, Artykuły cd., Prawo
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
Gamma na FBGamma w LN
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
 ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji