Co mówi nam ustawa o rachunkowości?

Nie da się ukryć, że Ustawa z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości powinna być znana wszystkim osobom odpowiedzialnym za zarządzanie finansami w swojej firmie. Powinny ją znać więc wszyscy księgowi oraz osoby, które w jakiś sposób zajmują się dokonywaniem podsumowań finansowych.

zdjęcie - (the_title())


Co mówi nam ustawa o rachunkowości?

Nie da się ukryć, że Ustawa z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości powinna być znana wszystkim osobom odpowiedzialnym za zarządzanie finansami w swojej firmie. Powinny ją znać więc wszyscy księgowi oraz osoby, które w jakiś sposób zajmują się dokonywaniem podsumowań finansowych oraz analizami płynności finansowej.

Wyżej wspomniana Ustawę należy uznać za prawną podstawę rachunkowości. Ustawa reguluje bardzo wiele rozmaitych kwestii, między innymi tę związaną z określeniem zasad rachunkowości.

Nie da się również ukryć, że przepisy tego aktu prawnego wspominają o zasadach wykonywania działań dotyczących prowadzenia ksiąg rachunkowych. Każdy kto chce lub zmuszony jest posiadać wiedzę odnośnie przepisów zawartych w Ustawie o rachunkowości powinien w szczególności zainteresować się szkoleniami, takimi jak szkolenie controlling finansowy czy finanse dla niefinansistów szkolenie.

Na pewno największy wybór interesujących ofert szkoleniowych będziemy mieli w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mają szans na znalezienie profesjonalnej firmy szkoleniowej w swoim miejscu zamieszkania.

Czasami wystarczy tylko dobrze poszukać i zapoznać się z interesującymi nas ofertami szkoleniowymi. Dobrze byłoby więc przeglądać strony poszczególnych firm szkoleniowych po to, aby móc wybrać dla siebie najkorzystniejszą z nich. Nie da się również nie wspomnieć o tym jak ważny jest udział w szkoleniach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Szkolenia te są prowadzone zazwyczaj na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, dzięki czemu możliwe staje się uzyskanie odpowiedzi na niemalże każde nurtujące uczestnika szkolenia pytanie. Nie należy zapominać o tym, że najbezpieczniej byłoby wziąć udział w szkoleniach certyfikowanych.

Uczestnictwo w takowych kursach sprawia, że posiadamy dowód ukończenia szkolenia. Dobrze byłoby również pamiętać o tym, że udział w szkoleniach powinien być odpowiednio częsty. Tylko regularne podnoszenie własnych kompetencji zaowocuje sukcesem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.