Co musi wiedzieć każdy pracownik o prawie?

Prawo pracy jest tą gałęzią prawa, z którą powinien zaznajomić się każdy z nas. Niekoniecznie należy szczycić się znajomością wszystkich przepisów zawartych w Kodeksie pracy, ale te najbardziej podstawowe wypadałoby już znać.

zdjęcie - (the_title())


Co musi wiedzieć każdy pracownik o prawie?

Prawo pracy jest tą gałęzią prawa, z którą powinien zaznajomić się każdy z nas. Niekoniecznie należy szczycić się znajomością wszystkich przepisów zawartych w Kodeksie pracy, ale te najbardziej podstawowe wypadałoby już znać.

Szkolenia z prawa pracy są więc pozycją obowiązkową dla każdego, kto chce znać prawo pracy. Pracownicy powinni wybierać szkolenia dedykowane pracownikom, a pracodawcy mogą uczęszczać na przykład na wynagrodzenie pracowników szkolenie. Warto zapoznać się z listą szkoleń otwartych, które organizowane są w naszym mieście.

Być może wśród nich znajdziemy szkolenie, którego tematyka będzie nam w pełni odpowiadała. Z całą pewnością dobrze byłoby postarać się o to, aby szkolenie było certyfikowane. Certyfikat stanowi dowód naszego udziału w kursie i potwierdza nabyte w nim kompetencje. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby, gdyby Kodeks pracy szkolenia były prowadzone przez należycie doświadczonego i wyedukowanego szkoleniowca.

Warto przejrzeć strony internetowe poszczególnych firm szkoleniowych. Poszukajmy również opinii o firmach. Im większa liczba tych pozytywnych, tym większe szanse na to, że uda nam się wziąć udział w rzetelnym i profesjonalnym kursie. Na pewno każdy pracownik musi sobie zdawać sprawę, jakie są jego obowiązki wynikające z Kodeksu pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasz dział szkoleń prawnych: Szkolenia prawo

i najnowsze tematy w dziale:

Podstawowym obowiązkiem każdego pracownika jest bez wątpienia świadczenie na rzecz pracodawcy pracy określonego rodzaju. Co ważne, musi być ona świadczona w określonym miejscu oraz czasie. Każdy pracownik powinien być świadomy tego co grozi mu za wykonywanie powierzonych mu obowiązków służbowych w sposób niewłaściwy.

W Kodeksie pracy znajdziemy między innymi regulacje dotyczące odpowiedzialności odszkodowawczej. Niezmiernie ważne jest również poznanie swoich uprawnień. Pracownicy powinni wiedzieć w jakim wymiarze przysługuje im urlop wypoczynkowy.

Nie wolno również zapominać o tym jak niezmiernie istotne jest to, aby wiedzieć co należy robić, gdy zachorujemy. W Kodeksie pracy znajdziemy informacje dotyczące tego, w jakiej wysokości przysługuje nam wynagrodzenie, jeśli przebywamy na zwolnieniu lekarskim.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.